“Γρήγορο σέρβις-Άνοστο φαγητό”
Κριτική για: Ταβέρνα οι Φοίνικες

Ταβέρνα οι Φοίνικες
Κλείστε τραπέζι
Περιγραφή: Η οικογενειακή ταβέρνα μας σερβίρει από το 2002 παραδοσιακά ελληνικά πιάτα με ζωντανή μουσική από Τετάρτη μέχρι Κυριακή μεσημέρι.Εκτός από τα παραδοσιακά μας πιάτα σερβίρουμε και κροκόδειλο,βίσωνα,ορτίκι,καγκουρό,αγριογούρουνο,στρουθοκάμηλο!
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2022

Πήγαμε Κυριακή μεσημέρι .Λίγος κόσμος ,δεν υπήρχε μουσική λόγω covid.
Παρατήρησα έλλειψη καταλόγων στα τραπέζια.Ζήτησα πολύ ευγενικά και ο σερβιτόρος έκανε πως δεν άκουσε.Έρχεται ένας δεύτερος και αρχίζει να "απσγγέλει" το μενού.
Μάλιστα είχε το θράσος να μας πει πως πρέπει να αναφέρει όλα τα πιάτα γιατί αλλιώς θα του γίνει παρατήρηση από τα αφεντικά,που όντως καθ'όλη την διάρκεια είχαν στήσει αυτί......νομίζω 5 στον αριθμό ήταν το προσωπικό μέσα στην κουζίνα όπου οι μισοί δεν φορούσαν και μάσκα.
Παραγγείλαμε αρκετά ,τα οποία γευστικά ήταν κάτω του μετρίου...μεταξύ άλλων μοσχαρίσια μπριζόλα γάλακτος (άνοστη αλλά μαλακή), βίσωνα ,αμελέτητα ,κοκορέτσι χόρτα και τζατζίκι....πληρώσαμε συνολικά 77 ευρώ .Λογικές τιμές αφού μόνο ο βίσωνας είχε 25 ευρώ.
Κρατάω επιφυλάξεις για τα παιδάκια που έχουν αναφέρει οι 16 "ευχαριστημένοι"πελάτες ,αλλά γευστικά εμείς καθόλου ευχαριστημένοι δεν είμαστε.
Στα θετικά έχω να αναφέρω το γρήγορο και ευγενικό προσωπικό!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2022
Ευχαριστούμε, VickyKard

Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Κατά την επίσκεψη μου στη ταβέρνα γεύτικα πληθόρα γεύσεων,η τελική μου εντύπωση ήταν ευχάριστη. Σάν ταβέρνα την συστήνω ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, Safari04984622553
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2020

Επισκέφτηκα σήμερα για άλλη μια φορά το μαγαζί. Οι εντυπώσεις ήταν ίδιες. Πολύ καλό σέρβις γρήγορο γευστικά όλα. Ειδικά τα νεφραμακια. Το συνιστώ.

1  Ευχαριστούμε, ioanneskonstantinide
Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2019

Είχαμε επισκεφθεί την συγκεκριμένη ταβέρνα από προτροπή φίλου πριν χρόνια και από τότε έχει γίνει μια απο τις επιλογές μας για έξοδο και φυσικά να την προτείνουμε και εμείς με τη σειρά μας.
Θα βρεις να φας απο απίστευτο κοντοσούβλι, μπιφτέκια, παϊδάκια μέχρι βισονα και κροκόδειλο!!
Οι τιμές είναι αρκετά ελκυστικές ενώ αν αναλογιστείς την ποιότητα και την ποσότητα θα έλεγα είναι οικονομικά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Ιωάννης Σ
Η κριτική γράφτηκε 6 Οκτωβρίου 2019

Καλά ψητά
γρήγορο σέρβις
πολυκοσμία
άθλια ζωντανή μουσική -είχε γάμο στην στεγασμένη αίθουσα
ακριβό
χρειάστηκε να ζητήσουμε τα ρέστα από τον λογαριασμό

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, Best11782

Ταβέρνα οι Φοίνικες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ταβέρνα οι Φοίνικες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!