Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2015

Στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο έχω μείνι 2-3 φορές τον τελευταίο χρόνο. Τα δωμάτια μεγάλα, ευρύχωρα, φωτεινά και καθαρά. Σε καμιά περίπτωση δεν σου βγάζουν κάτι "βρώμικο". Και οι τουαλέτες επίσης μεγάλες και πεντακάθαρες. Το προσωπικό ευγενέστατο και η τοποθεσία κεντρική. Ακόμη και αργά το βράδυ, μπορεί ο επισκέπτης να βγεί για ποτό ή για φαγητό.
Το μοναδικό μειονέκτημα είναι η απουσία WiFi στα δωμάτια. WiFi υπάρχει μόνο στο lobby (?) του ξενοδοχείου. Απο την reception σου δίνουν ένα καλώδιο ethernet (με μια εγγύηση των 10 ευρώ (???)) και πρέπει με αυτό να βγάλεις άκρη.
Γενικά πολύ καλό ξενοδοχείο, καθαρό, στο κέντρο της πόλης και ταυτόχρονα μόνο 15 λεπτά με ταξί απο το αεροδρόμιο. Αν φτιάξουν και το WiFi θα είναι η ιδανική επιλογή.

Συμβουλή: Ζητήστε δωμάτιο στους επάνω ορόφους καθώς τα πρωινά υπάρχει φασαρία απο τον δρόμο.
  • Διαμονή: Ιανουάριος 2015, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Food4theSoul
Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2014

Στα 150 μέτρα από τη θάλασσα, δίπλα από την πανέμορφη εκκλησία του Αγίου Λάζαρου. Είναι ίσως το πιο καθαρό ξενοδοχείο που έχω επισκεφτεί. Πολύ κοντά στο Κάστρο της Λάρνακας και δίπλα από πολλά όμορφα μπαρ. Μπορείς πολύ εύκολα και γρήγορα να επισκεφτείς το εμπορικό κέντρο της Λάρνακας. Το προσωπικό είναι πολύ εξυπηρετικό, ευγενικό και φιλικό. Το συνιστώ για οποιοδήποτε είδος επίσκεψης στην όμορφη Λάρνακα.

• Διαμονή: Νοέμβριος 2014, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
2  Ευχαριστούμε, Δημήτρης Ζ
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2014

