Αλθαία
Chalets Ξένιος(Άνω Χώρα)
Τα Πέτρινα(Άνω Χώρα)
  • Δωρεάν στάθμευση
Crystal Mountain Hotel(Άνω Χώρα)
Ορεάδες(Άνω Χώρα)
Elatou(Άνω Χώρα)
Kannaveiko(Άνω Χώρα)
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2015

Μείναμε στο Αλθαία το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Αυγούστου με πανσέληνο
Το μέρος είναι μαγικό έχει πολύ ωραία θέα ...το πέτρινο σπίτι που μείναμε για 2 άτομα ήταν πολύ ευρύχωρο με πού μεγάλο καθιστικό ..(καναπέ τζάκι ) και πολύ ωραία και ζεστή διακόσμηση, αισθάνεσαι σα να έχεις πάει στο εξοχικό σου και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα
ο Ανδρέας και η Λίλιαν που έχουν τον ξενώνα μας έκαναν να νιώθουμε σαν στο σπίτι μας Όλες οι λεπτομέρειες προσεγμένες, πολύ όμορφο και μεγάλο μπάνιο, πλήρες πρωινό και του πουλιού το γάλα
Ήταν όλα πεντακάθαρα δεν υπήρχε κάτι που θέλαμε και δεν το είχαμε
Το συμαντικότερο ήταν ο ύπνος εξερετικό στρώμα πολύ καλήηχομόνωση ..αν και είσαι μέσα στη φύση και είναι όλα ήσυχα είχε και ένα πολύ συμπαθητικό μπαράκι για να καθίσεις το βραδάκι η το πρωί για καφεδάκι
Θα ξανάπαμε σίγουρα στην Άνω χώρα (το ωραιότερο χωριό στην ορεινή Ναυπακτία)και θα μείνουμε και πάλι στην Αλθαία

• Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, magdalini2010
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Σεπτεμβρίου 2015

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για καλά σας λόγια.Είναι χρέος μας να προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο ώστε η διαμονή σας στην Ορεινή Ναυπακτία να σας αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Φιλικά Ανδρέας-Λίλιαν

Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2015

Πηγαμε οικογενειακως (2 ενηλικες+2 παιδια) το τριημερο της Καθαρης Δευτερας μαζι με αλλα 2 φιλικα ζευγαρια που ειχαν ξαναρθει στο συγκεκριμενο καταλυμα. Μειναμε με αλλο ενα ζευγαρι φιλων στη μεζονετα. Περασαμε υπεροχα!!! Νιωσαμε πραγματικα σαν στο σπιτι μας. Το οικημα που στεγασε 6 ατομα συνολικα ηταν πεντακθαρο, εξοπλισμενο με τα παντα, και σε αριστη κατασταση. Τα μπανια αστραφταν, το ιδιο και τα κλινοσκεπασματα, Η διακοσμηση απλη και ομορφη οπως ταιριαζει στον τοπο. Τα ξυλα αφθονα για το τζακι. Το πρωινο πλουσιο.Υπηρχαν τα παντα καθημερινα στην κουζινα μας για ενα πληρες οικογενειακο πρωινο. Το ευχαριστηθηκαμε και τις 3 μερες( η σπιτικη μαρμελαδα μηλο ηταν το καλυτερο μας).
Ξεκουραστηκαμε και περασαμε 3 υπεροχες μερες και νυχτες. Πισω ομως απο ολα τα αψυχα πραγματα υπαρχου παντα οι ανθρωποι για να τους δινουν ψυχη. Η Λιλιαν και ο Ανδρεας ειναι δυο υπεροχα παιδια και η "ψυχη" της Αλθαιας. Εκαναν τα παντα για να ειναι η διαμονη μας σαν στο σπιτι μας, μας "φιλοξενισαν", εγιναν ενα μαζι μας , φαγαμε ηπιαμε, γελασαμε!
Φυγαμε τη Δευτερα το πρωι ανανεωμενοι και με τις καλυτερες εντυπωσεις!!!
Η "ΑΛΘΑΙΑ" ειναι ενα καταλυμα που πραγματικα αξιζει καθε ευρω για τη διαμονη που πρσφερει στη υπεροχη Ανω Χωρα.

Λιλιαν-Ανδρεα και μικρε Αντωνη σας ευχαρισουμε πολυ για ΟΛΑ. Θα τα ξαναπουμε συντομα!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2015, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Mary P

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2015

Πολύ ζεστός και προσεγμένος χώρος ο χώρος με πολύ όμορφη διακόσμηση. 2 λεπτά από τον κεντρικό δρόμο της Άνω Χώρας. Μας παρείχαν πολλές πληροφορίες για την περιοχή. Το πρωινό ήταν πολύ καλό και πλούσιο.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Sergei K
Ο/η LilianK373, Ιδιοκτήτης του Αλθαία, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 1 Μαρτίου 2015

Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2015

Ο ξενώνας Αλθαία είναι μία εξαιρετική επιλογή γιά όσους ψάχνουν μία απόδραση στην Ανω Χώρα Ναυπακτίας.Ο χώρος ήταν πολύ ζεστός,πανέμορφα διακοσμημένα,η θέα μαγευτική,το πρωινό πλούσιο και οι ανθρωποί πολύ φιλόξενοι.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2014, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, Xrhstos P

Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2015

Αψογη φιλοξενια - ειχαμε πληροφοριες για οτι χρειαστηκαμε. ωραια ευρυχωρα δωματια εξοπλισμενα με ολα τα απαραιτητα, ωραια θεα και τοποθεσια! Το συστηνουμε ανεπιφυλακτα!
Σιγουρα θα το επισκεφθουμε ξανα!

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2014
Ευχαριστούμε, Irene G