Chalets Ξένιος
Τα Πέτρινα(Άνω Χώρα)
Αλθαία(Άνω Χώρα)
  • Δωρεάν στάθμευση
Crystal Mountain Hotel(Άνω Χώρα)
Ορεάδες(Άνω Χώρα)
Elatou(Άνω Χώρα)
Kannaveiko(Άνω Χώρα)
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερή εγκατάσταση με πλήρως εξοπλισμένα ξύλινα challets χτισμένα αρμονικά στην καταπρασινη πλάγια του βουνού με θέα την άνω χώρα. Ενδεικνεται για μια σύντομη απόδραση χαλάρωσης από την τρέλα της καθημερινοτητας που επικρατεί στις πολεις. Εξαιρετικά ζέστη η φιλοξενία του Ανδρεα ο οποίος είναι ευγενικός, κοινωνικός και πρόθυμος να εξυπηρετήσει τους πελατες. Πολύ ζεστό και το περιβάλλον του κεντρικού σαλονιού με εξαιρετική κουζίνα.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Γιαννης Φ
Ο/η Andreas A, Ιδιοκτήτης του Chalets Ξένιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαρτίου 2018

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το Εστιατόριο Μοσχούλα καί τα Chalets Xenios στην Ορεινή Ναυπακτία.
Οι πελάτες μας λένε συχνά ότι είναι πολύ χρήσιμο να διαβάζει κανείς τις κριτικές άλλων ατόμων πριν επισκεφθούν ένα μέρος. Όσο για εμάς, ανυπομονούμε πάντα να μάθουμε τι σας άρεσε και πώς μπορούμε να βελτιωθούμε.

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Υπέροχα ξύλινα σπιτάκια,διακοσμημένα με πολύ μοντέρνα έπιπλα και φωτιστικά,που τους χαρίζουν μια ξεχωριστή εικόνα. Αυτό έκανε το βροχερό μας τριήμερο να περάσει τόοοοσο γρήγορα, αφού δυστυχώς ο καιρός δεν μας επέτρεψε να γυρίζουμε στα γύρω χωριά ή να περπατήσουμε αρκετά στα τρομερά μονοπάτια (που ξεκινάνε δίπλα ακριβώς από το ξενοδοχείο).Πολύ φιλικοί ιδιοκτήτες και προσωπικό, αρκετός εξωτερικός χώρος για να παίξουν ελεύθερα τα παιδιά, πλούσιο πρωινό και νόστιμο φαγητό. Μέρος για χαλάρωση και επαφή με την άγρια φύση.Πολύ νερό που τρέχει ασταμάτητα από κάθε σχισμή του βουνού, ομίχλη και κρύο, αλλά εσείς θα είσαστε στο ζεστό σας δωμάτιο, μπροστά στο τζάκι, αγκαλιά στην πολυθρόνα...Συμβουλή (για τα παιδιά της πόλης!) : θα είσαστε σχεδόν στο μέσο του πουθενά και τα χωριά απέχουν αρκετά το ένα από το άλλο, βάλτε βενζίνη στην Ναύπακτο (φουλ!)
Ευχαριστούμε κ. Ανδρεά !!! Θα ξανάρθουμε την Άνοιξη!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, marianicolaidou
Ο/η Andreas A, Ιδιοκτήτης του Chalets Ξένιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 13 Φεβρουαρίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018

συστηνω το καταλυμα ανεπιφυλακτα.τα chalets πανεμορφα,καθαρα,πολυ ζεστα,η ολη εγκατασταση πολυ γραφικη,το πρωινο πλουσιο και πολυ νοστιμο,το εστιατοριο επισης πολυ καλο με ποικιλλια εδεσματων και γλυκων απο τα χερια της κυριας μοσχουλας και στο τελειωμα αφηνω τον κ.Ανδρεα και τη συζυγο του,τους ιδιοκτητες,οι οποιοι ηταν εξαιρετικοι ανθρωποι,κεφατοι και πολυ εξυπηρετικοι.ευχαριστουμε για την πολυ ευχαριστη διαμονη!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, _lola1978_21
Ο/η Andreas A, Ιδιοκτήτης του Chalets Ξένιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Φεβρουαρίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 1 Φεβρουαρίου 2018

