Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Priceline53 $
eDreams50 $
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2017

Όμορφο και ζεστό κατάλυμα. Τα τρία κτίρια πολύ λειτουργικά χτισμένα με την υπέροχη αυλή στη μέση γεμάτη από ελαιόδεντρα. Το διαμέρισμά μας πολύ άνετο για 4μελή οικογένεια με όλα όσα χρειάζεται κανείς στις διακοπές. Παρόλο που το κατάλυμα ήταν σχεδόν γεμάτο μας έκανε εντύπωση πόσο ήσυχα και ξεκούραστα περάσαμε. Οι ιδιοκτήτες πολύ φιλικοί και πάντα πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν σε κάθετί που τους ζητήσαμε. Σίγουρα θα ξαναπάμε κάποια στιγμή και θα πάρουμε μαζί και φίλους...

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, alex2982013
Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2016

Ανυπομονω να ξαναπαω! Ευρυχωρα, καθαρα δωματια, φοβερη αυλη, τελειος καφες. Το πιο σημαντικο ομως ειναι οι ιδιοκτητες. Εξυπηρετικοι και παντα με χαμογελο.Τους ευχαριστουμε πολυ γιατι δεν μας χαλασαν κανενα χατηρι.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
Ευχαριστούμε, Elena S
Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2016

Εχουμε πάει 3 φορές στο Kyfanta, είναι ένας όμορφα σχεδιασμένος και χτισμένος ξενώνας, με πολύ άνετα διαμερίσματα, όμορφα έπιπλα, άρτια εξοπλισμένα, λειτουργικά, καθαρά, με υπέροχη θέα αυτά του 2ου ορόφου, μια υπέροχη αυλή, εξαιρετικό πρωινό με προϊόντα του τόπου, όλα φτιαγμένα από την Εσθερ! Η Εσθερ και ο Γιάννης, καθώς και οι συνεργάτες τους σε κάνουν να νοιώθεις ότι είσαι σε σπίτι φίλων, ζεστοί άνθρωποι, με ουσία, ενδιαφέροντα, σε κατακτούν. Απόλυτα φιλικός ο ξενώνας και οι ιδιοκτήτες του φυσικά, στα ζώα (εμείς έχουμε σκύλο 45 κιλών). Όλα προσεγγίσιμα με τα πόδια σε μικρούς χρόνους, πολύ όμορφο το μέρος συνολικά. Το συστήνω ανεπιφύλακτα και είναι από τα λίγα μέρη που θέλουμε να πηγαίνουμε τακτικά.

Ευχαριστούμε, tinakar64
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2015

ευρυχωρα δωματια, σε 3 επιπεδα, το ισογειο δυχωρα, στον πρωτο οροφο στουντιο, στον δευτερο μεγαλυτερα μπαλκονια. τα στουντιο ειναι ευρυχωρα με ενα διπλο και ενα μονο κρεβατι, ψυγειο,ματι κουζινας, νεροχυτη,λιτο μπανιο.ειναι ομορφα διακοσμημενα, απλα-σουηδικα. καποια μπαλκονια εχουν θεα στη θαλασσα. η αυλη του ειναι πανεμορφη και καταλληλη για παρεες με παιδια. στα μειον η καθαριοτητα μερα παραμερα, η οποια ομως ειναι σχολαστικη και μου εκανε εντυπωση πως γινεται με επωνυμα καθαριστικα και οχι τιποτα αγνωστα.οι ιδιοκτητες ωραιοι τυποι, ευγενικοι,φιλικοι.

Συμβουλή για το δωμάτιο: επιλεξτε στο ισογειο αν εχετε πολλα παιδια
Ευχαριστούμε, stelathen
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2015

Το Κυπαρίσσι είναι ένα εκπληκτικό χωριό που μοιάζει με νησί και στην μορφολογία, αλλά και στην κουλτούρα ανθρώπων. Τα δωμάτια είναι εκπληκτικά και βρίσκονται δίπλα στη θάλασσα. Όποιος πάει, καλό είναι να μην παραλείψει να φάει χειροποίητο γλυκό στο ζαχαροπλαστείο του χωριού (στην ανηφόρα προς Λεωνίδιο), το οποίο φτιάχνει και τον καλύτερο καφέ και να φάει φάγητο στην ταβέρνα απέναντι από το ζαχαροπλαστείο. Εκπληκτικά εδέσματα που τα σερβίρουν καταπληκτικοί άνθρωποι (Αφορά και τα δύο καταστήματα).
Kyparissi is a small village, where you can feel like being in an island. The rooms are really good and very close to the sea. You should eat home made sweets to the patisserie of the village. You should also have lunch to the restaurant opposite the patisserie. Delicious dishes to both of the stores, but even better the people serving them.

Ευχαριστούμε, moutaris