“Μετριότητα”
Κριτική για: Ζάαταρ

Ζάαταρ
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018

Ο παλιός 'Ανεμόμυλος', αλλά μάλλον με άλλη ιδιοκτησία. Πήγαμε 2 οικογένειες με παιδιά, Κυριακή μεσημέρι, το εστιατόριο ήταν γεμάτο ως επι το πλείστον με οικογένειες. Ο χώρος ήταν στριμωγμένος και η διέλευση ανάμεσα στα τραπέζια γινόταν με δυσκολία, κάθε λίγο μας έστπρωχναν στις καρέκλες μας, προκειμένου να περάσουν. Η φέτα ψωμί που μας έδωσαν από ένα καλάθι, χωρίς να υπάρχει επιλογή λευκό, μαυρο κλπ, ήρθε γρήγορα, καθώς και το νερό. Η λήψη της παραγγελίας έγινε σχετικά γρήγορα, αλλά μας ενημέρωσε ότι δεν είχε αρκετά πιάτα, οπότε καταλήξαμε σε 2η-3η επιλογή κυρίως (Κυριακή μεσημέρι έπρεπε να υπήρχαν περισσότερες επιλογές σε κυρίως πιάτα, αλλίως θα έπρεπε να μην μας έφερναν κατάλογο, αλλά να έλεγαν προφορικά τα διαθέσιμα).Από εκεί και μετά υπήρξε καθυστέρηση - απίστευτη. Χρειάστηκε να πούμε σε έναν σερβιτόρο, ότι έχουν καθυστερήσει, και κατόπιν ήρθαν άλλοι 2, να μας ρωτήσουν "αν όλα καλά". Μετά από πολλή ώρα μας ενημέρωσαν ότι δυο ίδια κυρίως πιάτα δεν έβγαιναν οι μερίδες και θα έπρεπε τουλάχιστον να παραγγείλουμε ένα άλλο. Το αλλάξαμε το ένα, σε άλλο κυρίως, αλλά το πρώτο που παραγγείλαμε ήρθε με μισή ποσότητα μερίδας και αρκετες τηγανιτές πατάτες. Οι γεύσεις δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη υφή, εκτός από τη κοτόσουπα που ήρθε στην αρχή, η οποία πραγματικά άξιζε. Κρασί λίγες βασικές ετικέτες. Μουσική άνευ χαρακτήρα. Το προσωπικό φιλότιμο, αλλά δεν αρκεί μόνο αυτό, χρειάζεται περισσότερος επαγγελματικός συγχρονισμός και ιδιαίτερα με τις τιμές που πουλάνε. Υπερβολικά ακριβό για αυτό που απολαμβάνει ο πελάτης. Η ωραία διακόσμηση και οι δημόσιες σχέσεις, δεν διατηρούν ένα εστιατόριο, ειδικά στην περιοχή που βρίσκεται.

1  Ευχαριστούμε, John S

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καινούριο μαγαζί, με μοντέρνο στυλ, στα μείον τα πλαστικά λουλούδια στον τοίχο.ωραίος φωτισμός κι άνετα τραπέζια.το φαγητό καλό, με πολλά παραδοσιακά ελληνικά πιάτα, όπως ντολμαδάκια, τρομερή φάβα, και πολύ καλό κρέας! Όχι όμως και το σουβλάκι του, το οποίο ήταν πολύ κακό ποιοτικά.Όταν σερβίρεις τόσο ποιοτικο κρέας στα κάρβουνα με σωστό ψήσιμο, δεν πρέπει να τα χαλάς στο σουβλάκι καλαμάκι. Κατά τα άλλα καλό.και περιποιημένα γλυκά.Η εξυπηρέτηση θέλει λίγο δουλειά αλλά είναι αρχή ακόμα. Στα συν, το μαγαζί ακαπνο και μόλις ειδαν καποιον που άναψε τσιγάρο μέσα στο χώρο, αμέσως του ζήτησαν να πάει έξω. Ξανά πάω!

3  Ευχαριστούμε, Mantia
Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018

Πολυ ωραια ατμοσφαιρα με εξαιρετικο φαγητο και αψογο service. Ειναι η δευτερη φορα που το επισκεπτομαι και θα υπαρξει και τριτη σιγουρα.

3  Ευχαριστούμε, Alpaxe
Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα μέσω κινητής συσκευής
Μετάφραση Google

Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής
Μετάφραση Google

Ζάαταρ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Ερυθραία, Κηφισιά
Κηφισιά, Αττική

Ζάαταρ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!