Ορεάδες
Τα Πέτρινα(Άνω Χώρα)
Αλθαία(Άνω Χώρα)
  • Δωρεάν στάθμευση
Crystal Mountain Hotel(Άνω Χώρα)
Elatou(Άνω Χώρα)
Kannaveiko(Άνω Χώρα)
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Χωρος χωρίς ταυτότητα, κυριλέ τραπέζια και καρέκλες με μουσική τελείως εκτος του στυλ. Το φαγητό αδιάφορο και ακριβό!!! Ο ιδιοκτήτης πάρα πάνω από όσο πρέπει φιλικός! Λείπει ο κατάλογος από το μαγαζί. Η τυροκαυτερη αδιάφορη. Το τσίπουρο φανταστικό. Δεν θα ξανά έτρωγα

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι σόλο
1  Ευχαριστούμε, klairi k
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μέσα στα Έλατα και στις καστανιες βρίσκεται ο Πετροχτιστος ξενώνας Ορεαδες. Αξίζει να το επισκεφτεί κανείς τουλάχιστον μια φορά στη ζωή του για να ζήσει μοναδικές στιγμές μέσα στη φύση. Τα δωμάτια και ο ξενώνας πραγματικά υψηλού επιπέδου, πεντακάθαρα και ζεστά. Οι φωτογραφίες στο site τους είναι όχι μόνο πραγματικές, αλλά θα έλεγα ότι το αδικούν αφού η πραγματικότητα είναι ακόμη καλύτερη. Μαγειρευτά φαγητά από άλλο πλανήτη :) Είτε μείνετε στις ορεαδες είτε όχι τα φαγητά τους είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσετε. Ειδικά αρνάκι φρικασέ, χοιρινό με πιπεριές και σπανακόπιτα! Ο κύριος Χρήστος μας βοήθησε σε οτιδήποτε και αν ζητήσαμε και φεύγοντας είμαι σίγουρος ότι έκανα έναν ακόμη φίλο που θα χαρώ να τον επισκεφτώ ξανά σύντομα.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, DimitrisGamescom
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεν ξέρω τι να πω για αυτον τον υπέροχο οικογενειακο ξενώνα
Έχω την τύχη με τον σύζυγο μου να πηγαίνουμε αρκετά συχνα μικρά ταξιδακια,αυτή την ζεστασιά την φιλοξενεία που βρήκα σε αυτον τον μικρό ξενώνα δεν πίστευα οτι υπάρχει.
Να πω για τα φαγητά ,όταν τρωγαμε νόμιζα οτι γυριζα στην παιδικη μου ηλικία στο σπιτάκι της γιαγιάς μου.
Για την θαλπωρή στο τεράστιο δωμάτιο ,νομιζα οτι ήμουν σπίτι μου.
Για το πρωινό ,σπιτικες χωριάτικες γεύσεις με ντόπια υλικά.
Ήταν απο τις λιγες φορες που ενιωσα τόση ειλικρινή αγάπη απο δυο ξενους ανθρώπους που αγαπούν αυτο που κανουν.
Θέλω απο την καρδιά μου να τους ευχαρίστησω και να τους ευχηθω να είναι παντα έτσι.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Παρασκευή Α
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2018

Επισκεφθήκαμε το εστιατόριο του Ξενώνα οπότε δεν έχω άποψη για την διαμονή.
Αυτό όμως που θα αναφέρω είναι η εκπληκτική φιλοξενία των υπευθύνων και το πραγματικά ''μαμαδίστικο'' φαγητό τους.
Σίγουρα αξίζει όποιος περάσει να σταματήσει για ένα γεύμα.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, chrismala1
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018

η τοποθεσία μαγευτική αλλα με ανταλλαγμα...θεα μοναδικη..πανω απο ολα αψογο σερβις με φοβερο προσωπικο με απιστευτη καλοσυνη και χημεια μεταξυ τους.
πολυ καλοι ανθρωποι με ορεξη να σε εξυπηρετησουν σε οτι και αν χρειαστει οτιδηποτε και αν ζητησεις.το συστηνω ανεπιφυλακτα και απο αποψη θεας - διακοπων αλλα και απο αποψη εξυπηρετησης. προσφερει το ιδανικο περιβαλον ωστε να μην χρειαστει να μετακινηθει καποιος απο τον χωρο του

Συμβουλή: γωνιακο δωματιο για καλυτερη προσβαση στα ξυλα
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, stavroula36