“Εξαιρετική διαμονή!”

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 1 ακόμη ιστότοπος!
Αλθαία
Η κριτική γράφτηκε 10 Νοεμβρίου 2015

Ξενώνας φτιαγμένος με πολύ μεράκι που σέβεται την παραδοσιακή αρχιτεκτονική της περιοχής. Το δωμάτιο ευρύχωρο, πολύ καθαρό, όμορφο, ζεστό, με τζάκι και πολύ καλό μπάνιο. Τα ξύλα για το τζάκι ήταν υπεράρκετα. Το κρεβάτι και τα μαξιλάρια ήταν πάρα μα πάρα πολύ αναπαυτικά (ίσως τα καλύτερα που έχω ξαπλώσει). Wifi στο δωμάτιο μέσω λύσης power line με εξαιρετικό σήμα λήψης. Η θέα επίσης πολύ καλή. Άφησα για το τέλος τους ιδιοκτήτες οι οποίοι ήταν πολύ φιλόξενοι και εξυπηρετικοί, συνεχώς χαμογελαστοί και με διάθεση να μας βοηθήσουν τόσο για θέματα διαμονής, όσο και για επιλογές εκδρομών, εξορμήσεων, δράσεων κλπ. Ανδρέα και Λίλιαν σίγουρα θα σας ξαναεπισκεφτούμε όταν έρθουμε στην περιοχή!

• Διαμονή: Νοέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, Michael S
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 12 Νοεμβρίου 2015

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για καλά σας λόγια.Είναι χρέος μας να προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο ώστε η διαμονή σας στην Ορεινή Ναυπακτία να σας αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Φιλικά Ανδρέας-Λίλιαν

Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2015

Μείναμε στον ξενώνα 5 υπέροχες μέρες και μόνο εξαιρετικα σχόλια εχουμε να πούμε για την υπέροχη διαμονή μας. Κλείσαμε την δίχωρη μεζονέτα και η αίσθηση οταν μπήκαμε ηταν..μια ζεστασιά σαν το σπίτι μας. Υπέροχος χώρος με εντονα τα στοιχεια παραδοσιακού αλλα και πολυτελειας ταυτόχρονα σε καθε σημειο του σπιτιού. Ξυλο και πετρα σε ολη τη μεζονετα.Ανεβαίνονταςτην ξυλινη εσωτερική σκάλα ειναι τα 2 ξεχωριστα υπνοδωμάτια ακριβως στην ιδια λογική ξυλο πετρα,πολυτέλεια.Ενθουσιαστήκαμε που το πρωινό θα μπορουσαμε να το εχουμε στο δωματιο οτι ώρα θέλουμε, γιατι οι ιδιοκτητες Λιλιαν και Ανδρεας φροντισαν να έχουν τα πάντα για ενα πλουσιο πρωινο.

Υπήρχαν σε ποικιλία κρουασανάκια ,ατομικά κεκάκια,ψωμάκια(ομολογουμένως τα καλύτερα που έχουμε φαει σε ξενοδοχεία,γι αυτο και ζητήσαμε απο που θα τα προμηθευτούμε)κορν φλεικς,φρυγανιές,αυγα που ζητουσαμε απο τους ιδιοκτητες να μας τα κανουν τηγανιτά και με μεγαλη προθυμία το εκανάν ή αλλίως μπορούσαμε να βράσουμε,ατομικές νουτέλες, συσκευασμένο ζαμπον κ τυρί,βουτυρακια,χυμοι,τριγωνα τυράκια,σπιτικη μαρμελάδα(ζητήστε μήλο αν εχει, εμεις αγορασαμε και για το σπιτι!)σπιτικο μέλι,καφέ γαλλικο,τσαι και χαμομηλι.

Στο δωματιο τα στρωματα και τα μαξιλαρια αναπαυτικά,ποιοτικά κλινοσκεπάσματα και πετσέτες που μοσχομύριζαν καθαριοτητα και καθε 2η μέρα τα άλλαζαν.Αυτονομη θέρμανση και σε συνδιασμό με το τζάκι ο χώρος μας ηταν αρκετα ζεστός.
Μόνο μια μικρή παρατήρηση,ειχαμε σχεδόν κάθε βράδυ πρόβλημα με το ιντερνετ.

