“Οαση ξεκουρασης και φιλιξενιας”
Κριτική για: Αλθαία

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
Αλθαία
Η κριτική γράφτηκε 27 Σεπτεμβρίου 2015

Ενα ζεστο και φιλοξενο πετρινο σπιτακι καλογουστο και ανετο μας περιμενε μετα απο μια μοναδικη βραδινη διαδρομη μεσα στο δασος. Το πρωι ομως ηταν η αποκαλυψη. Τα σπιτακια εχουν μια μοναδικη θεα στο ελατοδασος και στη κατω χωρα. Ο Ανδρεας ειχε καθε μερα μια καινουργια διαδρομη να προτεινει ειτε πεζοπορικη ειτε με αυτοκινητο. Εξαιρετικη ιδεα της Λιλιαν να εχει το πρωινο στο ψυγειο του δωματιου ωστε ο καθενας να το εχει οτι ωρα επιθυμει απολαμβανοντας τη θεα στο βουνο.

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, avgerinos
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Σεπτεμβρίου 2015

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για καλά σας λόγια.Είναι χρέος μας να προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο ώστε η διαμονή σας στην Ορεινή Ναυπακτία να σας αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Φιλικά Ανδρέας-Λίλιαν

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2015

Μείναμε στο Αλθαία το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Αυγούστου με πανσέληνο
Το μέρος είναι μαγικό έχει πολύ ωραία θέα ...το πέτρινο σπίτι που μείναμε για 2 άτομα ήταν πολύ ευρύχωρο με πού μεγάλο καθιστικό ..(καναπέ τζάκι ) και πολύ ωραία και ζεστή διακόσμηση, αισθάνεσαι σα να έχεις πάει στο εξοχικό σου και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα
ο Ανδρέας και η Λίλιαν που έχουν τον ξενώνα μας έκαναν να νιώθουμε σαν στο σπίτι μας Όλες οι λεπτομέρειες προσεγμένες, πολύ όμορφο και μεγάλο μπάνιο, πλήρες πρωινό και του πουλιού το γάλα
Ήταν όλα πεντακάθαρα δεν υπήρχε κάτι που θέλαμε και δεν το είχαμε
Το συμαντικότερο ήταν ο ύπνος εξερετικό στρώμα πολύ καλήηχομόνωση ..αν και είσαι μέσα στη φύση και είναι όλα ήσυχα είχε και ένα πολύ συμπαθητικό μπαράκι για να καθίσεις το βραδάκι η το πρωί για καφεδάκι
Θα ξανάπαμε σίγουρα στην Άνω χώρα (το ωραιότερο χωριό στην ορεινή Ναυπακτία)και θα μείνουμε και πάλι στην Αλθαία

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, magdalini2010
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Σεπτεμβρίου 2015

Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2015

Πηγαμε οικογενειακως (2 ενηλικες+2 παιδια) το τριημερο της Καθαρης Δευτερας μαζι με αλλα 2 φιλικα ζευγαρια που ειχαν ξαναρθει στο συγκεκριμενο καταλυμα. Μειναμε με αλλο ενα ζευγαρι φιλων στη μεζονετα. Περασαμε υπεροχα!!! Νιωσαμε πραγματικα σαν στο σπιτι μας. Το οικημα που στεγασε 6 ατομα συνολικα ηταν πεντακθαρο, εξοπλισμενο με τα παντα, και σε αριστη κατασταση. Τα μπανια αστραφταν, το ιδιο και τα κλινοσκεπασματα, Η διακοσμηση απλη και ομορφη οπως ταιριαζει στον τοπο. Τα ξυλα αφθονα για το τζακι. Το πρωινο πλουσιο.Υπηρχαν τα παντα καθημερινα στην κουζινα μας για ενα πληρες οικογενειακο πρωινο. Το ευχαριστηθηκαμε και τις 3 μερες( η σπιτικη μαρμελαδα μηλο ηταν το καλυτερο μας).
Ξεκουραστηκαμε και περασαμε 3 υπεροχες μερες και νυχτες. Πισω ομως απο ολα τα αψυχα πραγματα υπαρχου παντα οι ανθρωποι για να τους δινουν ψυχη. Η Λιλιαν και ο Ανδρεας ειναι δυο υπεροχα παιδια και η "ψυχη" της Αλθαιας. Εκαναν τα παντα για να ειναι η διαμονη μας σαν στο σπιτι μας, μας "φιλοξενισαν", εγιναν ενα μαζι μας , φαγαμε ηπιαμε, γελασαμε!
Φυγαμε τη Δευτερα το πρωι ανανεωμενοι και με τις καλυτερες εντυπωσεις!!!
Η "ΑΛΘΑΙΑ" ειναι ενα καταλυμα που πραγματικα αξιζει καθε ευρω για τη διαμονη που πρσφερει στη υπεροχη Ανω Χωρα.