Επισκεφθήκαμε το κατάλυμα την περίοδο της Πρωτοχρονιάς. Απ την πρώτη στιγμή εμφανίστηκαν τα προβλήματα. Η βρύση έτρεχε, στο ντουλάπι της κουζίνας υπήρχε ανοιχτή συσκευασία με τρόφιμα, δωράκι απ τους προηγούμενους, το τζακούζι που φαίνεται στις φώτο φυσικά και δεν λειτουργούσε, το πρωινό ήταν μίζερο και κάθε μέρα το ίδιο και το room service περιελάμβανε ΜΟΝΟ αλλαγή των σκουπιδιών και στρώσιμο του κρεβατιού (οχι σκούπισμα, όχι αλλαγή λευκών ειδών). Και κερασάκι, το τζάκι (που θεωρητικά είναι ο βασικός λόγος που επιλέγεις ένα δωμάτιο την χειμερινή περίοδο) δεν λειτουργούσε σωστά. Σύμφωνα με υπάλληλο του ξενοδοχείου, δεν εχουν συντηρηθεί οπότε για να κάψουν πρέπει να αφήσεις ανοιχτή την πόρτα (μπορεί να μην μπορείς να σταθείς από την κάπνα, αλλά θα είναι ζεστά!).
Προσωπικά, δεν θα ενοχλούσαν αυτά τόσο πολύ εάν η τιμή ήταν διαμορφωμένη βάσει των αστοχιών. Αλλά είναι ανήθικο στην εποχή που ζούμε να χρεώνεται ένα τέτοιο δωμάτιο πάνω από 100 ευρώ. Κρίμα γιατί κατα τ αλλα είναι ένα όμορφο κατάλυμα σε μια πολύ όμορφη περιοχή

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
4  Ευχαριστούμε, vivinaplotinou
Ο/η Andreas A, Ιδιοκτήτης του Chalets Ξένιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Φεβρουαρίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πρωτη φορα στο "Ξενιος" και σιγουρα οχι τελευταια ! Η τριημερη διαμονη μας ηταν αυτο ακριβως που περιμεναμε και φανταζομασταν βλεποντας τις φωτογραφιες του site! Το σπιτακι μας ηταν ανετο και πεντακαθαρο! Να σημειωθει πως ο κυριος Ανδρεας μας εδωσε μεγαλο σπιτακι με 2 υπνοδωματια κ τζακι, αν και δεν ηταν σιγουρο απο την αρχη το αν η διαμονη μας θα αφορουσε 3 ή 4 βραδια!Οι παροχες ηταν αυτες που ακριβως που μας ειπαν στο τηλεφωνο κατα τη κρατηση ενω το προσωπικο σου προσεφερε μετα χαρας ο,τι ακριβως ζητουσες οπως μπρικι για νερο , πολυμπριζο κ.α. Το δωματιο μας ηταν ιδιαιτερα ζεστο κ η θεα αξεπεραστη! Η καθαριοτητα ηταν καθημερινη και οι κοπελες χογελαστες,ευγενεστατες και διακριτικες! Το πρωινο ηταν τοσο πλουσιο και νοστιμο που σε κραταγε ως το απογευμα! Αξιζει να σημειωθει.πως μπορουσες να το απολαυσεις ως τις 11, κατι που ειναι ξεκαθαρα επιθυμητο οταν πας διακοπες για ξεκουραση κ υπνο! Τα ξυλα για το τζακι παρεχονταν δωρεαν κ οσες φορες μπορει να χρειαζοσουν μεσα στη μερα! Τελος δεν πρεπει να ξεχασω τον Ρουντι, τον σκυλο οδηγο βουνου, που ηταν μια πολυ ομορφη εκπληξη στη διαμονη μας αφου μας συνοδευσε στους περιπατους κ μας εδειχνε τον δρομο! Μολις γυρισαμε κ σκεφτομαστε ποτε θα ξαναπαμε! Ηταν οοοολα εξαιρετικα! Μπραβο!

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Chloe L
Ο/η Andreas A, Ιδιοκτήτης του Chalets Ξένιος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Ιανουαρίου 2018