Η τοποθεσία του ξενώνα ,δεν θα μπορουσε να ειναι σε καλύτερο σημειο, μπροστά σου απλωνεται το απεραντο πρασινο με εξαισια θεα.

Ολες τις μέρες ειχαμε πολλες προτάσεις απο τον Ανδρέα για ποια μέρη και πως θα τα επισκεφτούμε για να κανουμε εξορμήσεις.Πάντα με προθυμία και χαμογελο αυτα τα 2 νεα παιδιά συντέλεσαν ωστε η διαμονή μας, να μας μείνει αξέχαστη σε εναν ευλογημένο τοπο με μια απιστευτη ομορφιά.

Λυπουμαστε για τα ασχημα σχόλια που διαβασαμε πιο κάτω και κατα την αποψη μας ειναι αναληθή και ειναι αδικο για 2 παιδια που δίνουν τον καλυτερο τους εαυτο για αυτον τον ξενωνα.

Λίλιαν και Ανδρέα , σας ευχαριστουμε πολύ για όλα,χαρήκαμε πολυ που σας γνωρίσαμε και μας κάνατε να νιωσουμε τόσο οικεια και ζεστά σαν το σπίτι μας. Θα ερθουμε ξανά!

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, NatassaRaissi

Η κριτική γράφτηκε 5 Νοεμβρίου 2015

Ξενώνας φτιαγμένο με μεράκι μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.Το δωμάτιο ήταν υπέροχο και ζεστό. Το κρεββάτι και τα μαξιλάρια ήταν πολύ αναπαυτικά. Μου θύμιζε κρεββάτι σε ξενοδοχείο πολυτελείας. Μας ανάψανε το τζάκι και υπήρξαν αρκετά ξύλα στην διάθεσή μας. Οι ιδιοκτήτες ήταν πολύ φιλική και εξυπηρετικοί. Μας περίμεναν με χαμόγελο για να μας δώσουν οδηγίες για εκδρομές στην περιοχή. Στο δωμάτιο είχαν διάφορα (ψωμάκια, κεϊκάκια, κρουασάν) σε σακουλάκι και διάφορα στο ψυγείο (αλλαντικά, τυριά, γάλα,και χυμό), μαρμελάδα και μέλι για πρωινό. Θα προτιμούσα όμως και κάτι ζεστό. Το μόνο αρνητικό ήταν ότι το ίντερνετ στο δωμάτιο δεν λειτουργούσε προσωρινά στο δωμάτιο (πρόβλημα με το ρούτερ), άλλα υπήρξε πρόσβαση στην ρεσεψιόν. Σε γενικές γραμμές είμαστε ευχαριστημένοι διότι οι ιδιοκτήτες φρόντιζαν για να την κάθε μας επιθυμία.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με οικογένεια
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
2  Ευχαριστούμε, laoudikou

Η κριτική γράφτηκε 3 Νοεμβρίου 2015

Πάρα πολύ καλό δωμάτιο (σε σωστή τιμή), ευρύχωρο, όμορφο, με τζάκι και καλό μπάνιο. Όμως το σχετικά φτωχό πρωινό (το οποίο υπάρχει στο δωμάτιο και μετά ανανεώνεται... μετά δυσκολίας...) και κυρίως το service χρήζουν βελτίωσης (π.χ. δεν λειτουργούσε το WiFi στο δωμάτιο, πράγμα βασικό σε μια απομονωμένη περιοχή, με κακή απόκριση από τους ιδιοκτήτες και απουσία ειλικρινούς ενδιαφέροντος και λύσεων (π.χ. αλλαγή δωματίου ενόσω όλα τα άλλα ήταν άδεια), παρά τα τυπικά χαμόγελα. Σε άλλα ζητήματα βέβαια, μικρότερου ενδιαφέροντος, υπήρξε προθυμία εξυπηρέτησης (π.χ. στις συμβουλές για δραστηριότητες ή στην λειτουργία του ενεργειακού τζακιού). Συμπερασματικά, το δωμάτιο είναι εξαιρετικό και συστήνεται ανεπιφύλακτα, αρκεί να είναι προετοιμασμένος κανείς από πριν για το τι θα μπορούσε να συναντήσει.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
3  Ευχαριστούμε, Marios1977

Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2015

Είχα επιλέξει ξύλινο σαλέ στον Xenio (που δεχόταν με χαρά τη γάτα μας), αλλά ο ιδιοκτήτης έχασε την κράτησή μας και μας έκλεισε ο ίδιος στο "Αλθαία", το οποίο δεν είναι καθόλου pet friendly και με εμφανή δυσαρέσκεια μας δέχτηκε τελικά με το κατοικίδιο.
Η υποδοχή λοιπόν δεν ήταν και πολύ φιλική λόγω της γάτας (που είναι για μας μέλος της οικογένειας και έχει μείνει μαζί μας σε άπειρα ξενοδοχεία χωρίς να δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα), γκρίνιαζαν για άλλο κατοικίδιο που δέχτηκαν μία και μόνη φορά πριν χρόνια στον ξενώνα και έκανε ζημιά και μας αμφισβητούσαν όταν λέγαμε πως δε θα υπάρξει ζημιά από το ζωάκι μας και αν γίνει κάτι το πληρώνουμε (αυτό κι αν αμφισβήτησε ανοιχτά ο κ.Ανδρέας, αγενές και προσβλητικό).
Δεν κάναμε λοιπόν καλή αρχή, δε νιώσαμε ευπρόσδεκτοι, κάτι που μας χάλασε αρκετά τη διαμονή (3 διανυκτερεύσεις). Αν και δεν έγινε καμιά ζημιά, κάτι που υπέδειξα από τη 2η μέρα....
Στα θετικά:
Όμορφη διακόσμηση, πέτρα και ξύλο, ευρύχωρο καθιστικό με τζάκι και απεριόριστα ξύλα, αυτονομία θέρμανσης, καινούρια κατασκευή, άνετο στρώμα, πετσέτες και κλινοσκεπάσματα καλής ποιότητας, καθαριότητα, θαυμάσια θέα από τη βεράντα στα ελατοσκέπαστα γύρω βουνά και την Κάτω Χώρα.
Στα αρνητικά:
Ντουλάπα δυσλειτουργική (πολλά συρτάρια που άνοιγαν πολύ δύσκολα και άφηναν ελάχιστο χώρο από πάνω για να κρεμάσεις ρούχα, ακόμα και πουκάμισο δε χωρούσε, "δίπλωνε") και με ΜΟΝΟ 2 κρεμάστρες!!! Είχα μαζί μου 3 δικές μου και δε ζήτησα. Είχα ήδη ζητήσει μπουρνούζια πριν λίγο (αναγράφεται ότι παρέχονται, φαίνονται και στις φωτο, αλλά σ'εμάς δεν έβαλαν, ούτε παντόφλες) και για καθετι πρέπει να κατεβαίνεις στο καφέ να τους βρεις (και δεν είναι πάντα), δεν υπάρχει δυστυχώς τηλέφωνο στο δωμάτιο...
Στο καφέ-μπαρ που εξυπηρετεί και ως χώρος υποδοχής, πληρωμής κ.λ.π. καπνίζουν και οι πελάτες και οι ιδιοκτήτες παρά το απαγορευτικό σήμα που έχουν κολλημένο. Και να θέλαμε δε θα κατεβαίναμε για καφέ ή ποτό, η μυρωδιά ενοχλούσε ακόμα και για λίγο που αναγκαζόμουν να πηγαίνω για να τους βρω.
Service ελλιπές, καθημερινά έμπαιναν μόνο για να μαζέψουν τα σκουπίδια, να βάλουν κανα 2 υλικά για πρωινό και ούτε το κρεβάτι δεν έστρωναν (το έφτιαχνα εγώ πρόχειρα όπως κάνω παντού, αλλά σε άλλα ξενοδοχεία το στρώνουν μετά τέλεια). Ευτυχώς τα διατηρούμε όλα καθαρά (κι εμείς και η γάτα) οπότε δε χρειαζόταν κάτι ιδιαίτερο, αλλά στα άλλα ξενοδοχεία σφουγγαρίζουν και αρωματίζουν και το καταλαβαίνει ο πελάτης μόλις μπει...
