Η κριτική έγινε: 19 Ιουλίου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Κριμα την παραλια που εχουν μπροστα..Κατεβηκαμε για να ρωτησουμε για δωματια επειδη θελαμε να κλεισουμε για το επομενο σκ μιας κ μας αρεσε η περιοχη κ ειπαμε πρωτα να παμε στη θαλασσα με τις ξαπλωστρες μπροστα. Ερχεται το ενα γκαρσον μας λεει 10 ευρω κ δυο ποτα περιλαμβανονται.Οκ φερτε μας 2 μπυρες οπως κ εγινε.Ερχεται μετα απο 5 λεπτα αλλο γκαρσονι με τσαμπουκα ( νομιζαμε οτι ηταν μεθυσμενος) να ρωταει αν πληρωσαμε για τις μπυρες κ την ξαπλωστρα.Του δειχνουμε την αποδειξη κ συνεχιζει να ειναι νευριασμενος με το αλλο γκαρσονι π εκανε λαθος και μας εφερε μπυρες ενω μονο καφε περιλαμβανεται στην τιμη. Μετα και για φις επομενες 3 ωρες δεν ξαναειδαμε γκαρσονι στην παραλια..

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2015
6  Ευχαριστούμε, Digenis38
Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2014

Πρώτη φορά διακοπές με τα 2 τέκνα, προτίμησα all inclusive και κοντά στο σπίτι. Τα παιδιά πέρασαν τέλεια (πλήθος επιλογών και δραστηριοτήτων). Τα θετικά αρκετά: όμορφο μέρος, πεντακάθαρο, ήσυχο (σημαντικό! ύπνος ξεκούραστος), καθημερινή συντήρηση εσωτερικών και εξωτερικών χώρων, φαγητό καλό (ιδιαίτερα το βραδυνό με πολλές επιλογές, λιγότερο το μεσημεριανό και μέτριο το πρωινό με κάποιες εξαιρέσεις), όλα κοντά και ιδιαίτερα η μεγάλη παραλία με θάλασσα πεντακάθαρη (2ο πόδι Χαλκιδικής best everywhere) και μεγάλη και καθαρή πισίνα. Το προσωπικό (Έλληνες και ρωσόφωνοι κυρίως) ευγενέστατο και πρόθυμο να εξυπηρετήσει ανά πάσα στιγμή. Το δωματιό μας ήταν πραγματικά ανετότατο (δίχωρο). Αρνητικά: Συγκεκριμένα, άλλα ίσως για κάποιους θεωρηθούν σημαντικά. Το μπάνιο μας μύριζε (δεν ίσχυε σε όλα τα δωμάτια) όπως έμαθα όμως αργότερα ήταν από την υπόγεια πηγή που έρχεται η παροχή νερού (στάσιμα νερά). Το ξενοδοχείο χρήζει ανακαίνισης καθώς αρκετά πράγματα είναι παλιά αλλά καλοσυντηρημενα (πόρτες, παράθυρα, μάρμαρα, σκάλες κλπ). Ο τρόπος πληρωμής καθώς μετά την προκαταβολή 30% έπρεπε να εξοφλήσω όλο το ποσό για να πάω στο δωμάτιο (πριν καν το δω, αν και τελικά περάσαμε ΟΚ). Πολλά κουνούπια εντός κι εκτός (μάλλον συνδέεται με τα νερά, πάρτε φιδάκια-αντικουνουπικά με πρίζα, έτσι σωθήκαμε). Και τέλος οι animateurs: ΟΚ το μεγαλύτερο μέρος των τουριστών είναι από τις ρωσόφωνες χώρες (Ρωσία, Ουκρανια, Μολδαβία συναντήσαμε) και λίγοι σλάβοι (Σέρβοι κυρίως). Γιατί θα πρέπει σε όλες τις εκδηλώσεις να μιλούν ρώσικα κι εμείς να πρέπει να καταλάβουμε τι εκδήλωση θα γίνει... (βέβαια για τα παιδιά με το δικό τους κώδικα επικοινωνίας υπήρχε συνεννόηση). Με λίγα λόγια: Το προτείνω για οικογενειακές διακοπές, αλλά δεν είναι ακόμα value for money. Αν διορθωθούν κάποια από τα αρνητικά ίσως ξαναπάω...

