“Απογοήτευση”

Anemos
Κουζίνες: Θαλασσινά
Καλό για: Ρομαντικό
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτο σέρβις, αντιεπαγγελματική κ αγενής συμπεριφορά από έναν εκ των ιδιοκτητών (που μετά από τόσα χρόνια που σταθερά πηγαίνουμε στο μαγαζί του μας γνωρίζει). Πήγαμε παρέα 7 ατόμων, οι 5 για πρώτη κ τελευταία φορά, ύστερα από την συμπεριφορά που αντιμετωπισαμε. Κρίμα που ένα μαγαζί με τόσο καλό φαγητό είναι ανεπαρκές σε στοιχειώδη θέματα επαγγελματισμου κ αντιμετώπισης των πελατών του, σε σημείο να μην μπορεί να κερδίσει νέους κ να χάνει παλιούς... Εάν δεν μπορεί ένα μαγαζί να εξυπηρετήσει πολλά άτομα, τότε ας μην γεμίζει με τόσα τραπέζια όλο το μαγαζί. Μετά από 1.30 ώρα αναμονής δεν μας έστρωσαν ούτε το τραπέζι, άλλες παρέες μας έπαιρναν την σειρά και όταν ήρθε ο ιδιοκτήτης για παραγγελία είχε μούτρα γιατί είχαμε κάνει παράπονα για την αναμονή κ την αδιαφορία. Να συμπληρώσω ότι μετά από προηγούμενες επισκέψεις και από μεγάλους λογαριασμούς, πολλές φορές πάνω από 150 ευρώ τα τρία άτομα, ποτέ δεν κέρασαν έστω ένα ούζο.

Ευχαριστούμε, Ανδρέας Σ

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018

Την Καθαρά δευτέρα 19 02 2018 επισκεφθήκαμε η παρέα μας 6 ενήλικων με 4 μικρά παιδάκια και γευτήκαμε ολόφρεσκα καλαμαράκια χταπόδια ψάρια και όστρακα και φυσικά σαλάτες σε μεγάλα πιάτα όπως και τα ανάλογα των μερίδων και παρ, όλο την μεγάλη κίνηση λόγω της ημέρας οι άνθρωποι του μαγαζιού ήταν πολύ εξυπηρετικοί και πρόθυμοι .οι τιμές του μαγαζιού ήταν πολύ καλές σε σύγκριση πάντα και με την ποιότητα των εδεσμάτων, και στο τέλος μας προσέφεραν και πολύ εύγεστο γλυκό για όλους μας.
Τελικά είχαν δίκιο αυτοί που μας το προτείναν και Φυσικά σας το προτείνω ανεπιφύλακτα διότι συνδυάζει την τοπική παράδοση σε συνάρτηση με την οικογενειακή ατμόσφαιρα

Ευχαριστούμε, Vaggelis T
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παρακινούμενοι από τις πολύ καλές κριτικές για τον ANEMOS , είπαμε να το επισκεφθούμε την καθαρα Δευτερα .Η εξυπηρέτηση πολύ καλή, γρήγορα και ευγενικά τα παιδιά που μας εξυπηρέτησαν. Ο χώρος περποιημένος και φροντισμένος, μου άρεσε αρκετά. Οι τιμές πολύ καλές, δεδομένου ότι και οι μερίδες ήταν αρκετά ικανοποιητικές σε μέγεθος. Εννοείται πως θα ξαναπάμε! !

Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ηρθαμε χτες οικογενειακως για τα σαρακοστιανα μας διαβαζοντας τοσες καλες κριτικες λεμε ειναι αυτο ακριβως που χρειαζομαστε.Απο χθες το βραδυ μεχρι και τωρα με πονους στην κοιλια ολοι μας και συχνες επισκεψεις στην τουαλετα.Τα καλαμαρακια σας τελικα δεν ειναι τυχαιο που τα ειδαμε στα τραπεζια που τελειωναν το φαγητο και ηταν αθικτα!Να σεβεστε τα χρηματα που παιρνετε και να μην σερβιρετε μπαγιατικα φαγητα.Κριμα και ντροπη!

4  Ευχαριστούμε, Χαρά Κ
Ο/η panagiotis1976, Ιδιοκτήτης του Anemos, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 22 Φεβρουαρίου 2018

Ευχομαστε να ειστε καλα στην υγεια σας.Την κΔευτερα δωσαμε 120 κιλα καλαμαρια και κανεις μας πελατης δεν εκανε παραπονο αν δεν τρωγονταν οπως γραφεται προπαντος το καλαμαρι δεν θα το τρωγατε και εσεις.Το σχολιο σας ειναι αστηρευτο και συκοφαντικο ο ΑΝΕΜΟΣ ειναι17 χρονια στον χωρο της εστιασης και αν δεν σεβομασταν τα χρηματα των πελατων μας πολυ απλα δεν θα υπηρχαμε.Σας μιλω ειληκρινα πως ποτε προιον που δεν ειναι για καταναλωση δεν θα σερβιριστει απο την επιχηρηση μας με δολο να ξεγελασουμε τους πελατες μας.Σας ευχαριστουμε για το χρονο σας και οτι θα θελατε ειμαστε στην διαθεση σας το τηλ.2392051209 και το mail μας ειναι anemosagiatriada@yahoo.gr

Η κριτική γράφτηκε 9 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μακράν ότι καλύτερο όχι μόνο στην ανατολική Θεσσαλονίκη αλλά σε όλη την Βόρεια Ελλάδα, απόλυτα ευχαριστημένος και σε φαγητό αλλά και φοβερή ατμόσφαιρα μπροστά στην θάλασσα.

1  Ευχαριστούμε, euris m

Anemos: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέοι Επιβάτες, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Περαία, Περιοχή Θεσσαλονίκης
Καλαμαριά, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Anemos: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!