Μαγικό τοπίο

Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2021
_Y4601PN
Περιοχή Θεσσαλονίκης, Ελλάδα
Ο παράδεισος μου επί της γής!

Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2020
819evik
Ζυρίχη, Ελβετία

Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Οτι χειρότερο παρα πολυ επικίνδυνο το κατεβάσμα και ακόμα χειρότερο το ανέβασα δεν θα ξανά πήγαινα ουτε για πλακα προσοχή χρειάζεται εξοπλισμός αν πάρεις την λάθος απόφαση και κατεβεις με τα πόδια.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, _E7903GB
Η κριτική έγινε: 8 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μια παραλία πολύ υπερεκτιμημένη!! Τα νερά της δεν είναι όπως φαίνονται στις φωτογραφίες. Τουλάχιστον την ημέρα που πήγαμε εμείς. Ήταν θολά.. πολύ βαθιά. Δεν εγκρίνεται σε καμία περίπτωση να πας με παιδιά εκεί..πέρα από το φυσικό της τοπίο δεν αξίζει να δώσεις 15€ το άτομο για να πας. Ούτε κατ' εμέ αξίζει να πας με τα πόδια. Οι σφήκες είναι πάρα πολλές και δεν μπορείς να κάτσεις στην παραλία. Πήγαμε για δύο ώρες. Ήταν να κάτσουμε παραπάνω και ζητήσαμε να έρθουν να μας πάρουν 5 ώρες νωρίτερα. Μας χάλασε την μέρα και πήγε χαμένη. Τζάμπα ο κόπος. Η παραλία Πετανοί είναι μακράν πιο όμορφη και καθαρή σε σχέση με την Φτέρη! μόνο το τοπίο αξίζει τπτ άλλο!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, dgit
Η κριτική έγινε: 2 Αυγούστου 2021

Η συγκεκριμένη παραλία είναι η πιο ωραία σε όλο το νησί. Πρόσβαση με θαλάσσιο ταξί από Ζόλα (κόστος 15 € πήγαινε-έλα ανά άτομο). Η παραλία είναι ανοργάνωτη επομένως θα χρειαστείς πράγματα (ομπρέλα, νερό).

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2021
3  Ευχαριστούμε, _Y4601PN
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2020

Σαν όνειρο ήταν τα τυρκουαζ νερά. Τα βραχάκια στην άκρη για βουτιές, φυσικός ίσκιος για όποιον δεν είχε ομπρέλα θαλάσσης. Καλό θα ήταν να πάτε με παπουτσάκια θαλάσσης.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
1  Ευχαριστούμε, 819evik
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η συγκεκριμένη παραλία είναι η πιο ωραία κατ´ εμέ σε όλο το νησί.
Το τοπίο που συναντάς είναι κάτι το ιδιαίτερο και εμένα προσωπικά με εξέπληξε. Τα νερά γαλαζοπράσινα (όπως στις περισσότερες ωραίες παραλίες του νησιού), τα βότσαλα λευκά και γενικά το πιο αναξιοποίητο της παραλίας σε κάνει να μην θέλεις να γυρίσεις.
Η πρόσβαση γίνεται με δύο τρόπους. Είτε με θαλάσσιο ταξί (κόστος 15 € πήγαινε-έλα ανά άτομο από Ζολά), είτε με μονοπάτι. Το γεγονός ότι η παραλία είναι ανοργάνωτη, άρα θα χρειαστείς πράγματα να κουβαλήσεις, καθιστά την πρώτη επιλογή αναγκαία, καθώς το μονοπάτι είναι σχετικά δύσβατο.

Μόνη αρνητική παρατήρηση, η οποία είναι ανεξάρτητη με την ομορφιά της παραλίας, είναι ότι εμφανίσθηκαν κηλίδες πετρελαίου, προφανώς από κάποια εκ των σκαφών/θαλαμηγών που προσεγγίζουν την παραλία.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
1  Ευχαριστούμε, konstantinosbov