“Υπέροχα!”
Κριτική για: Aelios Petra

Aelios Petra
Περιγραφή: Λίγο έξω από τον Χορτιάτη, στις εγκαταστάσεις του κτήματος Παλίτζια, το εστιατόριο Aelios Petra (Ήλιος Πέτρα), άνοιξε τις πόρτες του και σας υποδέχεται για το πρωινό, το μεσημεριανό ή το βραδινό σας γεύμα, όπως επίσης για τον καφέ ή το ποτό σας.
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020

Ένας πραγματικά υπέροχος χώρος.

Όλοι μας μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από την ποιότητα του φαγητού και εξυπηρέτησης.

Οι τιμές τους βρίσκονται σε πολύ λογικά πλαίσια σε σχέση με αυτό που προσφέρουν και αυτό που δεν μπορείς να κοστολογησεις είναι η μοναδική θέα που προσφέρει το μαγαζί!

Μοναδικό μελανό σημείο η καθυστέρηση που υπήρχε στο service αλλά θα ειμασταν παράλογοι εάν παραπονιομασταν για αυτό δεδομένου του ότι πέσαμε σε ώρα αιχμής στο μαγαζί ( Κυριακή 20:30/21:00 με πάνω από 80-100 άτομα μέσα και μια συνεχόμενη ροή κόσμου).

Είναι σίγουρο ότι θα ξανά επισκεφτούμε το μαγαζί μόλις μας δοθεί η ευκαιρία!

Ευχαριστούμε, Charis_Elef

Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020

Υπέροχη τοποθεσία. Τι περιβάλλον είναι κυριλέ και προσεγμένο. Φτάσαμε εκεί οκτώ πάρα το απόγευμα για ένα καφέ. Δεν μας ενημερώσαν για τα τραπέζια που υπάρχουν στον πάνω όροφο. Περιμέναμε περίπου 40 λεπτά και παρακάλεσαμε τον σερβοτορο να παραγγείλουμε. Θέλαμε καφέ αν και είχε περάσει πολύ η ώρα ο καφές ηρθε μετά από άλλο ένα 40λεπτο.ενας φίλος ήρθε αργότερα ζήτησε μπύρα αλλά δεν ήρθε ποτέ. Ζητήσαμε λογαριασμό αλλά δεν ήρθε επίσης. Μπήκαμε μέσα στο χώρο του μαγαζιού για να πληρώσουμε και η αντιμετώπιση απ την υπευθυνη ήταν απαξιωτική. Δεν θα ξαναπήγαινα και δεν θα άφηνα χρήματα σε αυτό το μέρος.

Ευχαριστούμε, Markella V
Ο/η IoannisSarridis, Μάρκετινγκ του Aelios Petra, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Αυγούστου 2020

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε την κριτική σας και λυπούμαστε που δεν μείνατε ικανοποιημένη από τις υπηρεσίες μας.

Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε στο μαγαζί στις 8.40 Καθήσαμε στις 8.50 αφού περιπλανηθήκαμε από έξω μέσα και από μέσα επάνω μιας και μας έλεγαν εδώ δεν είναι για ποτό αλλά για φαγητό. Παραγγείλαμε 3 ποτά και 1 μπύρα στις 9.05 και ήρθαν στις 10.10 Μπυρα χωρις αφρό τζιν τόνικ χωρις τζίν και τα αλλά 2 ποτά σκετο νερό. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ σέρβις Ο σερβιτόρος λες και είμασταν φιλαράκια μιλούσε στον ενικό παρεξηγήθηκε επειδή του παραπονεθήκαμε.

Ευχαριστούμε, tast2013

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε την κριτική σας και λυπούμαστε που δεν μείνατε ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες μας.

Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Καλό μέρος χάλια εξυπηρέτηση από 8.30 ειμασταν εκεί να πιούμε ένα ποτό η παραγγελία μετά από παράκληση στης 9και μετά ήρθαν και μας είπαν θα αργήσει λίγο ακόμα και ήταν 21.45 και ο ιδιοκτήτης περνούσε κάθε λίγο από τα τραπέζια κρίμα γιατί είναι καλό μαγαζί αλλά έχει πρόβλημα με την εξυπηρέτηση.Εγω πάντως δεν πρόκειται να ξαναπάω.

Ευχαριστούμε, 693panosa

Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Φτάσαμε στο μαγαζί 19:40 περίπου είναι 20:27 και ακόμα περιμένω την παραγγελία άλλαξα τον καφέ και τον έκανα μπυρα γιατί πέρασε η ώρα και ακόμα περιμένουμε.Υποτίθεται ότι ο υπεύθυνος και μια ακόμα κυρία κάνουν βόλτες για να βλέπουν τι γίνεται,το μαγαζί από την πρώτη μέρα που άνοιξε έχει θέμα με το σερβις,δεν νομίζω να είναι τόσο δύσκολο μα λυθεί αυτό.

ΥΓ: η παραγγελία ηρθε στις 20:29 λάθος έγραφα την κριτική ζητήσαμε λίγο παραπάνω ζάχαρη για να δούμε σε πόση ώρα θα έρθει....

Ευχαριστούμε, Anastasispante

Aelios Petra: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χορτιάτης, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Aelios Petra: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!