ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΠΑΡΑΛΙΑ

Η κριτική έγινε: 14 Οκτωβρίου 2020
LeonidasCh21
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Καταπληκτική παραλία

Εξαιρετική παραλία. Υπέροχα νερά. Στα συν: το all day μπαράκι με ωραία μουσική, καλό service και... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2020
_E2053SM
Μονοδένδρι, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 14 Οκτωβρίου 2020

Ισως η ομορφοτερη παραλια του νησιου.Πεντακαθαρα νερα . Ομορφο τοπιο . Υπαρχει και bar, ησυχο , για οτιδηποτε χρειαστει καποιος.

Ευχαριστούμε, LeonidasCh21
Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική παραλία. Υπέροχα νερά.
Στα συν: το all day μπαράκι με ωραία μουσική, καλό service και κουζίνα με βιολογικά προϊόντα και gourmet πιάτα.
Στα μείον της παραλίας: η απουσία σκιάς και η προσάραξη σκαφών.

Ευχαριστούμε, _E2053SM
Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η θέα καταπληκτική και η άμμος! Οι γυμνιστές δεν ενοχλούν! Μόνο κάτι κομπλέξαρες ελληνάρες που μπορούν να πάνε διακοπές στην Αίγινα αν τους χαλάει η ελευθερία! Δεν είναι όλα για όλους! Αυτούς αποφεύγουμε, όχι σκουπίδια σε θάλασσες και ακτές!

1  Ευχαριστούμε, JeanKatz
Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2020

Να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Η Δονούσα είναι ένα μέρος μαγικό! Όποιος δεν έχει πάει ας το βάλει στο πρόγραμμα! Οι παραλίες μοναδικής φυσικής ομορφιάς. Η παραλία Κέρδος είναι πανέμορφη με πεντακάθαρα νερά. Το Αιγαίο όλο μπροστά σου.
Ο Μ Ω Σ όλα αυτά ξαφνικά χαλάνε όταν γύρω σου κυκλοφορούν άνθρωποι γυμνοί οι οποίο δεν κάνουν γυμνισμό από άποψη και φιλοσοφία αλλά το κάνουν επιτηδευμένα. Οι άνθρωποι που επιλέγουν τον γυμνισμό είναι διακριτικοί και όχι ενοχλητικοί. Το να περπατάς στα μονοπάτια γυμνός και να παίζεις ρακέτες και οπωσδήποτε να πρέπει να σε δει ΟΛΗ η παραλία γυμνό δεν είναι φιλοσοφία αλλά μόδα. Ο γυμνισμός για οποίον δεν το γνωρίζει ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ. Κατά την επίσκεψη μου εκεί , πήραν τον πρόεδρο του νησιού τηλέφωνο και μου απάντησε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι γιατί δεν είναι η αρμοδιότητα του. Πήρα την τουριστική αστυνομία Αμοργού που ανήκει το νησί και μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι επειδή είναι μακριά…. Με λίγα λόγια συμβαίνει κάτι το οποίο ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ μπροστά στα ματιά μας, κανείς δεν μιλάει και εσύ που έχεις ταξιδέψει 8 ώρες για να βρεις αυτό που θέλεις αναγκάζεσαι να βλέπεις την γύμνια του καθενός.
Η άποψη μου είναι ότι το νησί χάνει. Και χάνει πολλά. Ταξιδεύαμε 4 άτομα γονείς με παιδιά στην εφηβεία και αφήσαμε στο νησί περίπου στα 1.500€ για 7 μέρες. Ας αποφασίσουν οι ντόπιοι ποιον τουρισμό θέλουν. Αυτό που με ένα δύο ροδάκινα θα περάσει 1 μέρα στην παραλία και θα αφήσει 2€ στο μανάβικό ή την οικογένεια που στο μανάβικό θα αφήσει τουλάχιστον 10€ την ημέρα. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΆ αφήναμε χρήματα στον φούρνο για τα πρωινά , καθημερινά η λάντζα να μας πάει στις παραλίες, καθημερινά το εστιατόριο, στο μπακάλικο πήραμε από μέλι ντόπιο μέχρι δεν ξέρω τι. Στον Ναυτίλο αγοράσαμε βιβλία μαντήλια αναμνηστικά, μέχρι και κολιέ και βραχιόλια από τα παιδιά στο λιμάνι πήραμε για να τα στηρίξουμε. Για να ξαναέρθουμε όμως ΘΑ ΔΙΩΞΕΤΕ ΤΟΥΣ ΓΥΜΝΙΣΤΕΣ . ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, W7473OO_
Η κριτική έγινε: 4 Αυγούστου 2020

Για το καλοκαίρι 2020 έχει απαγορευτεί αυστηρά το ελεύθερο καμπινγκ. Ούτε πάνω στην παραλία, ούτε πίσω στις ελιές είχε κάποια σκηνή, αντίθετα είχε ταμπέλες με την ειδοποίηση. Μας ενημέρωσε και ένας παππούς στο λιμάνι και ο υπάλληλος του beach bar στον Κέδρο. Λόγω κορονοϊού. Κρίμα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, Tassos K