Για δική τους οικονομία έχουν τη θέρμανση να "γυρνάει" από μόνη της κάθε τόσο στους 20C (την έβαζα 22 γιατί στους 20 κρυώνω) και το ζεστό νερό για μπάνιο είναι ανεπαρκές. Ανάβεις μόνος σου θερμοσίφωνο, ΟΚ, αλλά κανείς δε μού εξήγησε ότι βγάζει για λίγο ζεστό νερό και μετά κρυώνει και πρέπει να περιμένεις άλλα 5' τουλάχιστον. Μπήκα στην (πολύ μικρή) μπανιέρα και άρχισα να λούζομαι και να τη γεμίζω, δε γέμισε ούτε 1/4! Μετά κρύωνα καθώς περίμενα... Μόνο για γρήγορο ντους φτάνει το νερό, όχι για κανονικό μπάνιο.
Το κρεβάτι είναι λίγο μικρό όπως και ο χώρος ύπνου (στενός για να κινηθείς), δεν υπάρχει κάτι για να βάλεις τη βαλίτσα (την είχαμε στο πάτωμα στο καθιστικό) και ήμαστε μόνο 2 άτομα, δεν ξέρω πώς βολεύονται με ντουλάπα και βαλίτσες οι οικογένειες!
Το πρωινό δε σερβίρεται, είναι απλώς λίγα υλικά για να το παρασκευάσεις μόνος στο δωμάτιο (σε μια μικρή κουζινίτσα μ'ένα τραπεζάκι κολλημένο στον τοίχο για να φας βλέποντας νεροχύτη και όχι την όμορφη θέα έξω που φαίνεται από τη μεγάλη τζαμαρία του καφε-μπαρ και θα ήταν καλύτερα αν το πρόσφεραν εκεί, smoke-free φυσικά). ΟΚ, τι να κάνουμε, αυτό ήταν! Τίποτα χειροποίητο από την οικοδέσποινα όπως σε άλλους ξενώνες στο βουνό, όλα αγορασμένα είτε του σ/μ είτε από παραγγελία. Ένας δίσκος με ψωμάκια και κρουασανάκια σε σακουλάκια, 1 κεκάκι κατ'άτομο καθημερινά (καλό σε γεύση), ένα μικρο βαζάκι μέλι και ένα μαρμελάδα (όχι πολύ καλή) και ένα βαζάκι με μια μερίδα το πολύ corn flakes (τα φτηνά κίτρινα από καλαμπόκι, όχι ποικιλία δημητριακών ώστε να υπάρχουν ολικής άλεσης υγιεινά για τους μεγάλους και σοκολατένια για παιδιά) τα οποία δεν αγγίξαμε.
Στο ψυγείο είχε βάζο καφέ γαλλικό (άλλος καφές δεν υπήρχε ούτε καν φακελάκια στιγμιαίου), 1 γάλα μακράς διαρκείας, πορτοκαλάδες αμίτα, βουτυράκια, τρίγωνα τυράκια (τα οποία δεν ανανέωναν κι έφτασαν οριακά στο τέλος αν και έτρωγα μόνο εγώ, ίσως να υπολόγιζαν μόνο ένα τμχ κατ'άτομο καθημερινά κι εγώ έτρωγα δύο), μια συσκευασία φέτες κίτρινο τυρί και μία χοιρ.ωμοπλάτη (όχι ζαμπόν, ακριβότερο αυτό) τις οποίες επίσης δεν ανανέωσαν ποτέ.
Στο συρτάρι φρυγανιές, 3 ατομικά νουτελάκια (έβαλαν άλλο ένα την 3η μέρα), φακελάκια τσάι και χαμομήλι, δόσεις εβαπορέ και άπειρες ζαχαρίτσες.
Το πρωινό είναι φτωχό λοιπόν, αλλά το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι τα ψωμάκια και τα κρουασανάκια είναι από την αρχή μπαγιάτικα (αφού αγοράζονται από Ναύπακτο και στην καλύτερη τα έχεις για το πρωινό της επόμενης μέρας) και τουλάχιστον στη δική μας περίπτωση που φτάσαμε Κυριακή έπρεπε να τρώμε της Παρασκευής μέχρι την Τρίτη! Τα κρουασανάκια πίκρισαν, ήταν σαν χαλασμένα και τα αφήσαμε Τρίτη πρωί. Τα ψωμάκια (λευκά μέτρια τύπου "αφρολέξ" και χωρίς κόρα ούτε στα νιάτα τους, μάλλον ειδική παρασκευή ώστε να συντηρούνται μέρες) τα έψηνα στη φρυγανιέρα για να τρώγονται, αλλά την Τρίτη ήταν κι αυτά απαράδεκτα μπαγιάτικα.