Λιλιαν-Ανδρεα και μικρε Αντωνη σας ευχαρισουμε πολυ για ΟΛΑ. Θα τα ξαναπουμε συντομα!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2015, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Mary P

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2015

Πολύ ζεστός και προσεγμένος χώρος ο χώρος με πολύ όμορφη διακόσμηση. 2 λεπτά από τον κεντρικό δρόμο της Άνω Χώρας. Μας παρείχαν πολλές πληροφορίες για την περιοχή. Το πρωινό ήταν πολύ καλό και πλούσιο.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Sergei K
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 1 Μαρτίου 2015

Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2015

Ο ξενώνας Αλθαία είναι μία εξαιρετική επιλογή γιά όσους ψάχνουν μία απόδραση στην Ανω Χώρα Ναυπακτίας.Ο χώρος ήταν πολύ ζεστός,πανέμορφα διακοσμημένα,η θέα μαγευτική,το πρωινό πλούσιο και οι ανθρωποί πολύ φιλόξενοι.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2014, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, Xrhstos P

Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Άνω Χώρα: Δείτε επίσης αυτά τα καταλύματα εκεί ή στη γύρω περιοχή
23.9 χλμ μακριά
Omalia Village
Νο 4 από 10 για: Ναύπακτος
21 κριτικές
Προβολή τιμών

Αλθαία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Αλθαία

Διεύθυνση: Άνω Χώρα | Ορεινή Ναυπακτία, Άνω Χώρα 300 23, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Δυτική ελλάδα > Περιοχή Αιτωλίας - Ακαρνανίας > Άνω Χώρα
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Παιδικές δραστηριότητες (Κατάλληλο για παιδιά/οικογένειες) Μικρή κουζίνα Υπηρεσία δωματίου Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
2 από 7 B&B για: Άνω Χώρα
Εύρος Τιμών: 54 € - 76 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Αλθαία 4*
Αριθμός δωματίων: 4
Επίσημη περιγραφή (παρέχεται από το ξενοδοχείο):
Αν η Ορεινή Ναυπακτία αποτελεί σήμερα έναν πραγματικά μοναδικό προορισμό διακοπών, είναι γιατί συνδυάζει με τον ιδανικότερο τρόπο την φυσική ομορφιά, τη γραφικότητα και την ηρεμία, που μόνο ένα ορεινό χωριό της ηπειρωτικής Ελλάδας μπορεί να προσφέρει. Η φύση έχει προνοήσει για έναν πλουραλισμό χρωμάτων και αρωμάτων που εναλλάσονται όλες τις εποχές του χρόνου, δίνοντας απλόχερα την αίσθηση της γαλήνης και της ηρεμίας, συναισθήματα ικανά να γοητεύσουν και τον πιο απαιτητικό ταξιδευτή. Εδώ θα ξαναζήσεις τις απλές και όμορφες στιγμές που έχεις ξεχάσει, δεν θα εκτιμήσεις το καινούργιο και μοντέρνο, θα γοητευθείς από το παλαιό και παραδοσιακό. Αυτό το παλαιό και παραδοσιακό ένωσαν τις δυνάμεις τους με τα αρχέγονα υλικά της φύσης –την πέτρα, το ξύλο, το σίδερο–και δημιούργησαν τον φιλόξενο ξενώνα ΑΛΘΑΙΑ. ... περισσότερα   Λιγότερα

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;