Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2016

Εξαιρετική θέα, πολύ καλό πρωινό σαν ποιότητα (μονάχα περιορισμένο σε επιλογές), κατάλληλο για ξεκούραση και απομόνωση, πολύ όμορφο δωμάτιο, jacuzzi με πολύ καλή θέα για ξεκούραση και οι ιδιοκτήτες ΑΚΡΩΣ φιλικοί και εξυπηρετικοί...Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, ΔΗΜΗΤΡΗΣ Τ
Η κριτική έγινε: 3 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Απο τις φορές που επιλέξαμε διαμονή με βάση τα σχόλια στο trip advisor.
Οι φωτογραφιες αφήνουν την αίσθηση πως υπαρχει κάποιο infinity ομως σε καμία περίπτωση αυτο δεν ισχύει . Ειναι πάνω στον δρόμο και αυτο δεν ειναι καλό . Όσο μικρό κι αν ειναι το νησί , οι επισκέπτες του ειναι πολλοί όπως και τα αυτοκίνητα και μηχανάκια που κυκλοφορούν ! Ναι, η θέα ειναι όμορφη ομως κοιμηθήκαμε με κλειστά παράθυρα και air condition στη φολεγανδρο :/ . Το κατάλυμα προσφερει πρωινό ανεπαρκές και σίγουρα αρκετά μακριά απο την τιμή διανυκτέρευσης . Μετά λύπης μου διαπιστώνω οτι το κόστος διαμονής αφορούσε καθαρά το νησί της Φολέγανδρου και ο,τι η φυσική του ομορφιά προσφέρει στον επισκέπτη και όχι στις παροχές του ξενώνα . Δυστυχώς η κριτική γίνεται πιο έντονη όταν υπαρχει υπερκοστολόγηση του "προϊόντος" . Για το τέλος αναφέρω την επιδρομή απο έρποντα έντομα ΜΕΣΑ στο δωμάτιο τους καναπέδες κτλ ...
Η σχέση ποιότητας τιμής σε εξαιρετικά αρνητικό ισοζύγιο.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, steliosp483
Ο/η Angelos K, Manager του Kifines Suites, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 14 Αυγούστου 2016

Καλησπέρα σας κ. Stelio P . Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας. Λυπούμαστε πολύ που δεν μείνατε ικανοποιημένος απ τις υπηρεσίες του καταλύματος μας. Έπρεπε να μας είχατε ενημερώσει για όποιο πρόβλημα είχατε. Λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπ όψιν μας τα σχόλια των ταξιδιωτών μας , γιατί μέσα απ αυτά προσπαθούμε να εξελιχθούμε προς το καλύτερο.
Σε σχέση με το σχόλιο σας για τις φωτογραφίες της ιστοσελίδας μας, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι ανταποκρίνονται στη πραγματικότητα. Σε όλες τις φωτογραφίες υπάρχει λεζάντα που γράφει για ποια σουίτα πρόκειται. Το κατάλυμα μας έχει το προνόμιο να είναι λίγα μόλις μέτρα από το κέντρο της χώρας Φολεγάνδρου και παράλληλα να διαθέτει θεά προς όλο το αιγαίο, προς τη χώρα Φολεγάνδρου και προς το μοναστήρι της Παναγίας σε μεγάλη υψομετρική απόσταση απ το δρόμο που ισοδυναμεί τουλάχιστον με τον τέταρτο όροφο μιας πολυκατοικίας . Το νησί φημίζεται για την ησυχία που προσφέρει στους ταξιδιώτες του, καθώς επίσης και για την αραιή κυκλοφορία οχημάτων. Το γεγονός ότι κοιμηθήκατε με κλειστά παράθυρα και κλιματιστικό είναι κάτι που αφενός έχει να κάνει με την επιλογή σας και αφετέρου με τις καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στο νησί εκείνες τις ημέρες .
Σε σχέση με το σχόλιο σας για το πρωινό μας, λυπούμαστε πολύ που δε μείνατε ικανοποιημένος, εάν μας είχατε ενημερώσει θα είχαμε ανταποκριθεί στις προσδοκίες σας. Το πρωινό που προσφέρουμε στους καλεσμένους μας παρασκευάζεται κατόπιν παραγγελίας, σύμφωνα με τις προτιμήσεις κάθε καλεσμένου μας και σερβίρεται στο μπαλκόνι κάθε σουίτας.
Σε σχέση με το σχόλιο σας για τους «μυλωνάδες» θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι μυλωνάδες είναι ο πλέον άκακος και ακίνδυνος ζωντανός οργανισμός πάνω στο νησί. Μπορείτε να αναζητήσετε σχετικές πληροφορίες σε οποιασδήποτε διαδικτυακή μηχανή αναζήτησης . Εμείς ως ξενοδοχείο παίρνουμε τα απαραίτητα μέτρα.
Τέλος σε σχέση με το σχόλιο σας για το κόστος της διαμονής σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η παραδοσιακή σουίτα στην οποία μείνατε είναι 75τμ, διώροφη, στον πρώτο όροφο υπάρχει αυλή, καθιστικό, κουζίνα πλήρως εξοπλισμένη, χώρος φαγητού και μπάνιο και στον δεύτερο όροφο υπάρχει υπνοδωμάτιο με διπλό κρεβάτι, μπάνιο και μπαλκόνι. Στη τιμή συμπεριλαμβάνεται το πρωινό, καθώς επίσης και οι παροχές του καταλύματος μας που είναι διαθέσιμες στην ιστοσελίδα μας.
Σας ευχαριστούμε πολύ και πάλι για τη κριτική σας. Ελπίζουμε να μείνατε ικανοποιημένος απ τις απαντήσεις μας στα σχόλια σας.
Kifines Suites

