Αλθαία
Τα Πέτρινα(Άνω Χώρα)
Chalets Ξένιος(Άνω Χώρα)
  • Δωρεάν στάθμευση
Crystal Mountain Hotel(Άνω Χώρα)
Ορεάδες(Άνω Χώρα)
Elatou(Άνω Χώρα)
Kannaveiko(Άνω Χώρα)
Η κριτική γράφτηκε 19 Νοεμβρίου 2015

Πολύ όμορφο δωμάτιο, με ωραία θέα και πολύ φιλόξενους ιδιοκτήτες που κάνουν τη διαφορά.Στα πολύ θετικα ειναι οτι υπήρχαν υλικά στο δωμάτιο για πρωινό και οτι μπορούσες να φας οτι ώρα ξυπνήσεις.
Μας έδωσαν οδηγίες για εκδρομές και μονοπάτια για πεζοπορία. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Διαμονή: Νοέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
1  Ευχαριστούμε, S8155BZ_
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Φεβρουαρίου 2016

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για καλά σας λόγια.Είναι χρέος μας να προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο ώστε η διαμονή σας στην Ορεινή Ναυπακτία να σας αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Φιλικά Ανδρέας-Λίλιαν

Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2015

Ξενωνας φτιαγμενος με προσωπικο στυλ και αποψη των ιδιοκτητων. Μειναμε στη διχωρη μεζονετα χωρητικοτητας 6 ατομων, η οποια ηταν καταπληκτικη. Τα επιπλα, ο χωρος και οι παροχες (wifi κτλ) ηταν ολα αψογα. Ζεστο περιβαλλον και καταπληκτικη θεα στα βουνα. Τζακι ενεργειακο με αφθονια ξυλων και θερμανση με καλοριφερ. Τα δωματια φανταστικα με αναπαυτικα στρωματα και ζεστα παπλωματα. Η καθαριοτητα στο μεγιστο. Ο Ανδρεας και η Λιλιαν ενα πολυ φιλικο ζευγαρι που μακαρι να τους εμοιαζαν και αλλοι του επαγγελματος. Οτι χρειαστηκαμε ηταν διπλα μας. Μπραβο τους και να συνεχισουν ετσι. Ο καλυτερος ξενωνας στην Ανω Χωρα μακραν απο τους υπολοιπους. Τον προτεινω ανεπιφυλακτα σε ολους . Και οσον αφορα τα σχολια μιας κοτας με μια γατα παραπανω εχω να πω οτι τα ζωα του ο καθενας να τα εχει στα σπιτια του και οχι σε χωρους κοινοχρηστους οπου θα μεινουν και αλλοι μετα. Και το ποιο βασικο ειναι οτι ειναι ξενωνας κυρια μου και οχι 5αστερο ξενοδοχειο για να εχεις τετοιες απαιτησεις. Ο στραβος-κακογουστος- περιεργος-ιδιοτροπος και κολλημενος ανθρωπος γεννιεται, δεν γινεται. Ευχαριστουμε το ζευγαρι Ανδρεας-Λιλιαν και να ειστε σιγουροι οτι θα σας προτεινουμε σε γνωστους και φιλους χωρις καμμια επιφυλαξη. Στο επανιδειν!!!!!!!!!!!!

Συμβουλή: Ολα τα δωματια εχουν φανταστικη θεα στα βουνα με τα ελατα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Διαμονή: Νοέμβριος 2015, ταξίδι με φίλους
5  Ευχαριστούμε, panpap650

Η κριτική γράφτηκε 10 Νοεμβρίου 2015

Ξενώνας φτιαγμένος με πολύ μεράκι που σέβεται την παραδοσιακή αρχιτεκτονική της περιοχής. Το δωμάτιο ευρύχωρο, πολύ καθαρό, όμορφο, ζεστό, με τζάκι και πολύ καλό μπάνιο. Τα ξύλα για το τζάκι ήταν υπεράρκετα. Το κρεβάτι και τα μαξιλάρια ήταν πάρα μα πάρα πολύ αναπαυτικά (ίσως τα καλύτερα που έχω ξαπλώσει). Wifi στο δωμάτιο μέσω λύσης power line με εξαιρετικό σήμα λήψης. Η θέα επίσης πολύ καλή. Άφησα για το τέλος τους ιδιοκτήτες οι οποίοι ήταν πολύ φιλόξενοι και εξυπηρετικοί, συνεχώς χαμογελαστοί και με διάθεση να μας βοηθήσουν τόσο για θέματα διαμονής, όσο και για επιλογές εκδρομών, εξορμήσεων, δράσεων κλπ. Ανδρέα και Λίλιαν σίγουρα θα σας ξαναεπισκεφτούμε όταν έρθουμε στην περιοχή!

