“Worth it !!!”
Κριτική για: Petit Palais

Petit Palais
Περιγραφή: Από τότε που ήμασταν μικροί, ονειρευόμασταν ένα μέρος όπου θα μπορούσαμε να είμαστε ο εαυτός μας και να απολαμβάνουμε την ζωή. Φαγητό, ποτό και καλούς φίλους. Το όνειρό μας έγινε πραγματικότητα, όταν δημιουργήσαμε το Petit Palais, ένα μικρό παλάτι στο οποίο καθένας μπορεί να διασκεδάσει και να απολαύσει υψηλής ποιότητας φαγητό και ποτό, νιώθοντας σαν το σπίτι του.
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Το Petit Palais φαίνεται να είναι από τα πιο σύγχρονα μαγαζιά της περιοχής με μεγάλες προοπτικές! Έχει εύγευστο καφέ και απίστευτη κουζίνα! Πραγματικά, δε θα χάσετε εάν δοκιμάσετε ζυμαρικά 'mafaldine' καθώς και τα burger τους. Θα μείνετε -πιστεύω- ενθουσιασμένοι....Συνδιάζονται με πολύ ιδιαίτερα γευστικές σαλάτες. Ακόμα και για επιδόρπιο..... όποιο και να γευτείτε θα σας μείνει αξέχαστο!!!!!
Μπορείς να πας είτε για πρωινό για μία ομελέτα και άλλα τόσα, με την οικογένεια για φαγητό είτε για ένα βραδινό κρασί ή ποτό. Διαθέτει μεγάλη ποικιλία σε κάβα και τα πιο εύγευστα κοκτέιλ που έχετε πιει από έμπειρους bartender! Η μουσική είναι ατμοσφαιρική και μπορείς να μιλήσεις ξεκούραστα με την παρέα σου. Ιδανικό, δε, για επαγγελματικά meetings (διαθέτει και πατάρι) και όσους θέλουν να εργαστούν με τα laptop τους.
Aναμφίβολλα, είναι από τις πιο ξεχωριστές επιλογές που έχουμε για όλες τις ώρες και όλες τις περιστάσεις! Επισκεφθείτε το κι εσείς..........

Ευχαριστούμε, Geomar2018

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Υπέροχο μαγαζί, πολύ ζέστη ατμόσφαιρα! Δοκιμασα burger και σαλάτα κι έμεινα παραπανω απο ικανοποιημένη! Ηταν πεντανοστιμα και άκρως χορταστικα. Το service είναι φιλικό και πολύ εξυπηρετικό.Τέλος η σχέση τιμών ποιότητας κ ποσότητας είναι πολύ ικανοποιητική. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, Liakazou A
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί είναι πολύ όμορφο και πολύ άνετο για όλες τις ηλικίες!Με καναπέδες και σταντ!Με μια πολύ όμορφη καντίνα petit για κάτι γρήγορο και για πολύ ωραίο καφέ!Επισής έχει πολύ ωραίες πίτσες όπως η μαργαρίτα και η Bianco!Καθώς και υγιεινές σαλάτες με σπανάκι και κινόα!Είναι πολύ ωραίος χώρος για οικογενείες με παιδάκια υπάρχει χώρος που μπορούν να παίξουν PlayStation!Σε όλο το μαγαζί υπάρχουν τηλεοράσεις που παίζουν ωραία θέματα ώστε να μπορεί ο κόσμος ακόμα και μόνος στο μαγαζί να απασχολείται!Αξιζει να το επισκεφτειτε!

Ευχαριστούμε, Basilis L
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχος χώρος ... έλλειπε από την περιοχή μια τέτοια πρόταση .... Σε αντιδιαστολή με τα πικρόχολα σχόλια πιθανώς ανταγωνιστών η τελείως ανικανοποίητων ανθρώπων έχω να πω πως ο χώρος είναι ζεστός φιλικός ευγενικό και εξυπηρετικό service εκπληκτικός freddo espresso by illy προτότυπες home made γεύσεις χαλαρωτική μουσική τόσο δυνατή όσο να την απολαμβάνεις αλλά ταυτόχρονα να μπορείς να μιλήσεις με τον διπλανό σου ... το έχω κάνει στέκι απολαμβάνω καθημερινά την απίστευτη φιλοξενία τους ... μοναδική μου ένσταση το τσιγάρο ... αλλά δεν μπορεί να τα κάνεις όλα τέλεια .... !!! " petit palais " Ανεπιφύλακτα ...

Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Έχω πάει στο μαγαζί 5-6 φορές. Συνήθως με παρέα 4-5 άτομα. Ο κατάλογος προσφέρεται για όλα τα γούστα. Από τα πιάτα που επιλέξαμε, δεν υπήρξε κάποιο που να μην μου άρεσε. Δοκιμάσαμε μακαρονάδες, ριζότο, σαλάτες και γλυκά. Όλα άψογα. Στο τέλος πάντα θα υπήρχε κάποιο κέρασμα. Το προσωπικό πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό. Είναι μία σίγουρη επιλογή στις εβδομαδιαίες μου εξόδους.

Ευχαριστούμε, Soulitsa D

Petit Palais: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Petit Palais: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!