1.087
1.087
Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραία διακόσμηση ,η ιδιοκτήτρια είναι καλλιτέχνης όποτε παντού έχει δικά της έργα τέχνης τα οποία είναι θαυμάσια .Μαρεσουν οι "περίεργες" καρέκλες και τραπέζια και η άποψη που βγάζει αυτή η διακόσμηση.Θα θελα περισσότερη άποψη ίσως και στο εσωτερικό των δωμάτιων πέρα από τη πίνακα αλλά φυσικά και πάλι είναι πολυ ωραίο!η ιδιωτική πισίνα φοβερή και την απολαύσαμε .η παραλία μαρεσε πολύ ήσυχη και ωραία βέβαια για κολύμπι λίγο βραχώδης .Το προσωπικό πολύ ευγενικό ,το παιδί που οδηγούσε το αμαξάκι και ο ρεσεψιονίστ από τον Αρχάγγελο πολύ καλός .το πρωινό καλό .το μόνο που με ανησύχησε είναι ότι είδα ότι το βράδυ που έφτασα δούλευαν τα ίδια άτομα με την επόμενη μέρα το πρωί..ελπιζω να μην είναι εκεί όλη μέρα αλλά δεν μπόρεσα να κάτσω παραπάνω μέρες για να το επιβεβαιώσω .Η λινδος που είναι κοντά είναι πανέμορφη και πολύ ρομαντική με πολλά ρομαντικά μπαράκια .γνωμη μου είναι να υπάρχει επίσκεψη και στα κοντινά μέρη και όχι όλη μέρα στο ξενοδοχείο αφού δεν είναι και all inclusive .το wifi ήταν αρκετά κακό δεν μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω και το 3G δεν έπιανε καν στο δωμάτιο :( η θέα από τη ρεσεψιόν είναι καταπληκτική

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, chi0t
Ο/η Aquagrand, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του AquaGrand Exclusive Deluxe Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Σεπτεμβρίου 2017

Αγαπητή chi0t,
Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε σε αυτή την κριτική μετά τη διαμονή σας στο Ξενοδοχείο Aquagrand.
Χαρήκαμε πραγματικά διαβάζοντας τα θετικά σας σχόλια καθώς ο απόλυτος σκοπός μας είναι η κάθε διαμονή των πελατών μας να είναι μοναδική.
Σας διαβεβαιώνουμε πως στο ξενοδοχείο τηρείται 8,5 ημερήσιο ωράριο εργασίας για τους εργαζόμενους. Λυπούμαστε που δεν αναφέρατε την δυσκολία που αντιμετωπίσατε με το wifi για να το λύναμε άμεσα με κάποιον τεχνικό.
Ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας καλωσορίσουμε σύντομα για μια διαμονή μεγαλύτερης διαρκείας.

Εκ μέρους του Νίκου και όλου του προσωπικού σας ευχόμαστε ένα καλό υπόλοιπο Καλοκαιριού,

Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2017

Οτι και να γραψω ειναι λιγο μπροστα στην πραγματικοτητα!Απο την καταπληκτικη εισοδο που θυμιζε μουσειο τεχνης,την φοβερη υποδοχη,το αψογο και φιλοξενο προσωπικο,τις καταπληκτικες πισινες,το απιστευτο μπαρ στην παραλια!Το δωματιο φιλοξενο και πολυ ομορφα φτιαγμενο με τις προσωπικες πινελιες και το γουστο της ιδιοκτητριας οπως και ολο το ξενοδοχειο.Ολα προσεγμενα και ιδιαιτερα σε καθε γωνια του πανεμορφου αυτου καταλυματος.Πρεπει να δωσω συγχαρητηρια και στον σεφ γιατι οτι δοκιμασαμε ηταν καταπληκτικο!Αν ψαχνετε εναν μικρο παραδεισο για χαλαρωση και αναζωογονηση τον βρηκατε!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, PELIA14
Ο/η Aquagrand, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του AquaGrand Exclusive Deluxe Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Ιουλίου 2017

Αγαπητή Pelia14,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε σε αυτή την κριτική μετά τη διαμονή σας στο Aquagrand. Χαρήκαμε πραγματικά διαβάζοντας τα όμορφα σας λόγια καθώς ο απόλυτος σκοπός μας είναι η κάθε διαμονή του πελάτης μας να είναι μοναδική.

Εκ μέρους του Σεφ και όλου του προσωπικού, σας ευχαριστούμε θερμά και ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας καλωσορίσουμε σύντομα και πάλι.

Η κριτική έγινε: 6 Ιουλίου 2017

το ημερολόγιο ενός εικαστικού , η μάλλον καλύτερα η ψυχή ενός εικαστικού ανοιγμένη διάπλατα σε ένα χώρο που περισσότερο θυμίζει γκαλερί στο Παρίσι η σε μια Μετροπολιτάνα , η είσοδος και οι κοινόχρηστοι χώροι φτιαγμένοι με φινέτσα αρχοντιά και αέρα από μία Ελλάδα άλλης εποχής.
εξαιρετικά πιάτα στα εστιατόρια.
Δωμάτια που καλύπτουν και το ποιό απαιτητικό πελάτη .
Κατά την δική μου άποψη είναι το μόνο ξενοδοχείο με προδιαγραφές και υποδομές 5 αστέρων . το είδαμε για λίγο αλλά ήταν αρκετό για να μας ταξιδέψει στην πολυτέλεια .
Μπράβο

Συμβουλή για το δωμάτιο: πάντα δωμάτιο με πισίνα ανοίξτε κανένα πορτοφόλι μία φορά ζούμε
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, NEXUSNN29
Ο/η Aquagrand, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του AquaGrand Exclusive Deluxe Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Ιουλίου 2017

Αγαπητέ ΝΕXUSNN29,

Ελπίζουμε να έχουμε τη χαρά να σας καλωσορίσουμε σύντομα και πάλι.

