“Φανταστικά κρεατικά της ώρας”
Κριτική για: Νέα Διαγώνιος

Νέα Διαγώνιος
Κουζίνες: Μπάρμπεκιου
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Δείπνο, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Πασίγνωστη για το χειροποίητο καλοψημένο γύρο και τα σουτζουκάκια. Ζεστός χώρος, διακοσμημένος με πέτρα και ξύλο και θέα τη θάλασσα, προσφέρει εξαιρετικές γευστικές δοκιμές και χαλάρωση. Ιδανικό για μεσημέρι και βράδυ, με πραγματικά νόστιμα πιάτα, απλά σε γεύσεις, που μας είχαν λείψει. Στις κλασικές προτάσεις να προσθέσουμε και τα σουτζουκάκια κοτόπουλο ζυμωμένα με κόκκινο αλάτι Χαβάης και πράσινο πιπέρι για μια λεμονάτη επίγευση. Στο χειμερινό μενού μας προτείνει τη νέα σαλάτα ΜυΛόνζα με διάφορα μαρούλια, μιζύθρα Μυκόνου, Λόνζα, γκρι αλάτι Βρεττάνης και φιλέτο μοσχαρίσιο με λάδι λευκής τρούφας, αλλά και σύγκλινο Μάνης με περαστή ντομάτα, φέτα πάνω σε Ελληνική πίτα. Η wine list είναι ενημερωμένη, το σέρβις ξεχωρίζει ενώ οι μπίρες προέρχονται μόνο από ελληνικές μικροζυθοποιίες.
Η κριτική γράφτηκε 22 Νοεμβρίου 2017

Μας αρασέ αρκετά και δυστυχώς δεν γνωρίζαμε ότι είχε ανοίξει τόσα χρόνια. Σίγουρα θα πάμε και άλλες φορές αφού όλα ήταν πεντανόστιμα.

Ευχαριστούμε, Katerina N
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητή κ. Katerina N,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το εστιατόριο μας και που αφιερώσατε χρόνο ξανά για να μοιραστείτε την εμπειρία σας με τα υπόλοιπα μέλη της κοινότητας του TripAdvisor.

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι στο εστιατόριο σου: "Φανταστικά κρεατικά της ώρας".
Τα σχόλια σας θα τα μεταφέρω και στην υπόλοιπη ομάδα μου.

Θα χαρούμε πολύ σύντομα να σας εξυπηρετήσουμε.

Η κριτική γράφτηκε 18 Νοεμβρίου 2017

Υπέροχο φαγητό, νόστιμες και ικανοποιητικές μερίδες, φιλικό και γρήγορο service, όμορφο περιβάλλον..

Ευχαριστούμε, Dimitris D
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 19 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ κ. Dimitris D,

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που ξοδέψατε γράφοντας αυτή την κριτική για το εστιατόριο μας.

Χαιρόμαστε που σας ικανοποίησαν οι υπηρεσίες μας και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα συνεχίσουμε την προσπάθεια να γίνουμε καλύτεροι.

Ελπίζουμε σύντομα να έχουμε την χαρά να σας υποδεχτούμε ξανά στο εστιατόριο μας.

Η κριτική γράφτηκε 14 Νοεμβρίου 2017

Σχεδον παντα το επισκεπτομαι οταν βρισκομαι στην Θεσσαλονικη. Αυτη την φορα δεν ηταν ολα αψογα. Τα καλα: Ο γυρος ηταν πολυ καλος και ξεροψημενος. Το ιδιο και τα σουτζουκακια, ζουμερα και φρεσκα. Το ιδιο και οι πατατες. Τα κακα: οι σαλατες ηταν απαραδεκτες. Η μελιτζανοσαλατα ηταν ενα αγευστο υδαρες κατασκευασμα. Το ιδιο και τα παντζαρια, χωρις γευση και χωρις ουσια... ανοστα. Η εξυπηρετηση ηταν καλη αν λαβουμε υπ οψιν οτι ηταν Σαββατο μεσημερι. Σιγουρα θα πρεπει να εξεταστει το θεμα της ποιοτητας ειδικα τωρα που ολο και περισσοτερα εστιατορια εχουν παρει στα σοβαρα το θεμα της προελευσης των κρεατων.

Ευχαριστούμε, Nikos146
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ κ. Nikos146,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε για μια ακόμη φορά τη Νέα Διαγώνιο στη Καλαμαριά καθώς και για το χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε κριτική για εμάς στο TripAdvisor.
Χαιρόμαστε που σας άρεσαν τόσο ο γύρος μας όσο και τα σουτζουκάκια μας όσο αφορά τα παντζάρια είναι φρέσκα βρασμένα σερβίρονται με τα φύλλα τους με λάδι και ξύδι τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για αυτά.

Εμείς σας περιμένουμε στο εστιατόριο μας πολύ σύντομα για να επανορθώσουμε.

Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 13 Νοεμβρίου 2017

Φανταστική ποιότητα από τις σαλάτες ως και το επιδόρπιο.
Σίγουρα δοκιμάστε γύρο και σουτζουκάκια αλλά και το συκώτι σχάρας.

Ευχαριστούμε, Giannis H
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 14 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ κ. Giannis H,

Η κριτική γράφτηκε 11 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Special amazing food and drinks. Το προσωπικό είναι πολύ φιλικό και το φαγητό και η εξυπηρέτηση από τα καλύτερα.

Ευχαριστούμε, Vagelis P
Ο/η Nea_Diagonios, Ιδιοκτήτης του Νέα Διαγώνιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 11 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ κ. Vagelis P,

Τα λόγια σας μα δίνουν χαρά και κουράγιο για να συνεχίσουμε, τι ποιο ωραίο να ακούς από τους πελάτες σου ότι στο εστιατόριο σου: "Special amazing food and drinks."
Τα σχόλια σας θα τα μεταφέρω και στην υπόλοιπη ομάδα μου.

Θα χαρούμε πολύ σύντομα να σας εξυπηρετήσουμε.

Νέα Διαγώνιος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Νέα Διαγώνιος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!