“ΡΕΒΕΓΙΟΝ”

Καλό για: Τοπική κουζίνα, Μεγάλες παρέες
Επιλογές δείπνου: Μεσημεριανό, Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις
Γειτονιά: Συνοικία του Παλιού Πανεπιστημίου
Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτικός χώρος σε μεταφέρει σε άλλες εποχές. Ιδανική ατμόσφαιρα.
Service πολύ καλό και αρκετά καλό φαγητό.
Ωραία ζωντανή μουσική ιδίως το βιολί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, B674AM_

Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2020

Πιο καλό και πιο φθηνό σνίτσελ από άλλα γνωστά της περιοχής. Ο χώρος είναι επίσης υπέροχος, ένα υπόγειο παραδοσιακό κελάρι που σε βάζει στην ατμόσφαιρα της πόλης. Οι μπύρες εξαιρετικές. Η μουσική ήταν ευχάριστο που υπήρχε, αλλά μπορεί να γίνει πιεστικό αν στέκονται από πάνω σου ή σε διακόπτουν από το γεύμα σου.

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
2  Ευχαριστούμε, Ioanna M
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2020

Τζαμπα θα πατε για φαι εκει δεν αξιζει τα λεφτα του το φαγητο πολυ μετριο,2 ατομα με μια μεριδα 2 ατομων και καλα,ενα σνιτσελ κ 2 ποτήρια κρασι με ενα μπουκαλακι νερο ανοιχτο 70€!! ζωντανη μουσικη απο 2 ατομα με ενα βιολι κ ενα αρκοντεονπου ερχοντε πανω απο απο το τραπεζι σου κ σε ρωτανε απο που εισαι κ μολις τους πεις ελληνες σου παιζουν αστα τα μαλλακια ανακατεμενα κ μετα σου ζητανε με το ζορι 10€ επειδη επαιξαν 2 λεπτα πανω απο το τραπεζι σου κ αν τους πεις οχι περιμενουν απο πανω σου μεχρι να τους δωσεις λεφτα με υφος ελα τελειωνε!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
2  Ευχαριστούμε, 154gianniss
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν! Πήγα αρχές Ιανουαρίου εκεί με το αγόρι μου
Πήραμε μια ποικιλία για 2 άτομα ένα σνίτσελ και από ένα κρασί
Το σνίτσελ πολύ καλό.... Η ποικιλία δεν μ άρεσε καθόλου γευστικά δεν άξιζε τα λεφτά της για εμένα! Και ήταν μικρή για 28ε...
Το κρασί το δικό μου ωραίο (strawberry wine)
Το ζεστό κρασί δεν άρεσε! Το τραγικό είναι ότι ζήτησα νερο και με φέρε ένα μπουκάλι νερό ανοιχτό και μου το γέμισε και καλά αυτός... Και μου το χρέωσε κανονικά σαν κλειστό μπουκάλι... Απαράδεκτο!!!!
Είχε λαιβ μουσική, 2 άτομα, όπου ήρθαν σε εμάς κάποια στιγμή και μας ρώτησαν από που είμαστε... Έπαιξαν 2 ελληνικά τραγούδια και όταν σταμάτησαν δεν έφευγαν από πάνω μας μέχρι να τους δώσουμε λεφτά ενώ τους είπαμε ότι δεν έχουμε... Τους δώσαμε 5ε και ξινησαν, σε έκαναν να νιώσεις άσχημα που ήρθαν από μόνοι τους από πάνω μας χωρίς να τους φωνάξουμε και απαίτησαν λεφτά!
Αυτά τα 2 ήταν αρκετά για να μας χαλάσουν την βραδιά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
3  Ευχαριστούμε, _M3194DJ
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019

Μοναδικός χώρος (παραδοσιακό κελλάρι) σε όμορφο κτίριο στο κέντρο της πόλης, 30 σκαλιά κάτω από τη γή. Σερβίρονται τοπικά φαγητά, καλής γεύσης σε λογικές τιμές. Το βράδυ έχει και μουσική λάιβ, από δύο άτομα. Είναι μια εμπειρία. Τι επισκέπτομαι κάθε φορά που βρίσκομαι στη Βιέννη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, Σπύρος Λ

Zwolf Apostelkeller: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βιέννη, Βιέννη
Βιέννη, Βιέννη

Zwolf Apostelkeller: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!