Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2018

Η τοποθεσία του καταλύματος σε πολύ καλό σημείο, ανάμεσα στο λιμάνι (10 λεπτά με τα πόδια) και τη χώρα του νησιού (15 λεπτά ανεβαίνοντας τα σκαλάκια και απολαμβάνοντας τη μαγευτική θέα απο διάφορα σημεία). Εναλλακτικά υπάρχει και στάση λεωφορείου έξω απο το κατάλυμα για πρόσβαση στη χώρα. Το δωμάτιο που μείναμε φωτεινό, πεντακάθαρο, ευρύχωρο, συνδιάζοντας άψογα τη σύχρονη πολυτέλεια με παραδοσιακά κυκλαδίτικα στοιχεία κάνοντας τη διαμονή μας εκεί απλά ονειρική! Η μοναδική παρατήρηση είναι ότι έλειπε σίτα απο το παράθυρο του μπάνιου. Ο χώρος της πισίνας πολύ καλά φροντισμένος, καθαρός και προσεγμένος σε κάθε λεπτομέρεια προσφέροντας στον επισκέπτη ένα όμορφο περιβάλλον για στιγμές χαλάρωσης και απόλαυσης. Η εξυπηρέτηση κάτι παραπάνω απο τέλεια, οι ιδιοκτήτες μας υποδέχτηκαν στο λιμάνι με χαμόγελο απο την πρώτη στιγμή που φτάσαμε στην Ίο, μοιράστηκαν μαζί μας τα "μυστικά" του τόπου, παρέχοντας μας οποιαδήποτε πληροφορία χρειαζόμασταν για το νησί. Η διαμονή στο Olga's Hotel μπορεί να ικανοποιήσει τις προσδοκίες του πιο απαιτητικού επισκέπτη.. τις δικές μας τις ξεπέρασε! - Σας ευχαριστούμε πολύ.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Athanasia L
Η κριτική έγινε: 27 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Με δύο λέξεις όλα εξαιρετικά!!! Είναι αυτό που θες όταν περιμένεις έναν ολόκληρο χρόνο να πας ολιγοήμερες διακοπές για χαλάρωση. Άψογο service, φοβερός εξωτερικός χώρος στην πισίνα, πεντακάθαρο φωτεινό δωμάτιο.Ειναι ότι βλέπετε στις φωτογραφίες και όχι κάτι άλλο.
Ευχαριστούμε Ρουλα και Νίκο για την υπέροχη διαμονή.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Alexandros K
Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε ένα διήμερο σε αυτό το ξενοδοχείο ‘
Τα πολλά λόγια είναι περιττά,φοβερά καθαρά μεγάλα Δωματια με την δικιά τους ταυτότητα, χειροποίητες γεύσεις στο πρωινό και καταπληκτικούς ιδιοκτήτες,
Θα το επιλέξω ξανά και και ξανά ,
Ευχαριστούμε

Υ.Γ D.J

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, External13
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μεγαλα καθαρα φωτεινα δωματια, εξαιρετικη θεα, υπεροχες πεντακαθαρες πισινες!!Αψογο service!! Φρεσκο φροντισμενο πρωινο!Απολαυστε πεντανοστιμα σνακ στη πισινα!Νικο και Ρουλα ευχαριστουμε!!σιγουρα θα ξαναρθουμε!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, notaf313
Ο/η Nikolaos K, Ιδιοκτήτης του Olga's Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 2017

Αγαπητέ notaf313,

Ευχαριστούμε που αφιερώσατε λίγο χρόνο για να εκφράσετε την άποψη σας για το Olga's Hotel.Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που απολαύσατε τις διάφορες πτυχές και την διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας! Εμείς ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε και θα σας δούμε στην επόμενη σας επίσκεψη στην Ίο!

Με θερμούς χαιρετισμούς από την Ίο,
Ρούλα & Νίκος

Η κριτική έγινε: 9 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο, πολύ καθαρό, οικογενειακό ξενοδοχείο κοντά στην Παραλία του Γυαλού 5 λεπτά με τα πόδια, στο λιμάνι και σε μικρή απόσταση από την Χώρα της Ίου όπου μπορείς να βρεθείς σε 15 λεπτά με τα πόδια απο ανηφορικό στενάκι με πλατειά σκαλοπάτια ή με το λεωφορείο που έχει στάση ακριβώς εκεί. Εξαιρετική και πεντακάθαρη πισίνα με bar για ελαφριά snack, καθώς και ποτά / coctails. Ήσυχο μέρος με θετική ενέργεια. Ευχαριστούμε θερμά την Κα Ρούλα και τον Δημήτρη που έκαναν την διαμονή μας υπέροχη.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, S3316ZV_

Αγαπητέ ΚΩΣΤΑΣ Β,

Εμείς ευχαριστούμε που εμπιστευτήκατε το "the sunset view experience" του Olga’s Hotel για την διαμονή σας στην Ίο! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που επισκεφτήκατε την πανέμορφη παραλία του Γιαλού και την γραφική πρωτεύουσα του νησιού μας. Ελπίζουμε η Ίος και το ξενοδοχείο μας να βρεθεί για άλλη μια φορά στα σχέδια σας για την καλοκαιρινή σας ξεκούραση!

Με θερμούς χαιρετισμούς από την Ίο,

Ρούλα & Νίκος