“υπεροχο!”
Κριτική για: Κωνσταντινίδης

Κωνσταντινίδης
Περιγραφή: Μια οικογένεια Ήταν το 1920, όταν ένας Μικρασιάτης δάσκαλος αποφάσιζε να ασχοληθεί με τη ζαχαροπλαστική και από τότε, το όνομα Κωνσταντινίδης αποτελεί συνώνυμο με τη γλυκιά απόλαυση. 4 Τέσσερις γενεές Ο πατριάρχης της οικογενείας, Γρηγόρης ξεκίνησε πρώτος να δημιουργεί γλυκίσματα και τρείς γενιές αργότερα, οι απόγονοί του συνεχίζουν να προσφέρουν γλύκα στους Έλληνες. 90+ Κοντά έναν αιώνα ποιότητα Από την πρώτη κουταλιά ζάχαρη που αναμείχθηκε με βούτυρο, αλεύρι και μυρωδικά το 1920 μέχρι σήμερα, η ποιότητα παραμένει το βασικό συστατικό των συνταγών μας. 3 Τρία βραβεία Δύο βραβεία γεύσης και ένα καλύτερου καταστήματος λιανικής πώλησης, πιστοποιούν την ποιότητά μας, όμως η σταθερή προτίμηση του κόσμου αποτελεί τη μεγαλύτερη επιβράβευσή μας. 21 Είκοσι ένα καταστήματα παραγωγής & πώλησης Το 1925 ήταν μια παράγκα στη Λάρισα. Το 2014, είκοσι ένα καταστήματα υψηλής αισθητικής προσφέρουν στους πελάτες μας, μια μοναδική εμπειρία των πέντε αισθήσεων. 100+ Πάνω από εκατό μοναδικά προϊόντα Είμαστε ιδιαίτερα περήφανοι για το εύρος της ποικιλίας στα προϊόντα μας που όμως δεν έχει επηρεάσει το δίπτυχο, ποιότητα-φρεσκάδα το οποίο αποτελεί τη βάση της παραγωγής μας. 300+ Πάνω από τριακόσιοι εργαζόμενοι Σε μια εποχή που οι προσταγές της επιχειρηματικότητας απαιτούν τη μείωση του εργατικού δυναμικού, εμείς επενδύουμε στον ανθρώπινο παράγοντα ο οποίος αποτελεί την ψυχή της εταιρίας μας.
Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2020

εξυπηρετηση παρα πολυ καλη.το μιλφειγ..καταπληκτικο..περνεις κουταλια πιρουνια..απλα ορμας μην προλαβει αλλος.και η φερρερο..καταπληκτικη.αξιζει τα λεφτα τους.!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, xrhstos k

Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τα γλυκά του είναι μέτρια και υπερτιμημένα. Τα μικρά σιροπιαστά είναι αγευστα, βουτηγμένα στο σιρόπι και το φύλλο άτονο. Το εκμέκ εχει καλή βάση αλλά δεν είναι σε ισορροπία με την κρέμα απο πάνω, καθότι είναι πολύ γλυκά και τα δύο. Το μιλφειγ είναι ξερό και κούφιο, χωρίς «σώμα». Γενικότερα, θεωρώ οτι είναι πολύ ακριβα για την ποιότητά τους και είναι μέτρια γευστικά.

Ευχαριστούμε, H7992TWvickys
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2020

Τα γλυκά του είναι τέλεια αλλά είναι ακριβό για τη μέση οικογένεια ! Το περιβάλλον τέλειο και συνήθως παίζει και ζωντανά πιάνο που υπάρχει πάντα στο χώρο !

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, H1915PZ_
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαΐου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Εχω επισκεφτει το ζαχαροπλαστείο πάρα πολλές φορές γιατί μου αρέσουν κάποια γλυκά του δυστυχως όμως εχω διαπιστώσει οτι είναι εξαιρετικά ακριβότερο απο άλλα εξίσου δημοφιλή και καλά ζαχαροπλαστεία. Μιλάμε για 30% ακριβότερο πράγμα κατα την άποψη μου αδικαιολόγητο. Οταν το έθιξα στον τάχα υπέυθυνο μου έφερε σαν δικαιολογία οτι χρησιμοποιουν γάλα και βουτυρο μεγάλης επώνυμης βιομηχανίας θα προτιμούσα να μου έλεγε το αντίθετο οτι χρησιμοποιούν προιόντα κάποιας μικρής φάρμας αυτο θα ήταν πιο πιστευτο και θα δικαιολογούσε την αγνότητα των υλικών. Στο τέλος δε μου είπε εχει πιο φθηνα σε σούπερ μάρκετ απαράδεκτη απάντηση για επαγγελματία. Δεν ήξερε βέβαια οτι είμαι πελάτης απο τότε που ήταν στη Γεωργίου Παπανδρέου και η παρατήρηση μου δεν είχε επικρητικό χαρακτήρα αλλα απορίας και διάθεση βελτίωσης . Και πλέον δεν είναι πάντα φρέσκα τα είδη τους γιατί μπήκαν στο τρυπάκι να βγάλουν πιο πολλά είδη και όχι να μείνουν σε αυτό που ξερουν καλά να κάνουν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, ΚΩΣτΑΣ Μ
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2019

Ο υπάλληλος σε χαιρετά από μακρυά από το ταμείο μόλις μπαίνεις μέσα, παρόλο που έχει πελάτες μπροστά του, χωρίς να έχεις προλάβει να μιλήσεις, αλλά παράξενο, όταν τελειώνεις και πληρώνεις και χαιρετάς τον υπάλληλο που σε εξυπηρέτησε, που είναι μπροστά σου, δεν σε χαιρετά. Σαν να σε αγνοεί. Μού συνέβη και τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.
Εντάξει, βλέπεις σε οθόνη πώς ετοιμάζονται τα προϊόντα που παράγγειλες, αλλά για τρίγωνο η τιμή 3.40 ευρώ θεωρώ ότι είναι υπερβολική.
Η γέμιση στο τρίγωνο δεν έχει την πηκτικότητα που έχουμε συνηθίσει στα τρίγωνα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, emmanxrist
Ο/η Ambassador656864, Guest Relations Manager του Κωνσταντινίδης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Μαρτίου 2019

Αγαπητέ/η emmanxrist,

Φροντίζουμε τα γλυκά μας να διατηρούν την υψηλή ποιότητα που μας ακολουθεί τόσα χρόνια όσον αφορά στις πρώτες ύλες, τη γεύση και την παρουσίαση. Λόγω της αύξησης του ΦΠΑ και των τιμών των πρώτων υλών, προσπαθούμε να απορροφούμε το μεγαλύτερο μέρος του κόστους, ώστε να μπορείτε να συνεχίσετε να απολαμβάνετε απρόσκοπτα τα γλυκά μας. Στόχος μας είναι να μην κάνουμε έκπτωση στην ποιότητα.

Κωνσταντινίδης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Κωνσταντινίδης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!