Συμβουλή για το δωμάτιο: Όχι sea view, δίχωρο και σε όροφο
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2014
4  Ευχαριστούμε, Steve O
Η κριτική έγινε: 16 Απριλίου 2013

Συμφωνω παιδια με τους περισσοτερους! Ημασταν κ εμεις δυο απο τα θυματα τους, πληρωσαμε την 1 βραδια κ μολις φτασαμε μας ζητησαν κ τα υπολοιπα που ευτυχως δεν δωσαμ ποτε. Πηγαμε στην παραλια που ηταν χαλια κ βρωμικη κ ειπαμε να καταληξουμε στην πισινα με την ελπιδα οτι θα ειναι καλυτερα.Εννοειται οτι ηταν πενταβρωμικη κ μας χρεωσαν εκτος απ τους καφεδες κ τισ ξαπλωστρες!!! κ πληρωσαμε γυρω στα 25 ευρω!!! Καθησαμε συνολικα γυρω στις 2 ωρες κ σηκωθηκαμε κ φυγαμε αρων των αρων. ΤΙ ΝΑ ΠΩ απορω πως ειναι ακομα ανοιχτοι αυτοι οι ανθρωποι. Α! Κ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΙΧΕ Μ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΔΕΙ ONLINE

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2012
15  Ευχαριστούμε, Elsa A
Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2012

Κλείσαμε ημερομηνίες διαμονής στο 4* assa maris,all inclusive. 2 ενήλικες 2 παιδιά, θέλαμε το καλύτερο...σουίτα (300€/ημέρα)! ΄Μας ζήτησαν το 50% προκαταβολικά, τα οποία λάβανε αμέσως. Φτάνοντας, κατά το check in, και προτού κατεβάσουμε καν τις βαλίτσες, μας ζήτησαν την εξόφληση!! Αφού ξοφλήσαμε το λογαριασμό που δεν κάναμε ακόμα, μας δώσανε ένα κλειδί και μας έστειλαν στο καλό..(ούτε ένας groom, ούτε κάποιος να σε συνοδεύσει ως τον σωστό εξωτερικό διάδρομο..).. Βρήκαμε τη σουίτα και άνοίγοντας την πόρτα αντικρίσαμε.... ένα καθαρό ενοικιαζόμενο δωμάτιο!!!!!!!!(ουδεμία σχέση με αυτό που έδειχνε ως σουίτα στο internet!!!!!!!!!) Παρά την απογοήτευση σκεφτήκαμε να δώσουμε μια ευκαιρία ακόμα και βασιστήκαμε στα υπόλοιπα που τάζανε internet..ικά.
Στο εξωτερικό μας touring, ψάχναμε επίμονα να βρούμε τη δεύτερη πισίνα, επί ματαίω... Εννοούσαν μία και μοναδική πισίνα με ένα διαχωριστικό τοιχάκι σε μια γωνιά, δημιουργώντας έτσι μια τεχνιτή γούρνα για τα παιδάκια!
Συνεχίζοντας στην ιδιωτική παραλία του 4* ξενοδοχείου, βρισκόμαστε μπροστά στη θέα ενος εγκαταλελημένου θερέτρου, με ελάχιστες ξαπλώστρες, εκ των οποίων οι μισές ήταν είτε σπασμένες είτε ξηλωμένες, και οι ομπρέλες ήταν στη ίδια κατάντια με τα άνωθεν! Παρ' όλα αυτά καθίσαμε στην όμορφη παραλία και αποφασίσαμε να δροσιστούμε και να ανακτήσουμε την ευδιαθεσία μας με ένα αφέψημα (που τα σερβίρουν σε μικρά πλαστικά νεροπότηρα με μπόλικα παγάκια), από το pool bar που απέχει 20μ από την παραλία, στην οποία δεν υπάρχει σερβιτόρος (δηλ αν είσαι μόνος ενήλικας με παιδιά,πρέπει οικογενειακώς να πηγαινοέρχεστε στο pool bar!).
Μετά κι από αυτή τη ταλαιπωρία μας, αποθέσαμε τις τελευταίες μας ελπίδες για ευχάριστες διακοπές στο φαγήτό. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!! Χειρότερο κι από το φαγητό του στρατού!!!
Κλείσαμε 3 ώρες στο ξενοδοχείο και ήδη βρισκόμασταν όλοι μας στο δωμάτιο και πακετάραμε άρον άρον τα πράγματα να φύγουμε. Δεν θέλαμε να μείνουμε ούτε λεπτό παραπάνω!!!
Ζητήσαμε από τη reception εκκαθάριση και ύστερα από 2 ώρες μας δώσαν πίσω το 40% της συνολικής διαμονής και μας ενημέρωσαν ότι είναι πλέον 3*!!!!!!
ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ??????????
Μακρυά!!!!!!!!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2012
20  Ευχαριστούμε, talanto
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2011

Αναμοή 3 ωρών για να μπούμε στο δωμάτιο στο οποίο αλλαξαν σεντόνια1 φορα για παραμονή 6 ημερών.Β κατηγορίας προιοντα για πρωινό οπως χυμοί.Σε καμία περιπτωση δεν ανταποκρίνεται η τιμήτων 220ΕΥΡΩ με τις παροχές που υποτιθεται οτι προσφέρει.Μικρος μπουφές αρκετά νοστιμα φαγητά .Φιλικό προσωπικό αν και ξενόγλωσσο.Η παραλία εξαιρετική ευτυχώς.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2011
8  Ευχαριστούμε, xritas