1.017
1.017
Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2018

Ένα αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο με ευρύχωρα δωμάτια και πολύ έξυπνο το μπάνιο με ξεχωριστό το χώρο της τουαλέτας. Πολύ καλό πρωινό με εξυπηρετικότατο προσωπικό και πολύ καθαρό.Το κέντρο της Βιέννης είναι 20 με 25 λεπτά με τα πόδια.

Ευχαριστούμε, George S
Η κριτική έγινε: 29 Δεκεμβρίου 2017

Ένα καθόλα 4αστερο ξενοδοχείο. Πολύ μεγάλα δωμάτια με γραφείο και καναπέ με τραπεζάκι. Πεντακάθαρο, αν και δεν αλλάζουν (από μόνοι τους) πετσέτες καθημερινά.
Το πρωϊνό έχει τα πάντα και άφθονα. Το wifi πιάνει παντού και είναι δωρεάν. Στην reception υπάρχουν Ελληνίδες που σε εξυπηρετούν άψογα!
Δεν ξέρω αν ήταν ο όροφος (6ος) ή η θέση του δωματίου αλλά είναι το μοναδικό δωμάτιο ξενοδοχείου που δεν άκουσα ούτε φωνή ούε χτύπημα ούτε φασαρία από εξω ή από άλλα δωμάτια!!!
Η απόσταση από το κέντρο είναι μικρή και μπορεις να περπατήσεις 15 λεπτά μέχρι την όπερα. Όμως λίγα μέτρα πιο κάτω υπάρχει η στάση του τραμ (71) που σε 3 στάσεις σε φέρνει στην καρδιά της Βιέννης.
Μην παραλείψετε να φάτε στην υπέροχη μπυραρία που είναι πολύ κοντά στο ξενοδοχείο , την SALM BRAU.
Είναι μια εξαιρετική επιλογή για την διαμονή σας!

Ευχαριστούμε, NIKOLAS_M1972
Η κριτική έγινε: 13 Δεκεμβρίου 2017

Το ξενοδοχειο ηταν κοντά σε σταθμό του τραίνου. Το δωμάτιο ευρυχωρο, αλλά τα έπιπλα λιγο παλιά και δεν ζεσταινόταν εύκολα. Το πρωινό ικανοποιητικό,αλλά το προσωπικό αδιάφορο, σε αντίθεση με το προσωπικό στην υποδοχή που ήταν πολύ εξυπηρετικό

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, SpyrosFr
Η κριτική έγινε: 8 Μαΐου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Τεραστιο δωματιο. Πριβε χωρος για πρωινο στους πελατες του 7ου οροφου. Τελειο πρωινο. Σε λιγωτερο απο 20 λεπτα με τα ποδια βρισκεται καποιος στο κεντρο της Βιεννης (Οπερα, Καρντνερ Στρασσε). Αν προτιμας να αποφυγεις το περπατημα, σε αποσταση λιγων μετρων απο την εισοδο του ξενοδοχειου υπαρχει σταση του τραμ (71) για το κεντρο. Σε αποσταση 150 μετρων βρισκεται ο σταθμος του τραινου Ρεντβενγκ, για απευθειας προσβαση στο αεροδρομιο (γραμμη S7) μεσα σε 20 λεπτα το πολυ! Το τραινο για αεροδρομιο περναει καθε μιση ωρα. Ευγενεστατο προσωπικο, ακρως επαγγελματικο.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2017
1  Ευχαριστούμε, Stratos60
Η κριτική έγινε: 11 Μαρτίου 2017

Το ξενοδοχείο εξυπηρετείτε συγκοινωνιακά μόνο από τράμ,μεγάλα και καθαρά δωμάτια με άχαρη και ψυχρή επίπλωση.Το δωμάτιο ήταν δύσκολο να θερμανθεί-4ος όροφος-πολύ καλό μπάνιο και wc.To πρωινό ήταν αξιοπρεπές αν ξεπεράσεις το μέγεθος των πιάτων και ποτηριών που ήσαν κατάλληλα για παιδικά γεύματα.Το δωμάτιο που αρχικά μας δόθηκε ήταν ακατάλληλο για τις ανάγκες μας-λάθος του ταξιδιωτικού μου manager-και στην προσπάθεια μου να το αναβαθμίσω αντιμετώπισα έναν υπερόπτη υπάλληλο που καθάριζε τη συναχωμένη κόκκινη μύτη του και με φανερή δυσαρέσκεια επικοινωνούσε μαζί μας.Η κατάσταση βελτιώθηκε όταν "ανέβηκαν' οι τόνοι,κάκιστη εξυπηρέτηση στο reception desk συνολικά.Μέτρια και αδιάφορη εντύπωση,κατάλληλο κατά τη γνώμη μου μόνο για γερμανόφωνους.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, zubadent