“Τρομερά αργό service”
Κριτική για: Το Αρχοντικόν

Το Αρχοντικόν
Περιγραφή: Το μουσικό μεζεδοπωλείο Αρχοντικόν που βρίσκεται στην Αρτέμιδα (Λούτσα) έχει μοναδική θέα στην θάλασσα. Εδώ θα απολαύσετε γεύσεις θαλασσινών καθώς και άλλα παραδοσιακά πιάτα από την ελληνική και την μεσογειακή κουζίνα. Σκοπός μας είναι πάντα η άριστη εξυπηρέτηση σας και η ποιότητα στις γαστρονομικές μας δημιουργίες. Για να απολαύσετε ζωντανή μουσική, σας περιμένουμε τα βράδια Παρασκευής και Σαββάτου καθώς και την Κυριακή το μεσημέρι. Είμαστε καθημερινά ανοιχτά από τις 11 το πρωί.
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για φαγητό Κυριακή μεσημέρι οικογενειακώς διαβαζωντας διαφορά καλά σχόλια στο trip advisor.
γενικά το φαγητό τους δεν ήταν άσχημο άλλο τρομερά αργό το service τους έκαναν για να μας φέρουν των φαγητό σχεδόν μια ώρα κ τους κάναμε και τρεις φορες παρατήρηση.
Γενικά το περίμενα με αυτά μου διάβαζα πολύ καλύτερο..

4  Ευχαριστούμε, DIMITRIOS K

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή διακόσμηση με θέα τν θάλασσα . Το φαγητό γευστικό και οι μερίδες χορταστικές . Οι σερβιτόροι κάνουν παρά πολύ καλή δουλειά είναι φιλόξενοι ,ευγενικοί και ευχάριστοι .

Ευχαριστούμε, george_krk
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η επιλογή μας για επίσκεψη κρίθηκε τηβ τελευταία στιγμή και με γνώμονα το tripadvisor. Και μπορούμε να πούμε πως τα σχόλια και η γενική παρουσίαση της συγκεκριμένης επιχείρησης, ήταν απολύτως ορθή!

Στην αρχή μας σέρβιραν σαν κέρασμα-καλωσόρισμα, ένα καραφάκι τσίπουρο, συνοδευόμενο από τέσσερα κριτσίνια και μια σάλτσα τυριού με πιπεριά και διάφορα μπαχαρικά.

Πάμε στα βασικά τώρα. Παραγγείλαμε κολοκυθάκια τηγανητά, παντζάρια, σαρδέλες, χταπόδι βραστό, καθώς και ριζότο με γαρίδες. Αρχικά, πρέπει να αναφέρω πως οι μερίδες ήταν μεγάλες και δεν λυπήθηκαν τα υλικά.

Όσον αφορά τις γεύσεις. Τα κολοκυθάκια ήταν αυτό που λέμε "τίμια", το ίδιο και τα παντζάρια. Οι σαρδέλες ήταν αρκετά καλές, σωστά ψημένες και γευστικές, ενώ εξίσου θετικό και το ριζότο.

Θετική έκπληξη μας προκάλεσε το βραστό χταπόδι. Ζεστό και όχι ψυγείου, συνοδευόμενο με λαχανικά και μυρωδικά, ήταν ίσως το καλύτερο πιάτο. Και θέλει δουλειά για να καταφέρεις ένα πιάτο, εξαιρετικά συνηθισμένο και σταθερό μέλος του "μενού", να γίνει τόσο ενδιαφέρον και να "πρωταγωνιστήσει".

Όπως προανέφερα, οι μερίδες, με κυρίαρχο το ριζότο, ήταν τεράστιες. Στο τέλος μας κέρασαν σοκολατόπιτα με παγωτό βανίλια. Οι τιμές είναι σε λογικά πλαίσια και υπηρετούν σωστά τη σχέση τους με την ποιότητα.

ΥΓ Αρκετά καλό και το σέρβις, μπράβο.

Ευχαριστούμε, Geo G
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πεντανόστιμα απλα οτιδήποτε !! Τελειο σερβις και πανω στην λεωφωρω ευκολα προσβάσιμο .Επισης μεγάλη ποικιλια

Ευχαριστούμε, alfaromeo114
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο γευμα ωραια θεα στην θαλασσα πολυ ομορφο περιβαλλον και πολυ καθαροσ.Πολυ καλες τιμες πλουσιες μεριδες και ωραια γλυκα κερασματα.

Ευχαριστούμε, Βασιλης Α

Το Αρχοντικόν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ραφήνα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Αρτέμιδα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Το Αρχοντικόν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!