“Όλα ήταν υπέροχα!!”
Κριτική για: Το Αρχοντικό

Το Αρχοντικό
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα πιάτα που φάγαμε ήταν πάρα πολύ γευστικά και προσεγμένα,το προσωπικό ευγενικό και εξυπηρετικό,και οι τιμές πολύ καλές ....

Ευχαριστούμε, Νικολας Σ

Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουλίου 2018

Είναι από τα εστιατόρια που πρέπει να έχεις στα υπόψιν αν είναι να επισκεφτείς την Αράχωβα.Η θεα πανέμορφη,το φαγητό πάρα πολύ καλό,εκτός από τα κεφτεδάκια τα οποία,για τα δικά μας γούστα βέβαια,είχαν πολύ δυόσμο,και οι τιμές φυσιολογικές.Αν ήτανε να κάνω μια παρατήρηση θα ήτανε για τον σερβιτόρο που μας εξυπηρέτησε εκείνη την μέρα.Ενώ ήταν πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός,έτυχε να γίνει κάτι με μια παρέα,ο σερβιτόρος είχε δίκιο και παρόλα αυτά τους εξυπηρέτησε αλλά μετά είχε μια μουρμούρα που μας ενόχλησε λίγο.Καταλαβαίνω ότι άνθρωπος είναι και αυτός και είναι τέτοια η δουλειά που περίεργους πελάτες θα έχει συχνά αλλά πρέπει να συγκρατημένος.

Ευχαριστούμε, Dimitris P
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο εστιατόριο που είναι όλο το χρόνο ανοιχτό...Μπορείτε να δοκιμάσετε τις πίτες τους είναι απολαυστικές όπως και τα υπολοιπα φαγητά τους..

Ευχαριστούμε, Expedition741618
Η κριτική γράφτηκε 26 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα τίμιο μαγαζί με εξαιρετική Θεα. Ιδανικό για μεσημεριανό γεύμα.
Δεν σου προσφέρει κατι το μοναδικό αλλα ειναι μια αρκετά καλη λύση.

2  Ευχαριστούμε, 993_Emmanuel365
Ο/η John77_10, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Το Αρχοντικό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Απριλίου 2018

Ευχαριστούμε για την κριτική σας κύριε Emmanuel αλλά θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε κατι. Πρώτον πολλά από τα πιάτα μας όπως, τα μανιτάρια πορτομπελο γεμιστά με σπανάκι, μπέικον και καπνιστο τυρι , η χειροποίητη στριφτη τυροπιτα με φέτα και μέλι Αραχώβης , το σαγανακι Αρχοντικο με κιτρινο τυρι ντοματα μπεικον παναρισμενο με σουσαμι και φρυγανιά, και πολλα ακομη πιατα που δεν ξερω αν δοκιμασατε είναι μοναδικα και μονο το Αρχοντικο τα προσφερει. Δεύτερον η ποιότητα, το σέρβις, η ποσοτητα και οι τιμες όπως και πολλές άλλες υπηρεσίες που προσφερουμε νομιζω ότι είναι μοναδικες στην περιοχη μας για μια ταβερνα. Τελος η θέα μας δεν είναι απλα εξαιρετικη αλλα μοναδικη. Ευχαριστώ και παλι καλο καλοκαιρι.

Η κριτική γράφτηκε 4 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο αυτό είναι σχεδόν στο κέντρο της Αραχωβα, λόγο αυτού ήταν και από τους πρώτους μας σταθμούς για φαγητό.
Αρχικά πήραμε την σαλάτα "Του Άρχοντα", η οποία ήταν τρομερή. Στην συνέχεια για ορεκτικά πήραμε λουκάνικο και σαγανάκι όπου είναι εξίσου πολύ καλά και τέλος για κυρίως πήραμε το Ψαρονεφρι με σάλτσα παρμεζάνας όπου μας φάνηκε μέτριο και αυτός είναι και ο λόγος που έβαλα 4. Σε γενικές γραμμές η εξυπηρέτηση ήταν άψογη με λογικές τιμές (περίπου 20€ το άτομο) και στο τέλος μας κέρασαν σιμιγδαλενιο χαλβά.
ΥΓ : Δεν επιτρέπεται το κάπνισμα που για εμένα είναι θετικό αλλά σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει, αλλά υπάρχει βεράντα με ωραία θέα διαθέσιμη για τους καπνιστές.

Ευχαριστούμε, AndreasGR92

Το Αρχοντικό: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αράχωβα, Περιοχή Βοιωτίας

Το Αρχοντικό: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!