Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2019

Η τοποθεσία πολύ ήσυχη, ό,τι πρέπει για όποιον αναζητά διακοπές με ηρεμία και χαλάρωση, το ξενοδοχείο κατάλληλο για οικογένειες και το δωμάτιο καθαρό, περιποιημένο με υπέροχη θέα στη θάλασσα. Θα το προτιμήσω ξανά!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Ioulia_Damian
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2017

Μείναμε στα apartments που έχει αρκετά μεγάλα δωμάτια για μια τετραμελή οικογένεια σε σύγκριση με πολλά άλλα ξενοδοχεία που έχω μείνει ανά την Ελλάδα. Το δωμάτιο με αρκετά μεγάλη κουζίνα. Το μπαλκονάκι μας είχε θέα θάλασσα. Θα έπρεπε να υπάρχει ένα σκίαστρο γιατί τις ώρες που χτυπούσε ο ήλιος δεν μπορούσες να καθήσεις. Το προσωπικό εξαιρετικό και πολύ φιλικό και πάντα με το χαμόγελο στα χείλη. Το πρωινό αρκετά πλήρες και για όλα τα γούστα. Η πισίνα σχετικά μικρή αλλά πολύ καθαρή. Πιστεύω ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή για οικογένειες.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ζητήστε δωμάτιο με θέα θάλασσα.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
2  Ευχαριστούμε, PavlidisNektarios
Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Η μονάδα διαθέτει δυο κτήρια το πιο παλιό που εχει πισίνα και το πιο καινούριο απέναντι απο τη θάλασσα. Στην πισίνα μπορούν να έχουν πρόσβαση ένοικοι κ απο τα δυο κτήρια προφανώς... Η πισίνα φαινόταν καθαρή όμως ο περιβάλλον χώρος για ξαπλώστρες ηταν λιγο περιορισμένος. Μείναμε στο νεότερο, το δωμάτιο ηταν μεγάλο και καθαρό. Το wifi ειχε σημα καμπάνα! Ο μπουφές του πρωινού ηταν ικανοποιητικός.
Το προσωπικό ηταν ευγενέστατο κ πολυ εξυπηρετικό.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, efN1k
Η κριτική έγινε: 8 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο αυτό (μιλάω για το τμήμα με τα διαμερίσματα) σίγουρα ήταν ένα κόσμημα τη δεκαετία του 1990.
Το θέμα είναι ότι εχουμε 2016.
Χρειάζεται ανακαίνιση φουλ και αν και το κοστος σιγουρα θα ειναι μεγαλο, μπορούν να ξεκινήσουν απο απλα πραγματα και να αλλάξει όψη ο χώρος.
Τα δωμάτια μεγάλα ευρύχωρα και φωτεινά.
Πλην ομως ειχαν μια αίσθηση υγρασίας/μούχλας.
Το μπάνιο καθαρίζεται καθε μέρα και αλλάζουν οι πετσέτες.
Αλλά για παράδειγμα η βαση της οδοντόβουρτσας δεν πρεπει να εχει καθαριστεί ποτε. Ή τα πλακάκια της μπανιέρας.
Το πρωινο μεγαλο σε ποσότητες αλλα περιορισμένων επιλογών.
Wifi στα περισσότερα σημεία καμπάνα.
Το προσωπικο πρόθυμο και η νεαρή ιδιοκτήτρια επίσης.
Γενικά δε μείναμε ικανοποιημένοι απο το σχέση ποιότητας τιμης.
Ελπιζω να αλλάξει στο μέλλον.
Δεν συνίσταται για ζευγάρια, η ηχομόνωση δε βοηθαει και υπάρχουν πολλα παιδάκια και οικογένειες.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, kostast195
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2016

Μείναμε στο εν λόγω Ξενοδοχείο στα τέλη Ιουλίου 2016.Φτάσαμε αρκετά νωρίς στο Ξενοδοχείο ( γνωρίζουμε οτι το check in γίνεται στις 14.00, η 6 χρονη κόρη μας όμως ήταν αρκετά ταλαιπωρημένη), καθ ότι το δρομολόγιο του πλοίου ήταν αρκετά νωρίς το πρωί . (στις 09.00).Η κοπέλα στην ρεσεψιον ήταν εξυπηρετική, λέγοντάς μας οτι θα μας ενημερώσει σε περίπτωση που "είναι έτοιμο" το δωμάτιο πρίν τις 14.00, Ωστόσο, όταν μετά απο μια πρώτη αναγνωριστική βόλτα στο νησί επιστρέψαμε στις 14.30 η ίδια "ακόμα δεν γνώριζε εαν το δωμάτιο είναι έτοιμο".Οταν η ίδια ρωτήθηκε για το δωμάτιο από τον ιδιοκτήτη, ο οποίος ήταν αρκετά φιλικός, εκείνη έριξε την ευθύνη στην καθαρίστρια λέγοντάς του οτι "περιμένει να την ενημερώσει εκείνη για το αν είναι τελικά το δωμάτιο έτοιμο". Η εν λόγω συμπεριφορά μας φάνηκε σαφώς αντιεπαγγελματική, δίνοντας παράλληλα μια εικόνα προχειρότητας και έλλειψης οργάνωσης απότην πλευρά τους.
Το δωμάτιο το οποίο είχαμε κλείσει ήταν αρκετά μεγάλο. Το μπαλκόνι, ωστόσο ήταν μικροσκοπικό, έτσι ωστε με το ζόρι χωρούσαν ενα μικρό τραπέζι , 2 καρέκλες και η απλώστρα για τα ρούχα κολλούσε στα κάγκελα.Το δωμάτιο αν και μεγάλο μυρίζε έντονα υγρασία.Ανακαλύψαμε οτι η μυρωδιά ερχόταν απο το ντουλάπι κκάτω απο την κουζινα στον νεροχύτη, ως εκ τούτου έπρεπε να έχουμε μόνιμα την μπαλκονόπορτα ανοιχτή. Το μπάνιο επίσης μύριζε άσχημα, αν και φαινόταν καθαρό, και υποψιαζόμαστε πως η μυρωδιά ερχόταν από το κουβαδάκι απορριμάτων το οποίο προφανώς δεν έίχε καθαριστεί (είχε αλλαχθεί μόνο η σακούλα).Σε γενικές γραμμές, το δωμάτιο, αν και μεγάλο φαινόταν σαν να χρειάζεται επειγόντως ανακαίνιση.(την ίδια εικόνα για να είμαστε ειλικρινείς αποπνέει και όλο το ξενοδοχείο).
Συμπερασματικά, ένα δωμάτιο για το οποίο κανονικά (με βάση την εμπειρία μας από άλλα καταλύματα) η τιμή του δεν θα έπρεπε να υπερβαίνει τα 70 ευρώ (κυρίως λόγω του μεγέθους του) ήταν γενναιόδωρα κοστολογημένο στα 90.Επίσης, ενω στις παροχές αναφέρεται σαφώς η παροχή wi-fi, ουδέποτε μπορέσαμε να συνδεθούμε (ενόσω βρισκόμασταν τόσο στο δωμάτιο όσο και στο χώρο της πισίνας).
Ο πρωινός μπουφές ικανοποιητικός. Στα συν και η καθημερινή καθαριότητα του δωματίου.Ωστόσο, αν ξαναβρεθούμε στα Κύθηρα, θα επιλέξουμε διαφορετικό κατάλυμα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Επιλέξτε δωμάτιο με μεγάλο μπαλκόνι.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
2  Ευχαριστούμε, Travel325051