Η κριτική έγινε: 21 Ιουνίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίος χώρος με πολύ πράσινο μέσα με πεντακάθαρα δωμάτια και πισίνες και όλοι οι χώροι που είδα ελαμπαν με πολύ ευγενικό προσωπικό και έτοιμοι να σε βοηθήσουν σε κάθε απορία και όχι μόνο...
ακόμα και τα "βασικά" δωμάτια περιέχουν τα πάντα από μπουρνουζι και παντόφλες πουλ μπαρ μπατονετες ακόμα και κλωστή και βελόνα και όλα τα στοιχεία που θες με πολλές ανέσει... το συστήνω ανεπιφύλακτα και με την πρώτη ευκαιρία θα ξανά έρθω...

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
1  Ευχαριστούμε, petrosl837
Η κριτική έγινε: 8 Νοεμβρίου 2015

Πήγαμε στο Aquagrand την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου. Ήταν οι πιο ξεκούραστες διακοπές που έχω κάνει. Από που να πρωτοξεκινήσω;
Κορυφαίο φαγητό : το πρωινό είναι πλουσιότατο, με τεράστια ποικιλία, νομίζω δεν του λείπει τίποτα. Απόλαυσα ιδιαίτερα τα καταπληκτικά αρτοσκευάσματα, που νομίζω παράγονται επί τόπου. Δεν δοκιμάσαμε μπουφέ το βράδυ, αλλά φάγαμε τρείς βραδιές στο a-la-carte εστιατόριο, τέλεια ατμόσφαιρα, δίπλα στη θάλασσα, κορυφαία εξυπηρέτηση από όλο το team και εξίσου καλές γεύσεις.
Εξυπηρέτηση : γενικώς το service στο ξενοδοχείο είναι υποδειγματικό, επαγγελματικό αλλά και ανθρώπινο ταυτόχρονα. Εμείς αισθανθήκαμε σαν στο σπίτι μας από την πρώτη μέρα και αυτό οφείλεται στο εξαιρετικό προσωπικό
Εγκαταστάσεις : κτίρια πολύ όμορφης αισθητικής, πολλές και μεγάλες πισίνες, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ΚΗΠΟΙ, υπάρχουν γενικώς πολλοί χώροι και ακόμα και όταν το ξενοδοχείο είναι γεμάτο, όπως ήταν όταν το επισκεφτήκαμε, καθένας έχει την ιδιωτικότητα και την άπλα του. Το μόνο που νομίζω που του λείπει είναι 1-2 γήπεδα τέννις, ώστε αν θέλει κανείς, να μπορεί αν αθληθεί.
Παραλία : η παραλία έχει μικρό χαλικάκι, και για να μπει κανείς θέλει λίγη προσοχή διότι υπάρχουν λίγα βραχάκια, αλλά όταν μπεις, απολαμβάνεις έναν πανέμορφο και ασύγκριτα πλούσιο βυθό (συνίσταται οπωςσήποτε να πάρτε μάσκες βυθού). Οπότε το snorkelling είναι must, για όποιον ενδιαφέρεται. Κατά τα άλλα, στα 40 περίπου μέτρα από την ακτή ξεκινάει μια ατέλειωτη λευκή άμμος, ακόμα και στα 200 μέτρα από την ακτή τα νερά είναι γαλαζοπράσινα. Μου θύμισε πολύ τα νερά που έχουν παραλίες όπως τα Φαλάσαρνα.
Τοποθεσία : το ξενοδοχείο είναι μόλις 2-3 χλμ από τη Λίνδο, πάνω στην εξαιρετική παραλία που προανέφερα. Αλλά με κάποιο τρόπο, αισθάνεται κανείς την ενέργεια από τους θεόρατους βράχους (μάθαμε ότι εκεί γυρίστηκε η ταινία "Τα κανόνια του Ναβαρόνε") που βρισκονται νότια του ξενοδοχείου, στο τέλος της παραλίας.
Τελική εντύπωση : το top μέρος για να χαλαρώσει κανείς και να ξεκουραστεί για κάποιες μέρες, όντας δίπλα σε ένα από τα μιο όμορφα χωριά των δωδεκανήσων (Λίνδος).

Συμβουλή για το δωμάτιο: όλα τα δωμάτια έχουν θέα προς την παραλία
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
1  Ευχαριστούμε, nicklyt
Ο/η Aquagrand, Guest Relations Officer του AquaGrand Exclusive Deluxe Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Μαΐου 2016

Αγαπητέ “Νicklyt”,

Ευχαριστούμε θερμά για τον χρόνο που αφιερώσατε να σχολιάσετε με τόσο όμορφα λόγια την εμπειρία σας από το ξενοδοχείο Αquagrand.

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που μείνατε τόσο ευχαριστημένοι από τις εγκαταστάσεις, το προσωπικό και το φαγητό του ξενοδοχείου.
Είναι απόλυτα ικανοποιητικό οι πελάτες μας να αποχωρούν με τόσο ευχάριστες αναμνήσεις.

Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε στο Αquagrand και σε επόμενες διακοπές σας.

Κυριακή Βογιατζή
Guest Relations