“Ωραία θέα, τίμιο φαγητό!!! ”
Κριτική για: Το Αρχοντικό

Το Αρχοντικό
Η κριτική γράφτηκε 4 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο αυτό είναι σχεδόν στο κέντρο της Αραχωβα, λόγο αυτού ήταν και από τους πρώτους μας σταθμούς για φαγητό.
Αρχικά πήραμε την σαλάτα "Του Άρχοντα", η οποία ήταν τρομερή. Στην συνέχεια για ορεκτικά πήραμε λουκάνικο και σαγανάκι όπου είναι εξίσου πολύ καλά και τέλος για κυρίως πήραμε το Ψαρονεφρι με σάλτσα παρμεζάνας όπου μας φάνηκε μέτριο και αυτός είναι και ο λόγος που έβαλα 4. Σε γενικές γραμμές η εξυπηρέτηση ήταν άψογη με λογικές τιμές (περίπου 20€ το άτομο) και στο τέλος μας κέρασαν σιμιγδαλενιο χαλβά.
ΥΓ : Δεν επιτρέπεται το κάπνισμα που για εμένα είναι θετικό αλλά σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει, αλλά υπάρχει βεράντα με ωραία θέα διαθέσιμη για τους καπνιστές.

Ευχαριστούμε, AndreasGR92

Η κριτική γράφτηκε 1 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σε εξαιρετικό σημείο στο κέντρο της Αράχωβας με υπέροχη θέα. Ο κατάλογος πολυ πλούσιος, τα πιάτα γευστικότατα και το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό, ταχύτατο και φιλικό.

Ευχαριστούμε, Ninetta D
Η κριτική γράφτηκε 23 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε Κυριακή μεσημέρι είχε μονο δυο παρέες αλλά μετα απο 5' γέμισαν ολα τα τραπέζια!!! Ειναι ενα μαγαζί το οποιο εχει καταπληκτική θεα και παρόλο που ειναι ταβέρνα ειναι πολυ όμορφα διακοσμημένο!!! Γενναίες μερίδες!! Γευστικότατα μπιφτέκια, ζουμερά!! Ωραιο κρασί!! Στα συν το γλυκο που μας κέρασαν στο τελος!! Σίγουρα θα ξαναπάμε!!!

Ευχαριστούμε, dimitradimaki
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το μαγαζί Σάββατο, δηλαδή μέρα που είχε αρκετό κοσμο και η εξυπηρέτηση ήταν καλή. Ωραία τοποθεσία με θέα, το φαγητό αρκετά γευστικό και οι τιμές φυσιολογικές. Τα φαγητά ήρθαν γρήγορα και οι μερίδες ήταν καλές.
Ο χώρος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, απλή διακόσμηση, και οι τουαλέτες καπως παλιές.
Σε γενικές γραμμές αξίζει να το επισκεφτείτε νομίζω ότι δεν θα σας απογοητεύσει.

Ευχαριστούμε, Apostol1983
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απίθανο φαγητό με τεράστιες μερίδες! Το κρέας πολύ μαλακό και η τυρόπιτα με το μέλι πραγματικα το κάτι άλλο!
Ζεστό περιβάλλον, πολύ γρήγορο και εξυπηρετικό προσωπικό. Πολύ ωραία θεά απο το μπαλκόνι!

Υγ. Στη φωτο χοιρινη μπριζολα με σως μουστάρδας

Ευχαριστούμε, 884nikis

Το Αρχοντικό: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αράχωβα, Περιοχή Βοιωτίας

Το Αρχοντικό: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!