“Καλο”
Κριτική για: Το Αρχοντικό

Το Αρχοντικό
Η κριτική γράφτηκε 26 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα τίμιο μαγαζί με εξαιρετική Θεα. Ιδανικό για μεσημεριανό γεύμα.
Δεν σου προσφέρει κατι το μοναδικό αλλα ειναι μια αρκετά καλη λύση.

2  Ευχαριστούμε, 993_Emmanuel365
Ο/η John77_10, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Το Αρχοντικό, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Απριλίου 2018

Ευχαριστούμε για την κριτική σας κύριε Emmanuel αλλά θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω σε κατι. Πρώτον πολλά από τα πιάτα μας όπως, τα μανιτάρια πορτομπελο γεμιστά με σπανάκι, μπέικον και καπνιστο τυρι , η χειροποίητη στριφτη τυροπιτα με φέτα και μέλι Αραχώβης , το σαγανακι Αρχοντικο με κιτρινο τυρι ντοματα μπεικον παναρισμενο με σουσαμι και φρυγανιά, και πολλα ακομη πιατα που δεν ξερω αν δοκιμασατε είναι μοναδικα και μονο το Αρχοντικο τα προσφερει. Δεύτερον η ποιότητα, το σέρβις, η ποσοτητα και οι τιμες όπως και πολλές άλλες υπηρεσίες που προσφερουμε νομιζω ότι είναι μοναδικες στην περιοχη μας για μια ταβερνα. Τελος η θέα μας δεν είναι απλα εξαιρετικη αλλα μοναδικη. Ευχαριστώ και παλι καλο καλοκαιρι.

Η κριτική γράφτηκε 4 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο αυτό είναι σχεδόν στο κέντρο της Αραχωβα, λόγο αυτού ήταν και από τους πρώτους μας σταθμούς για φαγητό.
Αρχικά πήραμε την σαλάτα "Του Άρχοντα", η οποία ήταν τρομερή. Στην συνέχεια για ορεκτικά πήραμε λουκάνικο και σαγανάκι όπου είναι εξίσου πολύ καλά και τέλος για κυρίως πήραμε το Ψαρονεφρι με σάλτσα παρμεζάνας όπου μας φάνηκε μέτριο και αυτός είναι και ο λόγος που έβαλα 4. Σε γενικές γραμμές η εξυπηρέτηση ήταν άψογη με λογικές τιμές (περίπου 20€ το άτομο) και στο τέλος μας κέρασαν σιμιγδαλενιο χαλβά.
ΥΓ : Δεν επιτρέπεται το κάπνισμα που για εμένα είναι θετικό αλλά σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει, αλλά υπάρχει βεράντα με ωραία θέα διαθέσιμη για τους καπνιστές.

Ευχαριστούμε, AndreasGR92
Η κριτική γράφτηκε 1 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σε εξαιρετικό σημείο στο κέντρο της Αράχωβας με υπέροχη θέα. Ο κατάλογος πολυ πλούσιος, τα πιάτα γευστικότατα και το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό, ταχύτατο και φιλικό.

Ευχαριστούμε, Ninetta D
Η κριτική γράφτηκε 23 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε Κυριακή μεσημέρι είχε μονο δυο παρέες αλλά μετα απο 5' γέμισαν ολα τα τραπέζια!!! Ειναι ενα μαγαζί το οποιο εχει καταπληκτική θεα και παρόλο που ειναι ταβέρνα ειναι πολυ όμορφα διακοσμημένο!!! Γενναίες μερίδες!! Γευστικότατα μπιφτέκια, ζουμερά!! Ωραιο κρασί!! Στα συν το γλυκο που μας κέρασαν στο τελος!! Σίγουρα θα ξαναπάμε!!!

Ευχαριστούμε, dimitradimaki
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το μαγαζί Σάββατο, δηλαδή μέρα που είχε αρκετό κοσμο και η εξυπηρέτηση ήταν καλή. Ωραία τοποθεσία με θέα, το φαγητό αρκετά γευστικό και οι τιμές φυσιολογικές. Τα φαγητά ήρθαν γρήγορα και οι μερίδες ήταν καλές.
Ο χώρος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, απλή διακόσμηση, και οι τουαλέτες καπως παλιές.
Σε γενικές γραμμές αξίζει να το επισκεφτείτε νομίζω ότι δεν θα σας απογοητεύσει.

Ευχαριστούμε, Apostol1983

Το Αρχοντικό: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αράχωβα, Περιοχή Βοιωτίας

Το Αρχοντικό: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!