Tripadvisor
Λευκωσία
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 11 Μαρτίου 2019

Από άποψη θέσης είναι άριστο. Τα δωμάτια μικρά (το δίκλινο περιλαμβάνει μία καρέκλα) , αλλά με σύγχρονο εξοπλισμό και πολύ καθαρά. Η πρόσβαση στα δωμάτια γίνεται από σκάλες. Σύγχρονα και καθαρά λουτρά. Τα δωμάτια δεν έχουν θέα. Ο κλιματισμός με προβλήματα, το ψυγείο δεν λειτουργούσε, ούτε ο κοινόχρηστος υπολογιστής.
Τα πρωϊνά αρκετά καλά και το προσωπικό ευγενικό και πρόθυμο. Καλή λύση για επαγγελματικό ταξίδι. .

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, SpyrosLalas
Η κριτική έγινε: 3 Δεκεμβρίου 2018

Είναι αυτό που πλέον χρησιμοποιείται πολύ τον τελευταίο καιρό , «τίμιο».
Δεν είναι κάποια υπερπαραγωγή αλλά για το τιμή του και το σημείο που βρίσκεται είναι πάρα πολύ καλό . Το πρωινό αρκετά καλό και το προσωπικό εξυπηρετικό και ευγενικό .
Καθαρό , με τα απαραίτητα . Η αρχιτεκτονική του είναι λίγο περίεργη σου περνάει μια δεύτερη σκέψη από το μυαλό σου εάν συμβεί κάτι πως θα βγεις από εκεί μέσα αλλά υπάρχει η πυροσβεστική απέναντι και έτσι κοιμάσαι ήσυχος .
Εάν κάνουν ένα μικρό lifting θα είναι σούπερ

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, 658elinag
Η κριτική έγινε: 12 Οκτωβρίου 2018

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε πολύ καλό σημείο, δίπλα ακριβώς στο κέντρο της Λευκωσίας. Η 24ωρη ρεσεψιόν προσμετράται σίγουρα στα θετικά , καθώς και η σύγχρονη αισθητική στο δωμάτιο και στο αίθριο - καπνιστήριο. Το πρωινό πολύ καλό, αν και χρειάζεται κάποιες λίγες προσθήκες (π.χ κέικ). Δυστυχώς, εντόπισα, όμως, και αρκετά "φάουλ" του ξενοδοχείου. Αρχικά, το δωμάτιό μας δεν είχε μπαλκόνι - που το δικαιολογώ σε ένα βαθμό λόγω του κεντρικού δρόμου. Το παράθυρο, όμως, που διέθετε μπορούσε να ανοίξει μόνο σε ανάκλιση και όχι κανονικά! Κοινώς, ο αέρας στο υπνοδωμάτιο δε μπορούσε να ανανεωθεί. Επιπλέον, οι εσωτερικές ανοιχτόχρωμες κουρτίνες του παραθύρου είχαν παντού κίτρινους λεκέδες και ήταν φανερά πολυκαιρισμένες. Από την άλλη, το κρεβάτι ήταν πολύ μεγάλο και άνετο. Το κατωσέντονο, βέβαια, ήταν μικρότερο με αποτέλεσμα να μην καλύπτει το τέλος του στρώματος και, έτσι, συχνά πυκνά το πόδι μου να ακουμπά στο στρώμα. Τα μαξιλάρια ήταν σε άθλια κατάσταση και χρειάζονται επειγόντως αλλαγή. Το μίνι μπαρ διέθετε μόνο νερό και τίποτε άλλο. Η ντουλάπα μονόφυλλη, χωρούσε ελάχιστα πράγματα. Για να φορτίσω το κινητό μου έπρεπε να βγάλω κάποιο φις, μιας και δεν υπήρχαν πλεονάζουσες πρίζες. Επιπλέον, δεδομένου ότι το ξενοδοχείο θεωρείται τριών αστέρων, θα περίμενα να προσφέρονται παντόφλες και σαμπουάν - αφρόλουτρα σε ατομικά μπουκαλάκια, κάτι που δε συνέβαινε. Υπήρχε μόνο ένα ειδικό δοχείο με αφρόλουτρο-σαμπουάν τοποθετημένο στη μπανιέρα για όλους τους πελάτες. Μόνο conditioner και body lotion υπήρχαν σε ατομικά μπουκαλάκια. Δοκίμασα το body lotion και ήταν χειρίστης ποιότητας. Καλύτερα να μην υπήρχε. Στα θετικά σημειώνω το μεγάλο μπάνιο και τη μπανιέρα, αλλά ο νιπτήρας ήταν πολύ μικρός και μας δυσκόλευε. Το δωμάτιο γενικά ήταν μικρό και δεν είχε χώρο για μπουντουάρ, παρά μόνο για έναν ολόσωμο καθρέφτη (και έναν ακόμη στο εσωτερικό της ντουλάπας). Θα επέλεγα ξανά το ξενοδοχείο, μόνο αν η διαμονή μου στη Λευκωσία αφορούσε ένα επαγγελματικό ταξίδι - αστραπή ή αναζητούσα ένα καλό ξενοδοχείο κοντά στο κέντρο για να έναν ύπνο, ώστε να μην ασφυκτιώ στο δωμάτιο κατά τη διάρκεια της υπόλοιπης μέρας.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, sofiavrmd
Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2018

