“Εξαορετικο”
Κριτική για: The Aficionados

The Aficionados
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό, πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ ωραίο περιβάλλον! Απορήσαμε με τα αρνητικά σχόλια που είχαμε διαβάσει αφού διαψεύσθηκαν όλα. Οι τιμές είναι ανάλογες της υπηρεσίας που προσφέρεται, οπότε και δικαιολογημένες!

Ευχαριστούμε, Katerina P

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Πολύ όμορφος χώρος σε ιδιαίτερο νεοκλασικό κτήριο και σημείο. Πολύ καλή εξυπηρέτηση από το προσωπικό και γνώστες κρασιών. Φαγητό αρκετά καλό αφού και ο σεφ έχει αστέρι. Σίγουρα θέλω να το επισκεφτώ και καλοκαίρι γιατί έχει ωραία αυλή.

Ευχαριστούμε, Chris B
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Το ενα αστερι το βαζω μοναχα για τις τιμες που στην πραγματικοτητα θυμιζουν Γαλλια και 7αστερα ξενοδοχεια. Σας εχουν πει οτι ειστε Θεσσαλονικη και οτι με τα ιδια χρηματα τρως σε πολλες ευρωπαικες πολεις σε αστερατα εστιατορια. Τρομαξα με τον λογαριασμο!!!! Κριμα γιατι ολα ειναι τοσο ομορφα. Αλλαξτε κοστολογηση γιατι θα το κανετε μπεργεραδικο σε λιγο καιρο.

7  Ευχαριστούμε, MoiJeMEnFous
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018

Είμαστε γευστικοί ταξιδιώτες ο σύζυγος μου κι εγώ... και αρχικά χαρήκαμε που άνοιξε στη πολη μας ένα καλό εστιατόριο. Η εμπειρία ήταν απογοητευτική. Το χάμπουργκερ παραψημενο, η σαλάτα ξινη και αδιάφορη και τα κυρίως χωρίς καμία δημιουργικότητα και δεν δικαιολογούσαν καθόλου τις πολυ υψηλές τιμές. Γενικότερα το μενού δεν θα μπορούσε να σταθεί σε καμία ευρωπαϊκή πολη.

4  Ευχαριστούμε, katyior2014
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειχα δει οτι άνοιξε σε ενα όμορφο διατηρητέο σπίτι στην Κρήνη και μου κίνησε το ενδιαφέρον απο τις πρώτες μερες λειτουργίας του. Το μαγαζί προσφέρει casual και fine dining και εμείς δοκιμάσαμε το δεύτερο. Στα θετικά Ο κατάλογος, πραγματικά περιορισμένος και προσφέρει διάφορες επιλογές απο ψάρι και κρέας. Το σέρβις γρήγορο αλλα μαλλον είχαν λιγο άγχος επειδή ηταν αρχή;! Ο χώρος του fine dining που θεωρείται prive ηταν πολύ απλός χωρίς τιποτα το ιδιαίτερο, βρίσκεται στο ισόγειο του νεοκλασικού. Το φαγητό τωρα ηταν πολύ νόστιμο και φαινόταν οτι για να φτιαχτεί το κάθε πιάτο χρειάστηκε αρκετή ωρα και κόπο, ωστόσο οι ποσότητες ηταν πολύ μικρές και μου φάνηκε παράλογο μα χρεώνουν σχεδόν το ίδιο (κατα μέσο όρο 45-50€) για ολα τα πιάτα, είτε αυτο ηταν ενα ορεκτικό με ενα φιλεταρισμένο μπαρμπούνι κι μια γαρίδα, είτε ηταν χοιρινό, είτε ηταν μοσχάρι. Προφανως το τίμημα αντιστοιχεί στον κόπο και στην τέχνη ωστόσο το βρήκα υπερβολικό. Συνολικά ηταν ωραια εμπειρία, ειναι ενα διαφορετικό μαγαζί συγκριτικά με τα υπόλοιπα της περιοχής, ωστόσο για καποιο λογο μου φάνηκε ερασιτεχνική η προσπάθεια και με πολύ έμφαση στο φαίνεσθαι παρα στην ουσία.

5  Ευχαριστούμε, Siana89

The Aficionados: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Περιοχή Θεσσαλονίκης, Μακεδονία

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

The Aficionados: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!