“Η έκπληξη!!!”
Κριτική για: Τελωνείο

Τελωνείο
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Περιγραφή: Ήλιος, αέρας, πέτρα και θάλασσα είναι τα στοιχεία που συνθέτουν το σκηνικό του υψηλής αισθητικής Cafe Restaurant & Bar, Τελωνείο. Στεγαζόμαστε σε δύο διώροφα αναπαλαιωμένα κτίρια. Βρισκόμαστε στο Λιμένι της Λακωνικής Μάνης, σ’ ένα τόπο που η απόλυτη κυριαρχία του λιτού, του παραδοσιακού και του αρχέγονου σου δημιουργεί έντονα την ψευδαίσθηση ακύρωσης του χρόνου. Η φιλοσοφία μας βασίζεται στην απαράμιλλη εξυπηρέτηση, στην καθαριότητα και στα φρέσκα και αγνά προϊόντα όπως βιολογικό ελαιόλαδο από τη Λακωνία, τυριά και μυζήθρες από τον Ταΰγετο και ντόπια κρέατα από τον Σαγιά. Η ομάδα που επιμελείται την κουζίνα υπόσχεται να σας ταξιδέψει με τις γαστρονομικές της δημιουργίες σ’ ένα κόσμο μοναδικής απόλαυσης.
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2014 μέσω κινητής συσκευής

Στυλ , υπέροχη θέα ,άριστη εξυπηρέτηση, μας κέρδισε με την πρώτη ματιά το χρώμα,η μουσική και φυσικά το ιδιαίτερο φαγητό !!
Φρέσκο ψάρι συνδυασμένο με παραδοσιακές νοστιμιές της Μανης !!
Ο συνδυασμός αυτός μας έκανε να πάμε ξανά κ ξανά !
Αν ο δρόμος ,σας φέρει στο Λιμενι επισκεφθείτε το με καλύτερη ώρα την ώρα του ηλιοβασιλεματος!!!

1  Ευχαριστούμε, athinakat

Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2014

Μετά από ένα χαλαρωτικό κολύμπι στα γαλαζοπράσινα νερά του Λιμενίου, η επίσκεψή μας στο "ΤΕΛΩΝΕΙΟ" μας έκανε να νιώσουμε την υπέρτατη ευτυχία. Είδαμε ένα από τα ωραιότερα ηλιοβασιλέματα, γευτήκαμε τις πιο νόστιμες ψαρολιχουδιές, δροσιστήκαμε με το θεικό κρασί που μας πρότειναν, γίναμε γλυκύτεροι με τα δίπατα παγωτά, απολαύσαμε το φεγγάρι με τα εξωτικά κοκτέιλς και όλα αυτά με την πραγματικά φιλική και πρόθυμη εξυπηρέτηση του προσωπικού. Το 2015 θα είμαστε πάλι εκεί και ελπίζω να συναντήσουμε και όλους όσους διαβάσετε την κριτική μας.

1  Ευχαριστούμε, NIKIREM
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2014

Εξαιρετικο φαγητο σε ενα απο τα κορυφαια εστιατορια τηs χωραs.Να το επισκεφτειτε ανεπιφυλακτα γεια τηs καλοκαιρινεs σαs διακοπεs.

1  Ευχαριστούμε, gianis k
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2014

Το εξαιρετικό περιβάλλον του εστιατορίου, η άψογη εξυπηρέτηση του προσωπικού και η μαγευτική κουζίνα, επιβεβαιώνουν ότι μιλάμε για ένα από τα κορυφαία εστιατόρια της χώρας.
Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, Basilis k
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2014

Φανταστικό σημειο για να δειτε το ηλιοβασιλεμα στο Λιμενι. Τα κοκτειλ που φτιαχνουν τα παιδια ειναι σουπερ. Πρεπει να το επισκεφτεις.

Ευχαριστούμε, Miaxara

Τελωνείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρεόπολη, Περιοχή Λακωνίας
Νέο Οίτυλο, Περιοχή Λακωνίας

Αρεόπολη, Περιοχή Λακωνίας
Λιμένι, Περιοχή Λακωνίας

Τελωνείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!