eDreams
Hotels.com118 $
Expedia.com118 $
Priceline119 $
Η κριτική έγινε: 29 Απριλίου 2014

πολύ καλός ξενώνας ,με όμορφα δωμάτια και υπέροχο πρωινό....ωραία φαγητα και φανταστικό κρασί σε ένα ζεστό περιβάλλον με όμορφα ζεστά ξύλινα τραπέζια..φιλόξενο και όμορφο προσωπικό με διακριτική παρουσία..

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, ste k
Η κριτική έγινε: 4 Μαρτίου 2014

Ο χωρος του ξενοδοχειου ειναι καλος με ομορφα,ζεστα και καλοδιακοσμημενα δωματια. Καθαρα και περιποιημενα. Ο χωρος της ταβερνας εξισου καλος με πολυ γευστικα φαγητα αλλα οι τιμες πολυ ακριβες. Δεδομενης της απουσιας αλλης εναλλακτικης λυσης στο χωριο αφου αλλη επιλογη για φαγητο ειναι στη μιση ωρα + με το αυτοκινητο αναγκαστηκα τρως εκει. Και ενω σε αλλα πολυ πιο τουριστικα μερη μια σαλατα και 4 κυριως κοστιζει 35 - 40 ευρω εκει χρειαστηκε σχεδον 70 ευρω για τα ιδια πραγματα. Σαν γευσεις φανταστικες αλλα ειδικα αυτη την εποχη το οικονομικο ειναι πολυ σημαντικο.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2014
1  Ευχαριστούμε, Cybertaz
Η κριτική έγινε: 21 Μαρτίου 2013

Εξαιρετική επιλογή .ανετο και πολυ καθαρό! Πολυ ζεστα δωματια παρότι η θερμοκρασία έξω άγγιζε τους -2 βαθμούς.η 3μερη διαμονή μας εκεί ηταν σαν να μας φιλοξενουσαν οικογενειακοί φίλοι.ωραιο πρωινό με μεράκι και πολυ αγαπη.τα γεύματα μας για 4 άτομα με πολυ και ωραιο φαγητό και φανταστικό κρασί 'δηματης'δεν ξεπερνούσαν τα 100€. Καθαρά δωμάτια με όλο λευκά σεντόνια και παπλωματοθηκες και αφρατες πετσετες μπανιου"coco-mat"
Πολυ φιλικό και φιλόξενο προσωπικό!
Σας ευχαριστούμε παρά πολυ για την απίθανη φιλοξενία!εισται μέσα στην καρδιά μας.περασαμε υπέροχα στον ξενώνα σας!απο τα ωραιότερα και ποιο όμορφα μέρη που εχω επισκεφτεί με σεβασμό στον πελάτη!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Σουίτα με τζάκι και jacuzzi.
Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2013
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, ParisRodopoulos
Η κριτική έγινε: 10 Φεβρουαρίου 2013

Μείναμε σε μια μικρή σουίτα με τζάκι η οποία ήταν πολύ ωραία διακοσμημένη και άνετη. Το πρωινό ήταν πλούσιο και χειροποίητο (ομελέτα-πίτες- μαρμελάδες κ.ά). Ο χώρος υποδοχής καθώς και το εστιατόριο είναι εντυπωσιακά..Τεράστια ξύλινα τραπέζια και ζεστασιά από τα τεράστια τζάκια. Φάγαμε ελάφι με κάστανα και δαμάσκηνα(14ευρώ που τα άξιζε με το παραπάνω) και αγριογούρουνο (12ευρώ). Το κρασί παραγωγής τους ήταν διαμάντι!!!Γενικά το προτείνω ανεπιφύλακτα και για διαμονή και για φαγητό!

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2013
Ευχαριστούμε, Hmarilena
Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2013

Στον ξενώνα μείναμε για 2 βραδιές! Βρίσκεται σε ένα μέρος απομονωμένο σχετικά (πχ το χιονοδρομικό κέντρο στο Ελατοχώρι απέχει γύρω στα 45 λεπτά) το οποίο δεν έχει να προσφέρει τπτ άλλο σε γενικές γραμμές εκτός από την επαφή με τη φύση. Αυτός ήταν βέβαια και ο σκοπός μας οπότε δεν μας ενόχλησε γενικά. Ο ξενώνας είναι αρκετά καλοφτιαγμένος αν και η αίθουσα υποδοχής-σαλόνι είναι σχετικά μικρή και διαθέτει και εστιατόριο. Η κράτηση έγινε δια τηλεφώνου και οφείλω να πω οτι ο ιδιοκτήτης αρχικά μου φάνηκε πολύ φιλικός. Όταν φτάσαμε όμως δοκιμάσαμε μια έκπληξη καθώς ενώ στο site είχαμε κλείσει το δωμάτιο που ονομάζεται "μικρη σουιτα" μάς δόθηκε μια "μικρή σουιτα σοφίτας". Όταν ζητήσαμε διευκρινήσεις ο ιδιοκτήτης μας απάντησε με αρκετά απότομο τρόπο οτι στο site κακώς αναγράφεται το δωμάτιο ως "μικρή σουιτα" και οτι έχει ζητήσει να το διορθώσουν. Θα περίμενα σίγουρα μια πιο ευγενική απάντηση και σίγουρα μια συγγνώμη για κάτι για το οποίο στην τελικη δεν ευθυνόμαστε εμείς. Το δωμάτιο όπως και να χει ήταν καθαρό και ευρύχωρο με τζάκι αλλα δεν ήταν αυτό το οποίο είχαμε συμφωνήσει. Το μοναδικό πρόβλημα ήταν η σύνδεση wifi που δεν λειτουργεί στον δεύτερο όροφο. Από τη στιγμή εκείνη πάντως ο ιδιοκτήτης θα έλεγα οτι ήταν αρκετά απόμακρος πράγμα το οποίο μας δημιούργησε μια κάποια απορία καθώς ούτε τόσος πολύς κόσμος υπήρχε, ενώ ερχόταν σε αντιδιαστολή με τις κριτικές που είχαμε διαβάσει στο trip advisor. Το πρωινό ήταν καλής ποιότητας αλλά η ποσότητα του θα μπορούσε να είναι κάπως μεγαλύτερη.Το εστιατόριο του ξενώνα είναι ζεστό, τα πιάτα του καλής ποιότητας αλλά οι μερίδες μικρές και οι τιμές τσιμπημένες. Επίσης οφείλω να πω οτι δεν μας δοθηκε απόδειξη στο ένα από τα δυο γεύματα που κάναμε εκεί, ενώ και κατά το check out υπήρχε μια σχετική διστακτικότητα απο την πλευρα του ιδιοκτήτη όσον αφορά το συγκεκριμένο ζήτημα. Εν κατακλείδι αν εξαιρέσουμε αυτά τα μικροσυμβάντα η διαμονή ήταν καλή. Ελπίζω ο κ. Λάζαρος όμως την επόμενη φορά να είναι λίγο πιο χαμογελαστός!

Συμβουλή για το δωμάτιο: προσοχή στην επιλογή στο site! Η ονομασία "μικρή σουίτα" είναι λανθασμένη. Υπάρχει μόνο "μικρή σουιτα ΣΟΦΙΤΑΣ".
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2012
2  Ευχαριστούμε, nikthegreek_80