“Οικονομικό και ποιοτικο”

Ψαροταβέρνα Άγιος Μηνάς
Περιγραφή: Φρέσκο ψάρι και θαλασσομεζέδες μπρόστα στη θάλασσα. Κρεατικά της ώρας.
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή ψαροταβέρνα. Μας τη σύστησαν ντόπιοι και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Κάθε φορά που ερχόμαστε Άγιο Μηνά για μπάνιο πάμε πλέον σε αυτή την ταβέρνα. Δοκιμάσαμε κλασικά πιάτα γαύρο μαρινάτο, σαρδέλα ψητή, καλαμαράκια, χταπόδι, χωριάτικη, βλητα, γαρίδα κόκκινη και ήταν όλα πολύ καλά. Ένα μείον δεν έχει πολύ ποικιλία σε τσίπουρο. Αλλά έχει καλό Τυρνάβου.

Επίσης πολύ καλοί άνθρωποι.

Ευχαριστούμε, Μιχάλης Γ

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στο γραφικό λιμανάκι του Αγ. Μηνά απέναντι από τη Χαλκίδα ξεχωρίζει τελευταίο στη σειρά το ζεστό γραφικό ταβερνάκι που η παράδοση το θέλει να στέκει αγέρωχο και να σερβίρει ξεχωριστές και φρέσκες ψαρονοστιμιές από το 1928.
Φάγαμε εκπληκτικά και ολόφρεσκα ότι μας σερβιρίστηκε.
Το σέρβις πολύ εξυπηρετικό και ευγενικό!!!
Οι τιμές ακολουθούν την ποιότητα διακριτικά!!!
Θα ξαναέρθουμε και θα το συστήνω χωρίς δισταγμό!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, kaitianastassiou
Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2019

Λοιπόν, αυτό το ταβερνάκι το θυμάμαι από παιδί γιατί έχουμε εξοχικό στην περιοχή. Στο παρελθόν ήταν συμπαθητικό από πλευράς φαγητού και το σημείο στο οποίο βρίσκεται είναι υπέροχο. Την προτελευταία φορά που πήγαμε, φύγαμε μετά από 20 λεπτά γιατί περιμέναμε να μαζέψουν τα των προηγούμενων και να μας στρώσουν το τραπέζι. Είπαμε "εντάξει, μπορεί να είναι συγκυριακό" γιατί ήταν κάποια αργία και είχε υπερβολικό κόσμο "οπότε πάμε τώρα κάπου αλλού και θα ξανάρθουμε". Δυστυχώς ξαναπήγαμε... Αυτή τη φορά σπάσαμε το ρεκόρ και φύγαμε μετά από σαράντα λεπτά έχοντας ποια απηυδήσει με την απίστευτη κατάσταση. Πήγαμε αργά, δηλ. κατά τις τέσσερις και τέταρτο οπότε ο περισσότερος κόσμος είχε αποφάει εκτός από ένα-δυο τραπέζια που τελείωναν και εμάς και ακόμη μία παρέα που μόλις είχαμε μπει. Οι σερβιτόροι ήταν άφαντοι. Ο μόνος από αυτούς που κυκλοφορούσε ήταν ο καημένος εκτός φάσης και έδειχνε σαν να είχε γυρίσει από τα κάτεργα της Σιβηρίας. Απίστευτη ταλαιπωρία ζωγραφισμένη στο πρόσωπο του και αργή κίνηση παρά το νεαρό της ηλικίας του. Σε κάθε πελάτη που τον φώναζε για να του ζητήσει κάτι απαντούσε με ύφος που ήταν προφανές ότι δεν άντεχε άλλο, να κάνει υπομονή. Οι άλλοι δυο σερβιτόροι έβγαιναν που και που για να μαζέψουν κανένα πιάτο και να εξαφανιστούν ξανά στην κουζίνα. Ο περίβολος της ταβέρνας γεμάτος γάτες που έτρωγαν αποφάγια και μία από αυτές μάλιστα επιτέθηκε στο σκύλο μιας κυρίας καθώς έφευγε με την παρέα της από την ταβέρνα. Κάτω από το τραπέζι που μας έβαλαν όταν χρειάστηκε να αλλάξουμε τραπέζι γιατί πάνω από το πρώτο υπήρχε ένα δέντρο που έσταζε ρετσίνι, είχε δαγκάνες από καραβίδες πάνω από τις οποίες έκαναν πάρτι οι σφίγγες. Μετά από αυτό και έχοντας περάσει 40 λεπτά σε ένα άδειο τραπέζι με ένα μπουκάλι νερό (αυτό ήρθε στο μισάωρο περίπου αφού είχαμε φωνάξει 2-3 φορές τον σερβιτόρο) πληρώσαμε το νερό και φύγαμε.
Και πείτε μου σας παρακαλώ: γιατί σ᾽αυτή τη χώρα οι μαγαζάτορες δεν σέβονται τον εαυτό τους και την πελατεία τους και επιτρέπουν να παρουσιάζουν τα μαγαζιά τους αυτή την εικόνα; Εμείς ως καταναλωτές γιατί πηγαίνουμε όταν δεν μας σέβονται; Και ειδικά γι᾽ αυτό το μαγαζί και με δεδομένη την τόσο ωραία τοποθεσία του, πόσο καλά θα ήταν να διατηρούσε μία ποιότητα μέσω της καθαριότητας του χώρου και του καλού σέρβις που θα μπορούσε να έχει. Και για να μην τρελαινόμαστε δεν είναι και τόσο δύσκολο να τα εξασφαλίσει κανείς αυτά. Μέχρι τότε άσε να φάμε καλύτερα σπίτι μας...

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, LisaWe
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Όλα κακομαγειρεμενα. Καλαμάρια, χταπόδι ξυδατο, πατάτες προψημενες. Μόνο οι σαρδέλες άξιζαν. Δώσαμε 110 ευρώ και φύγαμε δυσαρεστημένοι

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Giorgos P
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή τοποθεσία και service. Ότι δοκιμάσαμε ήταν γευστικό. Όμως τα πιάτα του, δεν δικαιολογούν τις τιμές. Δεν θα ξαναπάω. Δεν μπορεί να χρεώνει μακαρονάδα για δύο άτομα 19ευρω με συνολο 4γαριδες μετρημένες μια προς μία.
Υπάρχουν εξίσου ακριβά μαγαζιά στη περιοχή αλλά οι γεύσεις και τα πιάτα τους είναι ανταξια των τιμών!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, BabisGi

Ψαροταβέρνα Άγιος Μηνάς: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!