“10/9/2020”
Κριτική για: Τελωνείο

Τελωνείο
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις
Περιγραφή: Ήλιος, αέρας, πέτρα και θάλασσα είναι τα στοιχεία που συνθέτουν το σκηνικό του υψηλής αισθητικής Cafe Restaurant & Bar, Τελωνείο. Στεγαζόμαστε σε δύο διώροφα αναπαλαιωμένα κτίρια. Βρισκόμαστε στο Λιμένι της Λακωνικής Μάνης, σ’ ένα τόπο που η απόλυτη κυριαρχία του λιτού, του παραδοσιακού και του αρχέγονου σου δημιουργεί έντονα την ψευδαίσθηση ακύρωσης του χρόνου. Η φιλοσοφία μας βασίζεται στην απαράμιλλη εξυπηρέτηση, στην καθαριότητα και στα φρέσκα και αγνά προϊόντα όπως βιολογικό ελαιόλαδο από τη Λακωνία, τυριά και μυζήθρες από τον Ταΰγετο και ντόπια κρέατα από τον Σαγιά. Η ομάδα που επιμελείται την κουζίνα υπόσχεται να σας ταξιδέψει με τις γαστρονομικές της δημιουργίες σ’ ένα κόσμο μοναδικής απόλαυσης.
Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2020

Πήγαμε από το πρωί για μπάνιο και κάτσαμε στις ξαπλώστρες (20ε το άτομο).
Εξυπηρέτηση καλή. Όταν πέρασε η ώρα είπαμε στη σερβιτόρα ότι θέλαμε να φάμε από το εστιατόριο κάτω στις ξαπλώστρες και παραγγείλαμε τα εξής..
- κολοκυθοκορφάδες = τηγανητοί / μέτριοι
- μανιάτικη μακαρονάδα = πολύ καλή
- ριζότο με παντζάρι = καλό
- τσιγαρολάχανα = καλά
- 2 μπύρες
ολά μαζί 107ε
Το συνιστώ σε συνδιασμό με μπάνιο στο λιμένι και χρήση των ξαπλώστρων.
Η σερβιτόρα ευγενέστατη και εξυπηρετική

Ευχαριστούμε, Grigorios1944

Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ενδιαφέρων κατάλογος, συμπαθητικά πιάτα - ειδικά το χταπόδι και το ταρταρ τόνου - τσιμπημενες τιμές.
Άριστη εξυπηρέτηση και όμορφη θέα.
Καλό είναι να κάνετε κράτηση από νωρίς !

Ευχαριστούμε, _D5501XG
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η τοποθεσία είναι φανταστική, ο χώρος καθαρός και περιποιημένος και το προσωπικό πολύ ευγενικό. Τα πιάτα συμπαθητικά , χωρίς να έχουν κάτι το ξεχωριστό.

Ευχαριστούμε, 117nefeli
Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2020

Πολυ ωραία ατμόσφαιρα... Το φαγητό πολύ ενδιαφέρων και πάρα πολύ νόστιμο.. Είχαμε απορία για ένα πιάτο και ρωτήσαμε τον σερβιτόρο τι είναι και αφού μας έιπε περί τίνος πρόκειται, είπαμε με τον άνδρα μου μήπως το πάρουμε αργότερα.. Και προς μεγάλη έκπληξη μας μετά από λίγα λεπτά ο σερβιτόρος μας φέρνει το πιάτο για το οποίο ρωτήσαμε... Και μας είπε ότι είναι κερασμένο και ότι δεν πρέπει να μείνουμε με την απορία..και είχε δίκιο ήταν φοβερό...Οποίος επισκεπτεται το Λιμενι πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτει το Τελωνείο... Είναι επαγγελματίες..

1  Ευχαριστούμε, Vitalia O
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Κλείσαμε τραπέζι για να γιορτάσουμε τις πρώτες διακοπές με το μωρό μας και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι με το συγκεκριμένο εστιατόριο. Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο και βέβαια το σημείο πανέμορφο, δίπλα στο κύμα. Το μενού έχει λίγες επιλογές, αλλά αυτό δηλώνει περισσότερη φροντίδα στα πιάτα. Το πιο νόστιμο πιάτο ήταν το φιλέτο τόνου. Θα θέλαμε ίσως μεγαλύτερη ποικιλία στις σαλάτες. Τα γλυκά ήταν υπέροχα, όπως και τα παγωτό με το σύκο να ξεχωρίζει. Οι τιμές γύρω στα €35/άτομο με κρασί.

1  Ευχαριστούμε, ElliTravelTaste

Τελωνείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρεόπολη, Περιοχή Λακωνίας

Τελωνείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!