Το απόγευμα που γυρίσαμε δεν είχαν αφήσει ούτε κρουασάν ούτε κεκάκια (τα μόνα καλά) στο δίσκο όπως έκαναν την προηγ.μέρα. Όταν πήγα να επισημάνω τις ελλείψεις η ιδιοκτήτρια είπε ότι περιμένει προμήθειες κι όταν παραπόνέθηκα για τα μπαγιάτικα προϊόντα και την κακή ποιότητα δεν το παραδεχόταν και έλεγε πόσο καλά είναι αυτά τα ψωμάκια που τρώγονται και σκέτα και τη ρωτούν οι πελάτες από πού τα αγοράζει για να πάρουν κ.λ.π. Όταν είπα ότι θα θέλαμε μια ομελέτα για το πρωινό της Τετάρτης (είχα δει να πηγαίνει αυγά στο διπλανό σπιτάκι) είπε ότι εκείνα ήταν ειδική περίπτωση. Με το ζόρι κι αφού ρωτούσα και ξαναρωτούσα είπε ότι χρεώνονται έξτρα (ελλείψει άλλου πρωινού και για να μη μείνουμε νηστικοί την επομένη πρότεινα να φέρει έστω 2 βραστά αυγά αφού ούτε το αλλαντικό και το τυρί έφταναν πια, αλλά δεν ήθελε επ'ουδενί ούτε τον κόπο να κάνει ούτε να τα προσφέρει φυσικά) κι όταν είπα επιτέλους "πόσο κάνουν, να τα πληρωσω" είπε ότι υπάρχει κατάλογος στο δωμάτιο. Δεν υπήρχε στο δικό μας, θυμήθηκε ότι τον χάλασαν τα παιδιά των προηγούμενων ενοίκων και δεν ξανάβαλε κατάλογο, έψαχνε και στην καφετερία και δεν έβρισκε και τέλος πάντων δεν ήξερε πόσο έκαναν τα αυγά! Μιλάμε για φοβερό service!!!!!!!!!!!
Εκνευρίστηκα, δυσαρεστήθηκα (δε μου έχει ξανατύχει ποτέ ούτε τέτοιο πρωινό ούτε τέτοια συμπεριφορά) ούτε τα αυγά της ήθελα ούτε τίποτα! Αργότερα που ήρθαν οι προμήθειες έφερε τα 2 κεκάκια (φρέσκα), λίγα ψωμάκια και λίγα κρουασανάκια. Είχε πει ότι θα έφερνε και αλλαντικό-τυρί αλλά δεν έφερε. Φάγαμε πολύ λίγο στο πρωινό της Τετάρτης λοιπόν και ψάχναμε μετά στο δρόμο της επιστροφής για φαγητό.
Το κακό είναι ότι δεν έχει φούρνο ή μινι-μάρκετ στο χωριό για να ψωνισεις. Το πρωινό πρέπει να παρέχεται και να είναι καλό. Νομίζω ότι είναι ο μόνος ξενώνας που το έχει self-service στο δωμάτιο, οι άλλοι το σερβίρουν, σου φτιάχνουν κι ένα καφεδάκι βρε αδερφέ (ο Xenios και λουκουμάδες). Εδώ γλιτώνουν κόπο, χρόνο και κόστος, καλό για αυτούς-κακό για εμάς τους πελάτες.
Συστήνω να βελτιώσουν το πρωινό, να παρέχουν μόνο φρέσκα προϊόντα (ή έστω να πάρουν καταψύκτη και να βγάζουν λίγα-λίγα τα αγορασμένα από μέρες ψωμάκια/κρουασανάκια ώστε να μην μπαγιατεύουν τόσο) και να είναι πιο ευγενικοί και εξυπηρετικοί. Καθόλου δε μου άρεσε που μετά από όλα αυτά ο ιδιοκτήτης μού μιλούσε στον ενικό (ενώ απαντούσα στον πληθυντικό) λες και ήμαστε φίλοι. Πελάτισσα ήμουν, πλήρωσα για να μείνω (δε φιλοξενήθηκα δωρεάν από φίλους) και ήθελα καλύτερη συμπεριφορά και εξυπηρέτηση.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
12  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 31 Οκτωβρίου 2015