• Διαμονή: Νοέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Michael S
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 12 Νοεμβρίου 2015

Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2015

Μείναμε στον ξενώνα 5 υπέροχες μέρες και μόνο εξαιρετικα σχόλια εχουμε να πούμε για την υπέροχη διαμονή μας. Κλείσαμε την δίχωρη μεζονέτα και η αίσθηση οταν μπήκαμε ηταν..μια ζεστασιά σαν το σπίτι μας. Υπέροχος χώρος με εντονα τα στοιχεια παραδοσιακού αλλα και πολυτελειας ταυτόχρονα σε καθε σημειο του σπιτιού. Ξυλο και πετρα σε ολη τη μεζονετα.Ανεβαίνονταςτην ξυλινη εσωτερική σκάλα ειναι τα 2 ξεχωριστα υπνοδωμάτια ακριβως στην ιδια λογική ξυλο πετρα,πολυτέλεια.Ενθουσιαστήκαμε που το πρωινό θα μπορουσαμε να το εχουμε στο δωματιο οτι ώρα θέλουμε, γιατι οι ιδιοκτητες Λιλιαν και Ανδρεας φροντισαν να έχουν τα πάντα για ενα πλουσιο πρωινο.

Υπήρχαν σε ποικιλία κρουασανάκια ,ατομικά κεκάκια,ψωμάκια(ομολογουμένως τα καλύτερα που έχουμε φαει σε ξενοδοχεία,γι αυτο και ζητήσαμε απο που θα τα προμηθευτούμε)κορν φλεικς,φρυγανιές,αυγα που ζητουσαμε απο τους ιδιοκτητες να μας τα κανουν τηγανιτά και με μεγαλη προθυμία το εκανάν ή αλλίως μπορούσαμε να βράσουμε,ατομικές νουτέλες, συσκευασμένο ζαμπον κ τυρί,βουτυρακια,χυμοι,τριγωνα τυράκια,σπιτικη μαρμελάδα(ζητήστε μήλο αν εχει, εμεις αγορασαμε και για το σπιτι!)σπιτικο μέλι,καφέ γαλλικο,τσαι και χαμομηλι.

Στο δωματιο τα στρωματα και τα μαξιλαρια αναπαυτικά,ποιοτικά κλινοσκεπάσματα και πετσέτες που μοσχομύριζαν καθαριοτητα και καθε 2η μέρα τα άλλαζαν.Αυτονομη θέρμανση και σε συνδιασμό με το τζάκι ο χώρος μας ηταν αρκετα ζεστός.
Μόνο μια μικρή παρατήρηση,ειχαμε σχεδόν κάθε βράδυ πρόβλημα με το ιντερνετ.

Η τοποθεσία του ξενώνα ,δεν θα μπορουσε να ειναι σε καλύτερο σημειο, μπροστά σου απλωνεται το απεραντο πρασινο με εξαισια θεα.

Ολες τις μέρες ειχαμε πολλες προτάσεις απο τον Ανδρέα για ποια μέρη και πως θα τα επισκεφτούμε για να κανουμε εξορμήσεις.Πάντα με προθυμία και χαμογελο αυτα τα 2 νεα παιδιά συντέλεσαν ωστε η διαμονή μας, να μας μείνει αξέχαστη σε εναν ευλογημένο τοπο με μια απιστευτη ομορφιά.

Λυπουμαστε για τα ασχημα σχόλια που διαβασαμε πιο κάτω και κατα την αποψη μας ειναι αναληθή και ειναι αδικο για 2 παιδια που δίνουν τον καλυτερο τους εαυτο για αυτον τον ξενωνα.

Λίλιαν και Ανδρέα , σας ευχαριστουμε πολύ για όλα,χαρήκαμε πολυ που σας γνωρίσαμε και μας κάνατε να νιωσουμε τόσο οικεια και ζεστά σαν το σπίτι μας. Θα ερθουμε ξανά!

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, NatassaRaissi

Η κριτική γράφτηκε 5 Νοεμβρίου 2015

Ξενώνας φτιαγμένο με μεράκι μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.Το δωμάτιο ήταν υπέροχο και ζεστό. Το κρεββάτι και τα μαξιλάρια ήταν πολύ αναπαυτικά. Μου θύμιζε κρεββάτι σε ξενοδοχείο πολυτελείας. Μας ανάψανε το τζάκι και υπήρξαν αρκετά ξύλα στην διάθεσή μας. Οι ιδιοκτήτες ήταν πολύ φιλική και εξυπηρετικοί. Μας περίμεναν με χαμόγελο για να μας δώσουν οδηγίες για εκδρομές στην περιοχή. Στο δωμάτιο είχαν διάφορα (ψωμάκια, κεϊκάκια, κρουασάν) σε σακουλάκι και διάφορα στο ψυγείο (αλλαντικά, τυριά, γάλα,και χυμό), μαρμελάδα και μέλι για πρωινό. Θα προτιμούσα όμως και κάτι ζεστό. Το μόνο αρνητικό ήταν ότι το ίντερνετ στο δωμάτιο δεν λειτουργούσε προσωρινά στο δωμάτιο (πρόβλημα με το ρούτερ), άλλα υπήρξε πρόσβαση στην ρεσεψιόν. Σε γενικές γραμμές είμαστε ευχαριστημένοι διότι οι ιδιοκτήτες φρόντιζαν για να την κάθε μας επιθυμία.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με οικογένεια
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο