“Γαστρονομικό ταξίδι!”
Κριτική για: Bistrot De Nicolas

Bistrot De Nicolas
Η κριτική γράφτηκε 29 Απριλίου 2022

Ένα άρτια εκτελεσμένο γεύμα με πολύ καλές πρώτες ύλες που σε ταξιδεύει. Υπέροχο περιβάλλον και καλό σέρβις!!! Ότι καλύτερο σε φαγητό στο νησί των ανέμων.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
Ευχαριστούμε, KellyT3139
Ο/η Nomad26779262554, Owner του Bistrot De Nicolas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Απριλίου 2022

Ευχαριστώ πολύ για τα θερμά σας σχόλια! Σας περιμένουμε σύντομα κοντά μας για να συνεχίσουμε την περιήγηση μας στη γαλλική γαστρονομία!

Η κριτική γράφτηκε 1 Απριλίου 2022

Μια φανταστική γευστική εμπειρία για τους λάτρεις των ιδιαίτερων γεύσεων και την Γαλλικής κουζίνας. Ο Νικόλας "παντρεύει" τις τεχνικές της Γαλλικής κουζίνας με Ελληνικά προϊόντα και δημιουργεί μια παλέτα υπέροχων γευστικών απολαύσεων. Συγχαρητήρια Νικόλα. Keep up the good work.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2022
Ευχαριστούμε, Antonis A
Ο/η Nomad26779262554, Owner του Bistrot De Nicolas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Απριλίου 2022

Σας ευχαριστούμε για τα θερμά σας λόγια! Δίνετε στην ομάδα μου κι εμένα δύναμη και κουράγιο... Σας περιμένουμε σύντομα κοντά μας για να συνεχίσουμε το ταξίδι μας στη Γαλλία!

Η κριτική γράφτηκε 21 Μαρτίου 2022

Κάθε φορά που πάμε στο #bistrotdenicolas βλέπω αστεράκια! Κάθε γεύση με ταξιδεύει και με μαγεύει. Δε ξέρω τι είναι το πιο ωραίο στα πιάτα του Νικόλα. Η αλήθεια είναι πως και τώρα που γράφω θα ήθελα να ήμουν εκει! Τι να πρωτοπώ; Για το ψωμί με το προζύμι και τα μπριοζ που φτιάχνει ο ίδιος, τα υπέροχα ντιπ, τις σούπες του που αγαπώ ιδιαίτερα, το κουνουπίδι με την υπέροχη σως, το κριθαράκι με τα μανιτάρια, τη μπουγιαμπες, τη Λιμουζάν με τα τσιπς πατάτας; Ότι και να σκέφτω από τις γεύσεις του Νικόλα με κάνει να βλέπω αστεράκια! Αστεράκια γαλλικής και ελληνικής γαστρονομίας. Το δείπνο απογειώνεται με τη σωστή επιλογή κρασίου, στο οποιο ο Νικόλας ειναι εξαιρετικός! 'Εχω πάει πολλές φορές σε αυτό το εστιατόριο και κάθε φορά είναι μια νέα εμπειρία. 'Εχω πάει και Κυριακές μεσημέρι οικογένειακως με τα παιδιά! Φιλικό και ζεστό περιβάλλον με ευγενικό προσωπικό. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα είμαι σίγουρη πως θα δείτε και εσείς τ' αστεράκια : )
Νικόλα συγχαρητήρια και σ'ευχαριστώ που κάθε φορά μας ταξιδεύεις ως τη Γαλλία και όχι μόνο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2022
Ευχαριστούμε, Z868QPmariap
Ο/η Nomad26779262554, Owner του Bistrot De Nicolas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Μαρτίου 2022

Σας ευχαριστώ πολύ για την θερμή κριτική και την συχνή παρουσία σας. Το προσωπικό μου κι εγώ σας περιμένουμε σύντομα για να συνεχίσουμε το ταξίδι μας στη Γαλλία!

Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Προσωπικά, χωρίζω τα εστιατόρια σε δυο κατηγορίες: σε αυτά που θα ξαναπηγαινα και σε αυτά που δεν θα ξαναπηγαινα. Το Μπιστρό του Νικόλα είναι από αυτά που θες να γυρίσεις είτε για να ξαναπάρεις τα ίδια πιάτα είτε για να δοκιμάσεις και τα υπόλοιπα!
Κατά τα αλλά, το εστιατόριο είναι τοποθετημένο σε ένα λόφο στο νησί με μια υπέροχη «άγρια» θέα! Ο χώρος μέσα είναι πολύ προσεγμένος, με πολύ ωραία γαλλική μουσική να παίζει καθόλη την διάρκεια του δείπνου μας. Ο Νικόλας ήταν εξαιρετικός οικοδεσπότης. Μας εξηγούσε τα πάντα. Ήταν συνεχώς εκεί. Μας έκανε να νιώθουμε μοναδικοί στο μαγαζί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, giannisvaidis
Ο/η Nomad26779262554, Owner του Bistrot De Nicolas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Σεπτεμβρίου 2021

Ευχαριστούμε πολύ που μας τιμησατε με την παρουσία σας. Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα κοντά μας για να συνεχίσουμε το γευστικό μας ταξίδι.

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2021

Σε μία περίοδο που η πανδημία μας έχει περιορίσει με κάθε τρόπο, το να βρεθείς σε ένα τόσο καλαίσθητο, όμορφα διακοσμημένο και προσεγμένο εστιατόριο για δείπνο μοιάζει να είναι αρκετό.
Το να αφεθείς, ωστόσο, στα χέρια του σεφ Νικόλα όχι μόνο για να απολαύσεις χρώματα και ανάμεικτα αρώματα στις γεύσεις (αλμυρό και γλυκό), αλλά και να ακολουθήσεις τις απίθανες προτάσεις του για κρασί που τις συνοδεύει, είναι πάντως μαγευτικό για όλες τις αισθήσεις. Σας ευχαριστούμε. Εις το επανιδείν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, iridac2019
Ο/η Nomad26779262554, Owner του Bistrot De Nicolas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Αυγούστου 2021

Εκ μέρους της ομάδας μου και εμένα, σας ευχαριστούμε για τα θερμά σας σχόλια. Σας περιμένουμε σύντομα κοντά μας για να συνεχίσουμε αυτό το γαστρονομικό οδοιπορικό.
Nicolas

Bistrot De Nicolas: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Bistrot De Nicolas: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!