Πάρα πολύ ωραίο ξενοδοχείο , στην καρδιά της Λάρνακας , σε ήσυχη περιοχή , όπου μπορείς πραγματικά να ηρεμήσεις , μακριά από τον θόρυβο και τις μουσικές της παραλίας , παρολ’ αυτά σε πέντε λεπτά βρίσκεσαι με τα πόδια στις Φοινικούδες , την περίφημη παραλία της Λάρνακας ! ......Πολλά μού άρεσαν σ’ αυτό το ξενοδοχείο , αλλά κυρίως θα ήθελα να επισημάνω ότι βρίσκεται μακράν από την λογική πολλών ξενοδοχείων της παραλίας ( και εδώ δεν αναφέρομαι σ’ αυτά της Λάρνακας , αλλά είναι γενική παρατήρηση αυτή για όλες τις χώρες ), που βλέπουν τον ξένο σαν τουρίστα , με τη λογική « πάρε ένα δωμάτιο , με ανύπαρκτες ή υποτυπώδεις ανέσεις , πρωϊνό δεν σερβίρουμε , αλλά έχεις καμινέτο στο δωμάτιο , οπότε φτιάξτο μόνος σου ....σου έχουμε αφήσει και καφέ με ζάχαρη στον πάγκο της κουζίνας ...αλλά κοίτα τι θέα στη θάλασσα σού προσφέρουμε από το μικρό μπαλκονάκι του δωματίου σου » ..................Λοιπόν , θέλω να πω ότι το « Livadhiotis City Hotel » δεν ακολουθεί αυτή την « φιλοσοφία του άρπα κόλα » και αυτό το καταλαβαίνει κάποιος αμέσως !
Έχει πολύ ωραία , καθαρά και άνετα δωμάτια , χωρίς πολλές πολυτέλειες , που ούτως ή άλλως , δεν νομίζω πως ενδιαφέρουν έναν μέσο ταξιδιώτη και επίσης ένα όμορφο μπαλκονάκι που μπορείς να κάτσεις και να πιεις τον καφέ σου , χαζεύοντας τους περαστικούς και τον δρόμο ..... Το air-condition δουλεύει πολύ καλά ενώ στο δωμάτιο έχει και όλα τα απαραίτητα για να φτάξεις ένα καφεδάκι , ενώ διαθέτει ακόμα και ψυγειάκι ! Το μπάνιο είναι πολύ καλό , καθαρό κι αυτό , με μεγάλο νιπτήρα όπου άνετα βάζεις όλα σου τα πράγματα ( σαμπουάν , σαπούνια κλπ. ) κι όχι να τα στριμώχνεις ...Το πρωϊνό του είναι εξαιρετικό , από τα καλύτερα που έχω δει , το προσωπικό ευγενέστατο και πρόθυμο να σε εξυπηρετήσει σε ό,τι χρειαστείς .
Άκουσα επίσης καλά λόγια για το εστιατόριο , αλλά δυστυχώς , δεν μπόρεσα να πάω εκεί , λόγω έλλειψης χρόνου ....Το μπαρ του όμως μου άρεσε πολύ ! Ό,τι δοκίμασα εκεί , ήταν τέλειο !!
Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi κι αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να το καταλάβω και να εξηγήσω το γιατί !! Ενώ σε όλα τ’ άλλα σ’ αυτό το ξενοδοχείο βάζω άριστα , στο θέμα WiFi , να μην πω καλύτερα τι βάζω ...............Γιατί όμως ;; Το WiFi πιάνει μόνο στο ισόγειο , στον όροφο όμως που ήμουν εγώ τίποτα ! Η αλήθεια είναι ότι μου πρότειναν τη χρήση καλωδίου , όμως ο δικός μου υπολογιστής (VAIO SONY ) δεν το δεχότανε κι έτσι για τα πολύ αναγκαία , υποχρεώθηκα να κατεβαίνω στο ισόγειο για να συνομιλήσω με συγγενικά μου πρόσωπα ....Κρίμα ..............:( Πάντως θα ξανάρθω ! :)

• Διαμονή: Αύγουστος 2014, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, Litsa S
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2013

Εξαιρετική θεση διπλα στην παραλια και πολυ εξυπηρετικοι ολοι στο ξενοδοχειο. Οσον αφορα την τιμη πολυ καλη αν λαβουμε υποψιν την τοποθεσια και τις παροχες. Το συνιστω ανεπιφυλακτα και για ζευγαρια και για οικογενειες!

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2013, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, DanaeTrikerioti
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2013

Μετά από πολλές σκέψεις και συζητήσεις καταλήξαμε να μείνουμε στο Livadhiotis City Hotel!Και τελικά ήταν η καλύτερη επιλογή που είχαμε κάνει ποτέ!Πρώτον η καθαριότητα των δωματίων και γενικά όλων των χώρων του ξενοδοχείου!Δεύτερον η τοποθεσία : ακριβώς δίπλα στο προαύλιο χώρο της Εκκλησίας του Αγίου Λαζάρου και μολις 3 λεπτα απο την παραλία ( οτι πρέπει αμα θέλεις να κάνεις ένα πρωινό μπανακι).Όπως επίσης τα βράδια μας βόλεψε αρκέτα και το Blu Cafe ,όπου απολάυσαμε τα ποτάκια μας με μια χαλαρή μουσική!Γενικά σαν ζευγάρι μείναμε πολυ ικανοποιημένοι και το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!

• Διαμονή: Ιούνιος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, George-Tatiana