Η κριτική έγινε: 15 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Απο που να ξεκινήσω...καταρχήν,η θέα των δωματίων ειναι φαντασμαγορική!!φατσα κάρτα,το Αιγαίο πέλαγος,και πάνω δεξιά,το εκκλησάκι της Παναγίας,που κλέβει την παράσταση!!!Επίσης,το πρωινό,ήταν εκπληκτικό,διότι σερβίρεται στον χώρο σου(στην ιδιωτική σου βεράντα),χωρις φασαρία και συνοστισμο για το ποιος θα προλάβει το "τελευταίο λουκάνικο" του μπουφέ!!!Επιλέγεις απο την προηγούμενη ημέρα(βάση ενός καταλόγου)τι θα ήθελες για πρωινό...
Οι ιδιοκτήτες φιλόξενοι,και κοινωνικοί....("έσωσαν" τις διακοπες μας,βρίσκοντας μας ένα καλώδιο φορτισης για την κάμερα μας)"σκεφτείτε οτι δεν υπάρχει ουτε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών στο νησί"
Εαν τύχει και επισκεφτώ ξανά την φολεγανδρο,το μονο σίγουρο θα ειναι η διαμονή μου!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
2  Ευχαριστούμε, chrisboss37
Η κριτική έγινε: 28 Σεπτεμβρίου 2015

Υπέροχοι άνθρωποι, υπέροχο δωμάτιο, υπέροχη θέα. Θα ήμουν αχάριστος αν είχα να δηλώσω κάτι αρνητικό καθώς ακόμα έχουμε την υπέροχη μυρωδιά του δωματίου στο μυαλό μας. Ανεπιφύλακτα το καλύτερο δωμάτιο μέχρι τώρα. Πλούσιο πρωινό πάντα στην ώρα του, φοβερή καθημερινή καθαριότητα, ευγενικοί και ανάλαφροι άνθρωποι να σε εξυπηρετήσουν όποτε το ζητήσεις. Μην μιλήσω για την θέα και την ιδιωτικότητα του δωματίου. Άριστα 11!!!!! Παιδιά να είστε πάντα καλά και εύχομαι ολόψυχα να τα ξαναπούμε!!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: suite No. 4
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, Θαλασσοτεχνίες Έ
Η κριτική έγινε: 26 Σεπτεμβρίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική σουίτα, προσεγμένη, διαφορετική, ατμοσφαιρική! Το να ξυπνάς κ να βλέπεις από το κτεβάτι σου το απέραντο γαλάζιο του Αιγαίου...είναι αξία ανεκτίμητη! Θέση βολική καθώς σε 2' έφτανε κανείς στη Χώρα! Οι ιδιοκτήτες ξέρουν τι θα πει φιλοξενία, privacy & ποιότητα στις παροχές!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, IDPT