“Εξαιρετικός”
Κριτική για: Ταβέρνα ο Χρήστος

Ταβέρνα ο Χρήστος
Η κριτική γράφτηκε 25 Οκτωβρίου 2020

Για ακόμη μια φορά εξαιρετικός. Και ο κύριος Χρήστος πάντα χαμογελαστός. Πόσα χρόνια νούμερο 1; Τα λόγια είναι περιττά.

2  Ευχαριστούμε, petrosm758

Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2020

Πολλή όμορφη τοποθεσία.Ευχάριστο περιβάλλον.Το φαγητό εξαιρετικό και το προσωπικό άμεσο,εξυπηρετικό και ευγενικό.Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα!!

2  Ευχαριστούμε, 913andriannab
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2020

Φτάσαμε εκεί κατά της δύο . Παρκάραμε εξώ από το εστιάτοριο , αφού είχε στην πρόσοψη στάθμευση. Μπήκαμε μέσα και έμοιαζε σαν ένα παλιό αρχοντικό. Τα δοκάρια του ταβανιού έδιναν μία νότα ζεστής ατμόσφαιρας. Παραγγείλαμε κρεατικά φυσικά και κάποια ορεκτικά όλα σε καλές τιμές για την περιοχή. Μάζι με το ψωμί ψημένο στα κάρβουνα με ελαιόλαδο και ρίγανη μας προσφέρθηκε και οινόμελο , το οποίο φτιαχνόταν αποκλειστικά σε αυτό το εστιατόριο. Φυσικά οι σερβιτόροι ευγενέστατοι και εξυπηρεκότατοι. Καθώς περιμέναμε αγναντεύαμε την θέα από τα τζάμια και απολάμβαναμε την κλασσική ελληνική μουσική. Όταν ήρθαν τα ορεκτικά ( σαλάτες, πατάτες , τυροκαυτερή και κολοθυκάκια στο φούρνο ) ήταν όλα ζεστά , σε μεγάλες μερίδες και πολύ νόστιμα . Στην ώρα των κρεατικών έχω να πω ότι έχουν απίστευτο κοτοσούφλι ζουμερό νόστιμο συνοδευόμενο από πατάτες. Ήταν τόσο νόστιμο και μαλακό που μπορεί να το φάει και κάποιος χωρίς δόντια. Αμέσως μετά εμφανίστηκε και το κοτόπουλο και αυτό ζουμερό , νόστιμο και πολύ μαλακό. Τελευταίο και καλύτερο ήρθε η χοιρινή μπριζόλα η οποία ήταν άψογη ζουμερή , νόστιμη και χορταστική. Όλα φυσικά ψημμένα στα κάρβουνα. Επίσης , όλα αυτά σερβιρήστηκαν σε διάστημα 30 λεπτών το οποίο εμένα μου φάνηκε λες και είχαμε κάνει κράτηση και τα είχαν έτοιμα. Αλλά ο χρόνος περνάει γρήγορα λόγω της θέας στο χιονοδρομικό κέντρο της Αράχωβας και στην πεδιάδα της .

2  Ευχαριστούμε, _H4772MK
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2020

Εξαιρετική ταβέρνα με πολύ ζέστη υποδοχή !
Μας υποδέχτηκαν κερνώντας μας τοπικό οινόμελο! Το φαγητό ήταν πραγματικά απίστευτο!

2  Ευχαριστούμε, ElenaMalliou
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Γεύσεις, εξυπηρετηση, θέα: άριστα στον απόλυτο βαθμό. Τα μαγειρευτά του απο τα καλύτερα που έχω γευτεί.

2  Ευχαριστούμε, simoss869

Ταβέρνα ο Χρήστος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αράχωβα, Περιοχή Βοιωτίας

Ταβέρνα ο Χρήστος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.