Travelocity
Orbitz.com
StayForLong
Destinia.com
Η κριτική έγινε: 8 Μαρτίου 2020

το κάστρο των Μεστών θυμίζει άλλες εποχές.
Ιστορικό μνημείο αποτελεί όλο το χωριό που περικλείεται μέσα στο κάστρο...
Η εκκλησίες θυμίζουν για πολλοστή φορά την δύναμη της ορθοδοξίας που πρόσφεραν και συνεχίζουν να προσφέρουν στους κατοίκους ανεβασμένο ηθικό.
Ένας καφές στις καφετέριες του κάστρου είναι απολαυστικός, προσφέροντας σε κάθε επισκέπτη αίσθηση χαλάρωσης και ηρεμίας.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, spyrosk987
Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το κάστρο των Μεστών στην πραγματικοτητα είναι η πόλη των Μεστών, και ειναι μια καστρουπολη ιδιότυπη οι κάτοικοι ζουν οπως ζουσαν ανέκαθεν και ο επισκεπτης βλέπει ακριβώς τον τρόπο ζωής των κατοίκων εδώ και εκατοντάδες χρονια , μια πόλη με το δικό της χρώμα.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, dp7576
Η κριτική έγινε: 2 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πανέμορφο ατμοσφαιρικο δωμάτιο πολύ καθαρό και με wi fi σύγχρονη τηλεόραση άνετη κουζίνα άρτια εξοπλισμένη .. Το πρωινό σχετικά παραδοσιακό στην πλατεία του χωριού.. ο ιδιοκτήτης ευγενικός και πολύ εξυπηρετικός. Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, ευαγγελια κ
Η κριτική έγινε: 17 Σεπτεμβρίου 2018

Ευγενικό προσωπικό Εξαιρετικά δωμάτια μέσα στο μεσαιωνικό χωριό
Πέραν απο την υπέροχη διαμονή μας θα ήθελα να ευχαριστήσω τον ιδιοκτήτη κ. Γιάννη Μόγια για την άμεση μεταφορά μου στο Κέντρο Υγείας Πυργίου
Αντιμετώπισα σοβαρό καρδιολογικό πρόβλημα και η βοήθεια του ήταν σημαντική και σώθηκε η ζωή μου.Παρέμεινε δίπλα μου μέχρι το ασθενοφόρο να με μεταφέρει στην Καρδιολογική Κλινική Χίου.
Γιάννη σ΄ευχαριστώ απο καρδιάς
Με εκτίμηση
ΑΘΗΝΑ ΚΑΡΑΔΕΛΗ

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Athina K
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευγενικό προσωπικό. Πανέμορφο δωμάτιο. Είναι ιδανικό για οικογένειες που θέλουν να πάνε διακοπές με τα παιδιά τους. Τα μεστά είναι ένα καταπληκτικό χωριό με πολλά αξιοθέατα. Επίσης πρέπει να επισκεφθείτε το Μεστουσίκο σπίτι. Ο ξεναγός είναι διαφωτιστικός και θα σας βοηθήσει να καταλάβετε την ιστορία της Χίου.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, kontidis