“Νόστιμο φαγητό στην ήσυχη και γραφική πλατεία”
Κριτική για: Πλατεία

Πλατεία
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μια πολύ συμπαθητική ταβέρνα στη μικρή πλατεία της γλώσσας με θαλάσσια θέα στην άκρη της πλατείας αλλιώς παρατηρείς την εκκλησία της Κοιμήσεως και τρως ευλαβικά. Έχει ωραία παραδοσιακά πιάτα και ευγενική εξυπηρέτηση και καλες τιμές. Περιβάλλον που σε ξεκουράζει.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, STELIOS_12

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πάνω στη πλατεία του χωριού Γλώσσας υπάρχουν 2 μαγαζια η πλατέία -Πλατεια το καφε εστιατόριο και το σουβλατζίδικο.. αν θέλετε να φάτε πίτσα σούπερ και μακαρονάδα καρμπονάρα, εγγύηση

Ευχαριστούμε, EvaKarras
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2021

Είχαμε κλείσει συγκεκριμένο τραπέζι που μας είχε πει ο σερβιτόρος κ εν τέλει μας έβαλαν αλλού.παραγγειλαμε μερίδα κοντοσουβλι κ το δώσαμε στη γάτα. Δεν το συνιστώ.

1  Ευχαριστούμε, Eirgin
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2021

Απαίσιο προσωπικό. Τραγικό service. Το χειρότερο που δοκίμασα στο νησί με διαφορά. Εκμεταλεύονται όπως μπορούν.

3  Ευχαριστούμε, raf v
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2021

Μόλις φτάσαμε στην πλατεία του χωριού με την εκκλησία είπαμε να κάτσουμε να φάμε από ένα πίτογυρο με θέα στο rooftop του μαγαζιού. Ενημερώθηκα από ένα πιτσιρικά που δούλευε εκεί ότι το rooftop είναι μόνο για κοκτέιλ και ότι μπορούμε να κάτσουμε κάτω. Καθίσαμε λοιπόν σε ένα τραπέζι μας φέρανε καταλόγους και ήταν ένα μπέρδεμα. Είναι 3 μαγαζιά που όλα είναι η ίδια επιχείριση και ο κατάλογος είχε μόνο φαγητά ταβέρνας όχι του ψητοπωλείου. Ρωτήσαμε την κυρία που μας σέρβιρε, μια κοκκινομάλλα με σγουρά κοντά μαλλιά, αν μπορούμε να πάρουμε 2 ορεκτικά από τον κατάλογο που μας έδωσε και 2 πιτογυρα και μας είπε πως δεν γίνεται ενώ όλα είναι το ίδιο μαγαζί. Το όλο ύφος της σερβιτορας ήταν λες και ήθελε να κάνει upsell ότι θα της έμενε και ότι δεν πουλούσε πολύ. Παραγγείλαμε 2 κόκα κολες και μας έφερε ζερο γιατί νόμιζε πως δεν θα πούμε τίποτα και ότι θα περάσει έτσι και φάνηκε από το ύφος της όταν της το είπαμε. Στην μέση του φαγητού ένα παιδάκι γνωστό στο προσωπικό ήρθε κι άρπαξε το ψωμί μας με τα χέρια του που πιος ξέρει τι είχε πιάσει πριν. Πήραμε ένα χειροποίητο μπιφτέκι το οποίο ήταν πέτρα και ένα σαγανάκι το οποίο ήταν φέτα με λιωμένο τυρί από πάνω. Τέλος όταν ζητήσαμε λογαριασμο για να φύγουμε ένας από τους σερβιτόρους μας ρώτησε αν ήταν όλα καλά με το φαγητό. Όταν τους εξέφρασα τα παράπονα μου και για το φαγητό και για το σέρβις απλά μου είπε ένα συγνώμη την ώρα που είχε ξεκινήσει να φύγει ιδι. Δεν ξέρω αν έπεσα εγώ σε κακία μέρα του μαγαζιού ή απλά νομιζανε ότι είμαστε τουρίστες που δεν ξέρουμε τι παίζει από φαγητό και από σερβις. Γενικά πολύ κακία εμπειρία δεν θα το πρότεινα σε κανέναν.

3  Ευχαριστούμε, Jrterazor

Πλατεία: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλώσσα, Σκόπελος
Γλώσσα, Σκόπελος

Πλατεία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!