“Καλο αλλα...”
Κριτική για: Νέα Διαγώνιος

Νέα Διαγώνιος
Κουζίνες: Μπάρμπεκιου
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: "Το φαγητό στη Νέα Διαγώνιο έχει τον χαρακτήρα του. Οι δυνατές της γεύσεις, όμως, έχουν μνήμη. Θέλεις κι επιστρέφεις σ’ αυτές γιατί κάτι μέσα σου έχει ξυπνήσει. Έχει κλυδωνίσει τους κάλυκές σου. Έχει παντρευτεί μ’ ένα συναίσθημα οικείο. Και είναι ωραίο να υπάρχουν κλασικές γεύσεις. Και από την άλλη, διψάς για αλλαγή. Για τη «μετά» εποχή. Για το κάτι διαφορετικό. Αυτή είναι, άλλωστε, η ουσία. Ισορροπία κι εξέλιξη. Είστε, όμως, τυχεροί γιατί στην Νέα Διαγώνιο υπάρχουν πιάτα κλασικά, παραδοσιακά αλλά και μοντέρνα. Εδώ, σερβίρεται και φιλοξενία, πέρα από νόστιμο φαγητό. Σας περιμένουμε."
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτηκαμε το κατάστημα γιατί ακούσαμε πολύ καλά λόγια για τον γύρο και τα σουτζουκάκια του.Παραγγειλαμε λοιπόν για δύο άτομα μια μερίδα γύρο,μια μερίδα σουτζουκάκια,σαλάτα του Καίσαρα με απακι κοτόπουλο,κοπανιστη Μυκόνου,πατάτες τηγανιτές κ κάτι να πιούμε.Ο γύρος είχε έντονη μυρωδια,ξεροψημενος κ υπερεκτιμημενος(8.5€) για την ποσότητα την οποία προσφέρουν.Τα σουτζουκάκια ήταν αρκετά νόστιμα αλλά επίσης υπερεκτιμημενα(8.0€),αν θυμάμαι καλά.Η σαλάτα υπέροχη ενώ οι τηγανιτές πατατες,αν και φρέσκες σε ροδελες,δεν ήταν καθόλου τραγανές.Δωσαμε συνολικά 40.00€ ενώ επιφυλάσσομαι για τα υπόλοιπα πιατα τα οποία,αν τύχει να ξαναπάω,θα δοκιμάσω.Δεν ξέρω αν θα το προτεινω σε φίλους αν δεν ξαναδοκιμάσω.Μου έκανε εντύπωση το γρήγορο σέρβις,αν και λόγω μέρας και ώρας ήταν λογικό και δυστυχώς δεν μου έκανε καθόλου εντύπωση που ΚΑΙ εκεί κάπνιζαν εντός του καταστήματος!

Ευχαριστούμε, Deli S
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Μαρτίου 2018

Αγαπητή/έ κ. Deli S,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τη Νέα Διαγώνιο στη Καλαμαριά.

Όσο αφορά το θέμα του καπνίσματος το εστιατόριο μας χωρίζεται σε δύο ζώνες ο εξωτερικός που επιτρέπετε το κάπνισμα (προστατευμένος τον χειμώνα) και ο εσωτερικός ο οποίος απαγορεύεται αυστηρός το κάπνισμα, οπότε λογικά θα καθίσατε στον εξωτερικό μας χώρο.

Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας εξυπηρετήσουμε ξανά σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Εκπληκτικό φαγητό αξίζει να το δοκιμάσετε. Σίγουρα ο γύρος και τα σουτζουκάκια τα σπάνε αλλά έχει και άλλες εκπληκτικές επιλογές.Δοκημαστε μπίρα νησιά θολή που την έχει σε αποκλειστικοτητα.

Ευχαριστούμε, Makis S
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ κ. Makis S,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το εστιατόριο μας και που αφιερώσατε χρόνο για να μοιραστείτε την εμπειρία σας με τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας του TripAdvisor.

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου έχει: "Εκπληκτικό φαγητό αξίζει να το δοκιμάσετε.

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Πήγα για φαγητό κ ήταν όλο εξαιρετικά!!!!! εξυπηρέτηση και φαγητό!!!
Η εξυπηρέτηση άμεση με προσωπικό πρόθυμο και χαμογελαστό

Ευχαριστούμε, ΕΚ Π

Αγαπητή/έ κ. ΕΚ Π,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τη Νέα Διαγώνιο στη Καλαμαριά.

Με μεγάλη χαρά είδαμε ότι μείνατε απόλυτα ικανοποιημένη από τον φαγητό μας.
Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας εξυπηρετήσουμε ξανά σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα καλύτερα σουτζουκάκια της πόλης!!! Ωραιο περιβάλλον ..πολύ καλη εξυπηρέτηση , ότι κι αν παραγγείλεις είναι πεντανόστιμο!

Ευχαριστούμε, Vivian S

Αγαπητή κ. Vivian S,

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου έχει: "Τα καλύτερα σουτζουκάκια της πόλης!!!".

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πήγαμε σήμερα για φαγητό κ ήταν όλο εξαιρετικά!!!!! εξυπηρέτηση και φαγητό!!!όλα εξαιρετικά!!!!!θα ξανάρθουμε!!!
Θα το πω κ σε φιλες μου πολύ ωραίο φαγητό και πολύ ζεστό περιβάλλον!!!

Ευχαριστούμε, PavlinaV4
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Μαρτίου 2018

Αγαπητή κ. Pavlina V,

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου έχει: "Όμορφο περιβάλλον πεντακάθαρο το φαγητό εξαιρετικό όλα εξαιρετικά!!!!!!!".

Ι.Χ.

Νέα Διαγώνιος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Νέα Διαγώνιος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!