“Κορυφαία επιλογή Διαγωνιος στην Αρετσού”
Κριτική για: Νέα Διαγώνιος

Νέα Διαγώνιος
Κουζίνες: Μπάρμπεκιου
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Πασίγνωστη για το χειροποίητο καλοψημένο γύρο και τα σουτζουκάκια. Ζεστός χώρος, διακοσμημένος με πέτρα και ξύλο και θέα τη θάλασσα, προσφέρει εξαιρετικές γευστικές δοκιμές και χαλάρωση. Ιδανικό για μεσημέρι και βράδυ, με πραγματικά νόστιμα πιάτα, απλά σε γεύσεις, που μας είχαν λείψει. Στις κλασικές προτάσεις να προσθέσουμε και τα σουτζουκάκια κοτόπουλο ζυμωμένα με κόκκινο αλάτι Χαβάης και πράσινο πιπέρι για μια λεμονάτη επίγευση. Στο χειμερινό μενού μας προτείνει τη νέα σαλάτα ΜυΛόνζα με διάφορα μαρούλια, μιζύθρα Μυκόνου, Λόνζα, γκρι αλάτι Βρεττάνης και φιλέτο μοσχαρίσιο με λάδι λευκής τρούφας, αλλά και σύγκλινο Μάνης με περαστή ντομάτα, φέτα πάνω σε Ελληνική πίτα. Η wine list είναι ενημερωμένη, το σέρβις ξεχωρίζει ενώ οι μπίρες προέρχονται μόνο από ελληνικές μικροζυθοποιίες.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τα καλύτερα σουτζουκάκια της πόλης!!! Ωραιο περιβάλλον ..πολύ καλη εξυπηρέτηση , ότι κι αν παραγγείλεις είναι πεντανόστιμο!

Ευχαριστούμε, Vivian S
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητή κ. Vivian S,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το εστιατόριο μας και που αφιερώσατε χρόνο για να μοιραστείτε την εμπειρία σας με τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας του TripAdvisor.

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου έχει: "Τα καλύτερα σουτζουκάκια της πόλης!!!".

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Πήγαμε σήμερα για φαγητό κ ήταν όλο εξαιρετικά!!!!! εξυπηρέτηση και φαγητό!!!όλα εξαιρετικά!!!!!θα ξανάρθουμε!!!
Θα το πω κ σε φιλες μου πολύ ωραίο φαγητό και πολύ ζεστό περιβάλλον!!!

Ευχαριστούμε, Pavlina V
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Μαρτίου 2018

Αγαπητή κ. Pavlina V,

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου έχει: "Όμορφο περιβάλλον πεντακάθαρο το φαγητό εξαιρετικό όλα εξαιρετικά!!!!!!!".

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό πολυ καλό με ποικιλία επιλογών. Η εξυπηρέτηση άμεση με προσωπικό πρόθυμο και χαμογελαστό.Ποικιλια ποτών και ωραίο περιβάλλον. Θα το πρότεινα σιγουρα ως επιλογή καλού φαγητού.

Ευχαριστούμε, Olga F

Αγαπητή κ. Olga F,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τη Νέα Διαγώνιο στη Καλαμαριά. Με μεγάλη χαρά είδαμε ότι μείνατε απόλυτα ικανοποιημένη από τον φαγητό μας.

Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας εξυπηρετήσουμε ξανά σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Ευγενικό και γρήγορο προσωπικό, πολύ καλή εξυπηρέτηση, λογικές τιμές και φοβερός γύρος και σουτζουκάκια! Επίσης μεγάλη ποικιλία από Ελληνικές μπύρες.

Ευχαριστούμε, North M

Αγαπητέ/ή κ. North M,

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου είναι: "Φοβερός γύρος και σουτζουκάκια!".

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018

Απο την αρχή μέχρι το τέλος νιώσαμε την ποιότητα παντού! Οι σερβιτόροι ευγενικόί και χαμογελαστοί. Το φαγητό μοναδικό..τα σουτζουκάκια κλασσική αξία, δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο. Αυτό που μας εξέπληξε πραγματικά ήταν ο απίστευτος γύρος και τα μανιτάρια με το κατίκι Δομοκού. Πραγματικά εξαιρετικά! Το γλυκό ήταν υπέροχο όπως και το λικεράκι μαστίχα που μας κέρασαν στο τέλος. Αποζημιωθήκαμε πλήρως. Όλα εξαιρετικά !!

Ευχαριστούμε, anana8919
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητή κ. anana8919,

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι το εστιατόριο σου είναι: "Ορισμός της ποιότητας !!".

Τα σχόλια σας θα τα μεταφέρω και στην υπόλοιπη ομάδα μου. Θα χαρούμε πολύ σύντομα να σας εξυπηρετήσουμε.

Ι.Χ.

Νέα Διαγώνιος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Νέα Διαγώνιος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!