Ακύρωση χωρίς χρέωση έως: 09/08/22
Priceline95 $
Travelocity79 $
Agoda.com95 $
Η κριτική έγινε: 21 Σεπτεμβρίου 2017

Απρόσμενα όμορφος χώρος. πολύ καθαρό δωμάτιο και μπάνιο. πολύ φιλικό προσωπικό και πολύ ήρεμο μέρος, σε υπέροχη τοποθεσία. στο δωμάτιο υπήρχε πρωινό, δίπλα στο κέντρο της πόλης, και μπορείς να περπατήσεις με τα πόδια.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, dkasmodeus
Η κριτική έγινε: 26 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτική ατμόσφαιρα , ζεστή και φιλική! Καθαρά και ζεστά δωμάτια πλήρως εξοπλισμένα.Εξαιρετικό πρωινό σε μια πολύ όμορφα διακοσμημένη αίθουσα.
Εξυπηρετικοί και φιλόξενοι ιδιοκτήτες !!!
Το προτείνουμε ανεπιφύλακτα !!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, elkalot
Η κριτική έγινε: 26 Σεπτεμβρίου 2016

Εμεινα 2 βράδια στο ξενοδοχειο και όλα ηταν υπέροχα.Το δωμάτιο ήταν διπατο και ευρύχωρο με κυρίαρχο στοιχείο το ξύλο. Στον ίδιο χώρο με το διπλό κρεβάτι βρίσκεται το καθιστικό με το τζάκι και η κουζινα, οπου υπηρχε το πρωινο μας για 3 μερες. Περιλαμβανε κρουασαν-μαρμελαδα-μερεντα-μελι-τυρι-γαλοπουλα-κεικ-βουτυματα-χυμο-τσαι-καφεδες-βουτυρο. Ολοι οι χωροι στο δωματιο πολύ καθαροι και ζεστοί. Το προσωπικο φιλοξενο και προθυμο να μας βοηθησει σε ότι χρειαζομασταν. Βρισκεται στα 2 λεπτα από την πλατεια, και ακριβως μπροστα από την3η σταση του ΚΤΕΛ..Σιγουρα θα ξαναέρθω!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ζητείστε δίπατο δωματιο!
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, sofi_thea
Η κριτική έγινε: 18 Ιανουαρίου 2016

Επισκεφθηκαμε την αραχωβα το σαββατοκυριακο και θελαμε να μεινουμε στο κεντρο της πολης.Ημασταν δυο ατομα,διανυκτερευσαμε 3 βραδια σε στουντιο με τζακι και συνολικα πληρωσαμε 300 ευρω.Σε γενικες γραμμες δεν μπορω να πω οτι ευχαριστηθηκαμε την διαμονη μας,αλλα τουλαχιστον ηταν αξιοπρεπης.Ας ξεκινήσω λοιπον με τα θετικά:Το δωματιο ηταν ανετο και χωραγε μεχρι 4 ατομα,ηταν πολυ καθαρο,το προσωπικο ηταν ευγενικο,το wifi επιανε πολυ καλα στο δωματιο,το μπανιο ειχε "υδρομασάζ",υπηρχε μικρη κουζινα με εστιες,η θερμανση λειτουργουσε ικανοποιητικα και μας προμηθευσαν με ξυλα για το τζακι οποτε χρειαστήκαμε.Παμε τωρα στα αρνητικα:Ο ξενωνας δεν εχει τραπεζαρια και το πρωινο υπηρχε στο δωματιο την πρωτη μερα που φτασαμε(κρουασαν συσκευασμενα,τοστ με τυρι και γαλοπουλα τα οποια δεν ηταν και στην καλυτερη κατασταση)εν τελη πηγαιναμε στην πολη για πρωινο.Η τηλεοραση στο δωματιο δεν επαιζε παντα με ηχο πραγμα που ηταν ενοχλητικο,το κρεβατι ηταν αβολο και δεν καναμε καθολου καλο υπνο(ειδικα την πρωτη μερα),τα σκεπασματα ηταν λεπτα και το βραδυ κρυωναμε,το δωματιο ηταν διπλα στον δρομο και ειχε φασαρια(ειδικα τις βραδινες ωρες),το τζακι δεν ειχε μοτερ και δεν τραβαγε την καπνα με αποτελεσμα να εχει κλεισει ο λαιμος μας,δεν υπηρχαν σαμπουαν για το μπανιο,τα σεντονια ηταν σκληρα(καθαρα βεβαια),δεν ειχε παρκινγκ (γενικο κακο στην αραχωβα) με αποτελεσμα να αφηνουμε το αυτοκινητο πολυ μακρια και τελος ο φωτισμος στο δωματιο δεν ηταν επαρκης.Εαν επισκεφθω ξανα την αραχωβα δεν ξερω αν θα ειναι η πρωτη μου επιλογη.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2016
1  Ευχαριστούμε, VickyZag
Η κριτική έγινε: 29 Δεκεμβρίου 2013 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στον ξενώνα 2 οικογένειες με μικρά παιδια. Βρίσκεται 300 μέτρα από την πλατεία της Αράχωβας και δίπλα σε στεγασμένο χώρο στάθμευσης, κάτι που είναι πολύ σημαντικό λόγω της αυξημένης κίνησης. Οι ιδιοκτήτες πολύ φιλικοί, μας υποδέχθηκαν εγκάρδια. Τα δωμάτιά μας (studio για 4 άτομα) πολύ ευρύχωρα και καθαρά, με ατομικό σύστημα θέρμανσης, που ζέσταινε αμέσως το χώρο. Υπήρχε 2πλο κρεβάτι (που όμως έτριζε λίγο) και ένα πατάρι με 2 μονά κρεβάτια, το οποίο τα παιδιά μας καταχάρηκαν. Τα σκεπάσματα ήταν πολύ απαλά και πεντακάθαρα. Επίσης ένα μικρό σαλόνι με τηλεόραση (μικρή CRT, όμως), καθώς και τζάκι, το οποίο ήταν έτοιμο να ανάψει! Το μπάνιο καθαρό με ντουζιέρα με (υποτυπώδες) υδρομασάζ και προϊόντα περιποίησης Κορρες, αλλά μία σειρά για όλους, οπότε για να επαρκέσει έπρεπε να χρησιμοποιηθεί με οικονομία. Υπήρχε, ακόμη, εξοπλισμένη κουζίνα με δυό μάτια, καφετιέρα για γαλλικό, φρυγανιέρα και ψυγείο. Το πρωινό σερβιριζόταν από εμάς στο δωμάτιο: ψωμί του τοστ φρυγανισμένο ή φρυγανιές, βούτυρο, μαρμελάδες, μέλι, πραλίνα φουντουκιού, τυρί σε φέτες, κέικ και κρουασάν (συσκευασμένα), όχι όμως γάλα, αυγά και γιαούρτι, τα οποία αναγκαστήκαμε να προμηθευτούμε από γειτονικά καταστήματα. Καφές γαλλικός, ελληνικός και στιγμιαίος, και τσάι. Στο τραπέζι βρήκαμε επίσης γεμιστά μπισκότα, σοκολατάκια και μία μικρή φιάλη κρασί. Γενικά είχαμε μια πολύ ευχάριστη διαμονή.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2013
1  Ευχαριστούμε, Geokary