“ΜΕΤΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΑΚΡΙΒΟ”
Κριτική για: Tzaki 'Ho Country Eating

Tzaki 'Ho Country Eating
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018

Πολλά έλεγαν για το μαγαζί. Μάλλον λάθος. Έχω την αίσθηση ότι με την παλιά διεύθυνση ήταν καλύτερο και κλασικότερο. Διαβάζοντας τις κριτικές εδώ, βλέπω ότι είναι πολύ αντικρουόμενες (από τον βυθό έως την κορυφή). Νομίζω ότι η καλή ή κακή κριτική εξαρτάται από το τι θα επιλέξεις για φαγητό. Δεν μπορεί όλα τα φαγητά να είναι καλά ούτε όλα άσχημα. Έτσι δεν έχει νόημα να αραδιάζει κανείς τι έφαγε και πόσο ψημένο ή όχι ήταν. Θα πρέπει να βλέπουμε ένα μαγαζί σαν σύνολο.
Λοιπόν σαν σύνολο το μαγαζί αυτό είναι μέτριο. Αν εξαιρέσεις την ευγένεια ορισμένων σερβιτόρων (τονίζω το "ορισμένων") δεν βλέπω κάτι άλλο που να δικαιολογεί τις τιμές εστιατορίου πολυτελείας. Αυτοί που μιλούν για εξαιρετική ποιότητα κρεάτων μάλλον γνωστοί τους πρέπει να είναι ή να έχουν περιορισμένη εμπειρία ανάλογων εστιατορίων. Κρέατα όπως παντού και ίσως κατώτερα από αλλού. Περιβάλλον; Καμία σχέση με εστιατόρια gourmet, όπως υπονοούν οι τιμές του. Η ενδυμασία του προσωπικού; Έλεος. Δεν μπορείς να χρεώνεις τόσο ακριβά μια μερίδα φαγητού και οι σερβιτόροι να είναι ευτελέστατα ενδεδυμένοι. Θα μου πεις το ντύσιμο φταίει; Όλα φταίνε. Η κακή ενδυμασία, ο φτηνός διάκοσμος, ή έλλειψη τραπεζομάντηλου, η μέτρια ποιότητα υλικών. Όταν δεν υπάρχουν αυτά γιατί χρεώνει 25-30 ευρώ μια μερίδα; Βέβαια, ίσως δεν φταίνε οι ιδιοκτήτες. Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν και εφόσον οι άλλοι πληρώνουν αυτοί εισπράττουν. Φταίνε όσοι πάνε και πληρώνουν τόσα πολλά λεφτά για τέτοιες λίγες παροχές. Έχω μια σκέψη για τις καλές κριτικές κακών μαγαζιών. Ίσως αυτοί που έπαθαν προσπαθούν να δικαιολογήσουν στον εαυτό τους την απώλεια χρημάτων. Συμπερασματικά: δεν νομίζω ότι αξίζει δεύτερη επίσκεψη σε τέτοιας υφής μαγαζί και μάλιστα όταν πληρώνεις το ίδιο με ένα οποιοδήποτε μαγαζί πολυτελείας του κέντρου της πόλης μας. Ακόμη και ξενοδοχεία πολυτελείας έχουν ενίοτε καλύτερες τιμές.

1  Ευχαριστούμε, John K

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεν έχω να πω κακια κουβέντα...μπήκα μέσα και είχε μια ωραία μυρωδιά από ξύλο,η διακόσμηση ήταν λιτή όπως αρμόζει σε ένα βουνίσιο ρεστοράν,η εξυπηρέτηση άψογη.προθυμοι να σου εξηγήσουν τα πάντα.τα φαγητά πεντανόστιμα και από ποσότητα πολύ καλά!!!!οι τιμές όπως ένα ρεστοράν αλλά προσιτές σε όλους..

1  Ευχαριστούμε, tsorbicop
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018

Ο χώρος πολύ ωραίος. Το περιβάλλον εξαιρετικό.
Παραγγείλαμε tomachok μέτρια και ήρθε καλοψημένη. Απογοήτευση.
Τα υπόλοιπα πιάτα ήταν ενδιαφέροντα .
Το προσωπικό δεν αρκούσε για την εξυπηρέτηση.
Κατώτερο των προσδοκιών.
Οι τιμές θα ήταν δίκαιες αν το συνολικό αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό.
Δυστυχώς ήταν μέτριο.

Ευχαριστούμε, TasosKotziag
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καθημερινη απογευμα επισκεφτηκαμε τον ομορφο χωρο του εστιατοριου (αν κ δεν μ αρεσουν οι ανοιχτοι χωροι με τα πολλα φωτα οπου νομιζεις οτι ολοι οι πελατες ειναι μια παρεα). Ο σερβιτορος ηξερε για τα κρετα του καταστηματος. Τα οποια ηρθαν σε ευλογο χρονικο διαστημα. Τα ορεκτικα πολυ καλα και με ιδιαιτερες γευσεις. Το rib-eye Αμερικης (medium rare) απλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ! Κοπη, ωριμανση, ψησιμο ολα! Εχω φαει απο Ουρουγουαη Σκωτια Ιαπωνια κτλ σε καλα εστιατορια σε ολο τον κοσμο κ το συγκεκριμενο το βρηκα απο τα καλυτερα. Μπραβο! Η πικανια καλη. Tα burgers (ενα καμμενο που ομως προσφερθηκαν να το αντικαστησουν, αν κ θα επρεπε να μην βγει καν απο την κουζινα) ηταν μετρια. Τα brownies τελεια! Θυμιζουν εντονα Moelleux au chocolat! Το προφιτερολ απλα καλο. Οι τιμες θα μπορουσαν να ειναι -20% χαμηλοτερες
Με δεδομενη την πολυ καλη ποιοτητα σε ολα τα πιατα.

Ευχαριστούμε, Tenderloin3
Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η αλήθεια είναι ότι είχαμε πάει με μεγάλες προσδοκίες στο συγκεκριμένο μέρος. Το μέρος πολύ ζεστό και το περιβάλλον πολύ ευχάριστο. Τα ορεκτικά ήταν εξαιρετικά , πολύ ιδιαίτερες τηγανιτές πατάτες , ωραία σαλάτα . Τα κυρίως όμως που κινηθήκαμε σε κρέας προφανώς ήταν πολύ μέτρια έως απογοητευτικά . Το burger ήταν κακό , κ η σπαλο μπριζόλα Νάξου δεν μασιόταν. Ήταν πολύ ακριβό και δεν το άξιζε σε καμία περίπτωση. Συνολικά μείναμε με πολύ άσχημη εντύπωση και δεν θα το συνιστούσα σε καμία περίπτωση.

2  Ευχαριστούμε, Παυλίνα Σ

Tzaki 'Ho Country Eating: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χορτιάτης, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Χορτιάτης, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Πανόραμα, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Tzaki 'Ho Country Eating: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!