TripAdvisor
Άνω Χώρα
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 22 Οκτωβρίου 2019

Εσωτερικός τουρισμός και γιορτή κάστανου, η ευκαιρία μας για έξοδο!
Μέσω πρακτορείου μας έκλεισαν στο ξενοδοχείο που δεσπόζει στην είσοδο του χωριού πάνω σε ένα λόφο και έχει πανοραμική θέα.
Το ξενοδοχείο έχει άριστη κουζίνα (είναι για αστέρια Michelin!) και super φιλικό και εξυπηρετικό προσωπικό.
Δεν γνωρίζω τιμές γιατί πήγα με οργανωμένη εκδρομή και τα πλήρωσα όλα στο πρακτορείο.
Το ξενοδοχείο οργανώνει δράσεις το καλοκαίρι, πεζοπορία, mountain bike κτλ.
Τα δωμάτια μεγάλα και ευρύχωρα, το ξενοδοχείο έχει μεγάλους και άνετους κοινόχρηστους χώρους.
Κάποια θεματακια συντήρησης υπάρχουν, στην είσοδο φθαρμένες πέτρες, τα ξύλα στα μπαλκόνια είναι ασυντήρητα και μικρές φθορές στους τοίχους του δωματίου μας από υγρασία. Γενικά χρειάζεται μια ανακαίνιση στοχευμένη, αλλά παρόλα αυτά διατηρεί ένα άριστο επίπεδο εξυπηρέτησης.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, SAVVAS M
Η κριτική έγινε: 6 Οκτωβρίου 2019

Μεγάλο ξενοδοχείο σε πολύ ωραιο μερος μεσα στα ελατα και στις καστανιες.Πολύ ωραιοι κοινόχρηστοι χωροι και ο χωρος του πρωινου και του εστιατορίου ωραίος,ανετος πολύ ευχαριστος με ωραια θεα.Το φαγητό εξαιρετικο.Καλομαγειρεμενο,ευγεστο με πολύ μεγάλες μερίδες σε καλές τιμές.Τα γλυκά φρεσκότατατα και πολύ ευγεστα.Το πρωινό πάρα πολύ καλό!Τα δωμάτια ιδιαιτερα ευρύχωρα.Το μπάνιο μικρό και μαλλον χρειαζεται ανακαίνιση.Η καθαριότητα στα δωμάτια μέτρια.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, kolliasbus
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2019

Το επιλέξαμε για οικογενειακές διακοπές λόγω της παιδικής απασχόλησης που προσφέρει, ώστε να διασκεδάσουν τα παιδιά και να απολάυσουμε κι εμείς τη φύση με τον σύζυγό μου. Το ξενοδοχείο είναι αρκετά παλιό και αυτό φαίνεται, η καθαριότητα στο δωμάτιο ήταν ελλιπής, η βρύση έσταζε, το δωμάτιο ήταν γεμάτο μυρμήγκια και δεν μας έφεραν τραπέζι στο μπλακόνι παρόλο που το ζητήσαμε 3 φορές. Το πρόγραμμα της παιδικής απασχόλησης ήταν μέτριο, και αν και τα κορίτσια ήταν αρκετά πρόθυμα. ωστόσω δενκρατο'υσαν για πολύ το ενδιαφέρον των παιδιών. Επίσης, η ποσότητα του παιδικού γεύματος που πρόσφεραν (μέσα στην τιμη που είχαμε πληρώσει) ήταν πολύ μικρη ακόμη και για των 3 ετών γιό μου, επομένως μετά τη 2η μέρα τα παιδιά έτρωγαν μαζί μας στην ταβέρνα κι όχι στο ξενοδοχείο. Το πρωιό πολύ φτωχό σε επιλογές και χωρίς ιδιαίτερες γεύσεις, ίδιο επί μία εβδομάδα. Την πρώτη ημέρα ζητήσαμε ποδήλατα για βόλτα στο δάσος (με χρέσωσ 5€), τα οποία ωστοσω ήταν ξεχαρβαλωμένα, δεν δούλευαν οι ταχύτητες, δεν είχαν φρένα.. Τουλάχιστον το προσωπικό φρόντισε να μας ενημερώσει ότι τα ποδήλατα δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Παρά το ευγενικό προσωπικό και την προθυμία τους να εξυπηρετήσουν, παρά την όμορφη θέα, δεν θεωρώ ότι είναι μία καλή επιλογή για να μείνει κάποιος, δεν θα το σύστηνα σε καμια περίπτωση.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, aretifer
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2019

Πρόκειται για ένα πολύ όμορφο ξενοδοχείο σε ένα γραφικό και πανέμορφο χωριό της Ορεινης Ναυπακτίας. Ο κόσμος εκεί είναι πολύ ευγενικός και φιλόξενος και σέβεται πολύ τους επισκέπτες.
Όσο για το ξενοδοχείο δεν έχω λόγια. Όλη η οικογένεια πέρασε απίθανα. Κάθε μέρα υπήρχαν δραστηριότητες για όλα τα γουστα. Το προσωπικό ήταν εξαιρετικό και ό,τι και αν ζητήσαμε το παρείχαν στo maximum!
Το φαγητό στο ξενοδοχείο ήταν άψογο καθώς και το service. Αυτό που μας έκανε εντύπωση ήταν το ότι με μεγάλη προθυμία μας έφτιαξαν φαγητό εκτός μενου για την μικρή μας.
Είναι ένας προορισμός που σε κερδίζει... για κάθε εποχή!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όλα είναι καταπληκτικά
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Demipoly
Η κριτική έγινε: 7 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικα ζέστη ατμόσφαιρα που νόμιζεις ότι βρίσκεσαι σε σπίτι
Απίστευτα οικείο περιβάλλον σε ένα πανέμορφο δάσος
Εξαιρετική κουζίνα και σπιτικές συνταγές παραδοσιακά σερβιρισμενες
Τέλεια Φιλοξενία και εξυπηρετηση

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2018