Η κριτική έγινε: 9 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφο, πολύ καθαρό, οικογενειακό ξενοδοχείο κοντά στην Παραλία του Γυαλού 5 λεπτά με τα πόδια, στο λιμάνι και σε μικρή απόσταση από την Χώρα της Ίου όπου μπορείς να βρεθείς σε 15 λεπτά με τα πόδια απο ανηφορικό στενάκι με πλατειά σκαλοπάτια ή με το λεωφορείο που έχει στάση ακριβώς εκεί. Εξαιρετική και πεντακάθαρη πισίνα με bar για ελαφριά snack, καθώς και ποτά / coctails. Ήσυχο μέρος με θετική ενέργεια. Ευχαριστούμε θερμά την Κα Ρούλα και τον Δημήτρη που έκαναν την διαμονή μας υπέροχη.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, S3316ZV_
Ο/η Nikolaos K, Ιδιοκτήτης του Olga's Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 2017

Αγαπητέ ΚΩΣΤΑΣ Β,

Εμείς ευχαριστούμε που εμπιστευτήκατε το "the sunset view experience" του Olga’s Hotel για την διαμονή σας στην Ίο! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που επισκεφτήκατε την πανέμορφη παραλία του Γιαλού και την γραφική πρωτεύουσα του νησιού μας. Ελπίζουμε η Ίος και το ξενοδοχείο μας να βρεθεί για άλλη μια φορά στα σχέδια σας για την καλοκαιρινή σας ξεκούραση!

Με θερμούς χαιρετισμούς από την Ίο,

Ρούλα & Νίκος

Η κριτική έγινε: 14 Σεπτεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σχεδόν στη μέση του Νησιού το οποίο είναι πολύ χρήσιμο για την ξενάγηση σας στο Νησί 5' λεπτά για το λιμάνι και 10' για τη Χώρα.Ολα στο δωμάτιο ήταν παραπάνω από καθαρά και κάθε μέρα που γυρίζαμε είχαμε καινούργια σεντόνια και πετσέτες για να κοιμηθουμε η να κάνουμε το μπάνιο μας.Η διεύθυνση πολύ εξυπηρετικοι και προθοιμη να βοηθήσει σε όλα.Το Wi-Fi πολύ δυνατό και ένα πολύ ωραίο μπαλκόνι με θέα στο λιμάνι της Ιου.Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε κάθε επισκέπτη.Οι τιμές πολύ λογικές.Αν ξαναρχομουν στο Νησί ένας θα ήταν ο προορισμός.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, Γιαννης Μ
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικο καταλυμα, ευγενικοι και προσχαροι ανθρωποι, σχεση τιμης με προσφερομενα πολυ καλη! Μεγαλα ηλιολουστα καθαρα δωματια, πεντακαθαρη πισινα.Ομορφη θεα, απολαυσαμε ηλιοβασιλεμα! Αν ξαναπαω στο νησι σιγουρα θα μεινω παλι!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, notaf313
Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2016

Όντας φοιτητές που είχαν κανονίσει από καιρό αυτό το ταξίδι, αυτό που φανταζόμασταν για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, έχοντας συμβουλευτεί την ιστοσελίδα του δεν είχε καμία σχέση με αυτό που αντιμετωπίσαμε στην πραγματικότητα. Αρχικά, το πρώτο πράγμα που είχαμε ρωτήσει όταν επικοινωνήσαμε με τους ιδιοκτήτες ήταν η απόσταση από το κέντρο του νησιού. Μας διαβεβαίωσαν πως είναι αρκετά κοντά, περίπου δέκα λεπτά. Στην πραγματικότητα ήταν το λιγότερο ένα τεταρτο δρόμος μέσα από ένα ερημικό και σκοτεινό μονοπάτι που δεν μπορούσαμε να διασχίσουμε το βράδυ. Ως αποτέλεσμα οι βραδινές μας έξοδοι δυσχεραίνονταν αρκετά καθώς χρειάστηκε να ξοδέψουμε αρκετά παραπάνω χρήματα για ταξί. Επιπλέον, όσον αφορά το δωμάτιο, ήταν αρκετά πιο μικρό απ' ότι φαινόταν στις φωτογραφίες της ιστοσελίδας. Όμως, μακράν το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν το μπάνιο. Το ντουζ ήταν υπερβολικά μικρό και η κουρτίνα τόσο βρώμικη που σιχαινόμασταν να την κλείσουμε. Το καζανάκι έτρεχε συνέχεια και έκανε θόρυβο και δεν υπήρχε καθόλου χώρος για να τοποθετήσουμε τα πραγματά μας. Επίσης, το νερό ήταν τόσο αλμυρό που δε μπορούσαμε να πλύνουμε ούτε τα δόντια μας. Ακόμη, το ίντερνετ δεν έπιανε σχεδόν καθόλου. Τέλος, ακόμη και όταν φεύγαμε από το ξενοδοχείο αντιμετωπίσαμε προβλήματα, καθώς δεν υπήρχε μηχάνημα για πιστωτικές κάρτες, ενώ ο λογαριασμός μας ήταν άνω των εκατό ευρώ. Μάλιστα, όταν ρωτήσαμε για ποιον λόγο δε δέχονται κάρτες και τους είπαμε πως θα έπρεπε να είχαμε ενημερωθεί για αυτό όταν κλείσαμε το δωμάτιο, οι ιδιοκτήτες ήταν πάρα πολύ αγενείς μαζί μας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
5  Ευχαριστούμε, jflamourakis
Η κριτική έγινε: 6 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Κατα την επικοινωνια μας μεσω τηλεφωνου για πληροφοριες σχετικα με την ενδεχομενη διαμονη μας στο εν λογω ξενοδοχειο, η εκπροσωπος αυτου ειτο αγενης και πιεστική. Ερωτηθεισα για την αποσταση του καταλυματος απο την χωρα, απαντησε οτι ειναι 10' αποσταση και προσβασιμη ειδικα και την νυχτα με φωτα του δημου. Δυστυχως η αποσταση ειναι παραπανω απο την αναφερθεισα και χωρις φως. Επιπλεον, κατα την αναχωρηση μας απο το εν λογω ξενοδοχειο δεν μας επετραπη η πληρωμη με καρτα υπο την προφαση οτι η πληρωμη με πλαστικο χρημα γινεται αποδεκτη μοναχα μεσω ηλεκτρονικης κρατησης εν αντιθεσει με την ιουλιου ψηφισθεισα ρυθμιση εκ μερους του κοινοβουλιου. Ακομη,κατα την μεταφορα μας στο λιμανι η εν λογω κυρια δεν βοηθησε με την τοποθετηση των αποσκευων στο αυτοκινητο υπο την δικαιολογια οτι βρισκεται σε προχωρημενη ηλικια ( υπολογιστε ηλικια γυρω στα 50). Τελος μεχρι και το νερο ηταν υφαλμυρο. Απαισια εμπειρια, διχως wifi στα δωματια παροτι το δωματιο παρουσιαζεται και με αυτη την παροχή.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
4  Ευχαριστούμε, Lucy L