“Δίπλα στο κύμα ”
Κριτική για: Πλυμάρι

Πλυμάρι
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είχα να πάω πολλά χρόνια .Μόνο προς το καλύτερο άλλαξε .Η ποιότητα φοβερή ,οι μεζέδες και τα πιάτα γίναν περισσότερα .Όλα φρέσκα ,τα ψάρια στην κυριολεξία μύριζαν θάλασσα.Το προσωπικό γρηγορο ,ευγενικό και βέβαια όλοι εναρμονισμένοι και ασφαλείς με τον .covid 19.Πρεπει να πας !!

1  Ευχαριστούμε, pigi m
Ο/η spichiot, Ιδιοκτήτης του Πλυμάρι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Αυγούστου 2020

Ευχαριστούμε για τα όμορφα λόγια,σας περιμένουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουλίου 2020

Ψάρια πολύ νόστιμα.Η μανιταροπιτα παγωμενη.Οι μερίδες απαράδεκτες τόσο μικρές για βρέφη και το κυριότερο ζητήσαμε χταπόδι στα κάρβουνα μας ήρθε ξυδατο και να επιμένουν ότι έτσι το φτιάχνουν εκεί.Οταν το δώσαμε πίσω το πιάτο ούτε καν μπήκαν στον κόπο να έρθουν να μας ρωτήσουν το γιατί..(αψογη συμπεριφορά επαγγελματία)...Τα ποτήρια εκεί μάλλον τα καθαρίζει ο Ζήκος με τον κλασικό γνωστό τρόπο.Σε γενικές γραμμές απαράδεκτος τρόπος αντιμετώπισης πελάτη.Να με πληρώνουν δεν ξαναπήγαινα...

4  Ευχαριστούμε, O3645AX_
Ο/η B7236PDannac, Ιδιοκτήτης του Πλυμάρι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουλίου 2020

Ευχαριστούμε για την κριτική σας και τις παρατηρήσεις σας.Με τα λάθη μας βελτιωνόμαστε και προσπαθούμε για το καλύτερο άρα είναι όλες δεκτές.Παρόλα αυτά αν σας φάνηκε πως όλα τα ποτήρια ήταν λερωμένα και τα καθαρίζει ο Ζήκος,αν μας ενημερώνατε για αυτό θα σας τα αλλάζαμε αμέσως.Επίσης το χταπόδι ψήνεται πάντα στα κάρβουνα και σερβίρεται με τον συγκεκριμένο τρόπο,όπως και σας εξηγήσαμε.Τέλος εφόσον δεν σας ευχαρίστησε και επιστράφηκε δεν χρεώθηκε και στον λογαριασμό σας.Να έχετε όμορφα γευστικά ταξίδια.Σας ευχαριστούμε!

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καταρχάς να ξεκινήσω με το γεγονός ότι είναι από τα πιο υπέροχα μαγαζιά που έχω επισκεφθεί και από άποψη τοποθεσίας δίπλα στο κύμα και από άποψη φαγητού. Εξαιρετική σπιτική κουζίνα, φανταστικές γεύσεις, όλα τα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν μοναδικά! Το προσωπικό ευγενέστατο και οι τιμές πολύ καλές. Όσον αφορά το να φτάσεις εκεί, κάναμε και εμείς το λάθος να πάμε από τον δύσβατο χωματόδρομο με τις τεράστιες πέτρες. Στον γυρισμό ακολουθήσαμε τον δρόμο από το Πουρί που είναι άσφαλτος εκτός από ένα κομμάτι 100 μέτρα χωματόδρομο. Η διαφορά ήταν 10-15 λεπτά παραπάνω για να γυρίσουμε στο Χορευτό αλλά ο δρόμος πολύ πιο ξεκούραστος. Θα πρότεινα σε όποιον επιθυμεί να επισκεφτεί την συγκεκριμένη ταβέρνα να επιλέξει τον δρόμο από το Πουρί, όχι τον χωματόδρομο. Από το Χορευτό η ασφάλτινη διαδρομή είναι 25-30 λεπτά αντί για 15-20 από τον χωματόδρομο. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Σίγουρα θα το έχω σαν must κάθε φορά που επισκέπτομαι την περιοχή.

3  Ευχαριστούμε, 561konstantinoss

Σας ευχαριστούμε για τα όμορφα σας λόγια.Ο δρόμος δυστυχώς είναι το πρόβλημα όλως μας καθώς προσπαθούμε χρόνια να τον φτιάξουμε,βέβαια χωρίς αποτέλεσμα.Παρόλα αυτά όσοι αγαπούν το καλό φαγητό και γνωρίζουν,πάντα βρίσκουν τον τρόπο για να φτάσουν ως εδώ.Σας περιμένουμε ξανά. Εις το επανιδείν!

Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ας ξεκινήσω και γω λέγοντας ότι για να πας εκεί είναι χάλια! Εντάξει πας άνετα αρκεί να μην συναντησεις κάποιον στο δρόμο! Το φαγητό ήταν αρκετά καλό, ότι φάγαμε νόστιμο! Αλλά η τοποθεσία για να πας σούπερ! Must eat για την περιοχή

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Archelaos C
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο φαγητό αν και δεν μας άρεσε ο τρόπος του σερβιτόρου - ιδιοκτήτη... Στην αρχή ήταν φιλικός αλλά στην πορεία καθόταν σε διπλανό τραπέζι με άλλους και τον ψάχναμε. Όπως επίσης ξέχασε να μας φέρει ένα πιατο που ζητήσαμε.. Πήραμε τσίπουρα κι ενώ στο κατάλογο έγραφε τσίπουρο μεζέ όταν παράγγειλαμε 2ο γύρο και περιμέναμε πεινασμένοι, οι μεζέδες δεν έφτασαν ποτέ. Όταν μετά ρωτήσαμε γιατί δεν ήρθαν οι μεζέδες μας απάντησε με ύφος ότι δεν είναι τσίπουραδικό. Θα μπορούσε να είναι πιο ξεκάθαρος από την αρχή...

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, konstantinak337

Πλυμάρι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ζαγορά, Περιοχή Μαγνησίας
Κισσός, Περιοχή Μαγνησίας

Μούρεσι, Περιοχή Μαγνησίας
Ζαγορά, Περιοχή Μαγνησίας

Πλυμάρι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!