Καλό ξενοδοχείο, όπως λέει και ο τίτλος της αξιολόγησής μου, αλλά όχι το καλύτερο που μπορεί να βρει κανείς στη Λευκωσία. Ακριβό σχετικά - 89 ευρώ το πιο φτηνό δωμάτιο σε περιόδους αιχμής - και χωρίς κάτι ιδιαίτερο να επιδείξει.

Συγκεκριμένα χαρακτηριστικά:
1. Υποδοχή: το προσωπικό είναι, τις πλείστες φορές, βοηθητικό, εξυπηρετικό και ευγενικό. Η θετική αυτή εικόνα άλλαξε, εν μέρει, όταν σε μία τηλεφωνική επικοινωνία με το ξενοδοχείο, ο υπάλληλος ήταν αγενής και κάπως επιθετικός. Η διαδικασία εισδοχής στο δωμάτιο είναι απλή και γρήγορη.
2. Δωμάτια: πολύ απλά για την τιμή, στην οποία προσφέρονται. Τα μαξιλάρια του κρεβατιού είναι συνήθως πολύ μαλακά, κάτι που επηρεάζει αρνητικά τον ύπνο μας. Τα δωμάτια είναι, όμως, καθαρά, αν και δεν έχουν όλο τον βασικό εξοπλισμό (π.χ. εξοπλισμός για παρασκευή καφέ). Διατίθεται μόνο ένα μπουκάλι νερό στο δωμάτιο. Δεν υπάρχουν μπουρνούζια για μετά το μπάνιο.
3. Πρόγευμα: καλό με αρκετά φαγητά, αλλά μπορεί εμφανώς να ενισχυθεί και στο σκέλος της αλμυρής και στο σκέλος της γλυκιάς κουζίνας.
4. Τοποθεσία: σε κεντρική θέση, πολύ κοντά στο κέντρο της Λευκωσίας και σε σημαντικά κυβερνητικά κτήρια.

Σημείωση: προσοχή με το σύστημα πληρωμών μέσω κάρτας. Σε μία από τις επισκέψεις μου η κάρτα μου χρεώθηκε δύο φορές το ποσό της κράτησης (89 ευρώ). Ευτυχώς, η υπάλληλος του λογιστηρίου διόρθωσε το πρόβλημα νωρίς. Σε μία άλλη επίσκεψη - την τελευταία μου γι' αυτόν τον λόγο - σημειώθηκε και πάλι σοβαρό πρόβλημα με την τραπεζική μου κάρτα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2018
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, Andreas S
Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2018

Πολύ ευγενικό προσωπικό σε όλους τους χώρους!
Νοστιμότατο πρωινό και πολύ καλό δωμάτιο. Το executive δωμάτιο έχει αρκετό χώρο κ είναι πολύ καθαρό. Θα μπορούσε να προσεχθεί λίγο το μπάνιο.
Σίγουρα θα το ξανά προτιμήσουμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2018
Ευχαριστούμε, SofiaR439