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε γιά τα λίγα έστω θετικά σας σχόλια. Θεωρούμε ότι η κατ΄ανάγκη διαμονή σας στον ξενώνα μας και οι προσφερόμενες παροχές μας, σαφώς και δεν μπορούν να ανταποκρίνονται στο προφίλ του Ταξιδιώτη Πολυτελείας που διαθέτετε στην κοινότητα του TripAdvisor.(Η εγκατάστασή μας ανήκει στην κατηγορία των B&B καταλυμάτων και όχι σε αυτή των πολυτελών ξενοδοχείων)
Παραβλέποντας δε την πολιτική που ακολουθούμε στην φιλοξενία μικρών ζώων και προς εξυπηρέτηση τόσο του συναδέλφου μας στην Κάτω Χώρα όσο και δική σας, αποδεχθήκαμε την φιλοξενία σας στις εγκαταστάσεις μας χωρίς την απαίτηση extra cleaning fee (χρέωσης ~50€) όπως αυτή τιμολογήθηκε σε ανάλογες περιπτώσεις.
Ευχόμαστε ολόψυχα οι μελλοντικές σας διαμονές να ανταποκρίνονται στις προσδοκίες σας.

Φιλικά,
Ανδρέας - Λίλιαν

Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Άνω Χώρα: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
Elatou
Νο 5 από 8 για: Άνω Χώρα
11 κριτικές
Προβολή τιμών

Αλθαία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Αλθαία

Διεύθυνση: Άνω Χώρα | Ορεινή Ναυπακτία, Άνω Χώρα 300 23, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Δυτική ελλάδα > Περιοχή Αιτωλίας - Ακαρνανίας > Άνω Χώρα
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Παιδικές δραστηριότητες (Κατάλληλο για παιδιά/οικογένειες) Μικρή κουζίνα Υπηρεσία δωματίου Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
3 από 8 B&B για: Άνω Χώρα
Εύρος Τιμών: 54 € - 75 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Αλθαία 4*
Αριθμός δωματίων: 4
Επίσημη περιγραφή (παρέχεται από το ξενοδοχείο):
Αν η Ορεινή Ναυπακτία αποτελεί σήμερα έναν πραγματικά μοναδικό προορισμό διακοπών, είναι γιατί συνδυάζει με τον ιδανικότερο τρόπο την φυσική ομορφιά, τη γραφικότητα και την ηρεμία, που μόνο ένα ορεινό χωριό της ηπειρωτικής Ελλάδας μπορεί να προσφέρει. Η φύση έχει προνοήσει για έναν πλουραλισμό χρωμάτων και αρωμάτων που εναλλάσονται όλες τις εποχές του χρόνου, δίνοντας απλόχερα την αίσθηση της γαλήνης και της ηρεμίας, συναισθήματα ικανά να γοητεύσουν και τον πιο απαιτητικό ταξιδευτή. Εδώ θα ξαναζήσεις τις απλές και όμορφες στιγμές που έχεις ξεχάσει, δεν θα εκτιμήσεις το καινούργιο και μοντέρνο, θα γοητευθείς από το παλαιό και παραδοσιακό. Αυτό το παλαιό και παραδοσιακό ένωσαν τις δυνάμεις τους με τα αρχέγονα υλικά της φύσης –την πέτρα, το ξύλο, το σίδερο–και δημιούργησαν τον φιλόξενο ξενώνα ΑΛΘΑΙΑ. ... περισσότερα   Λιγότερα

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;