TripAdvisor
Ξάνθη
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 9 Μαρτίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο το τριήμερο της Καθαρας Δευτέρας, δηλαδή στην "υψηλή" περίοδο της Ξάνθης και διαμειναμε σε ένα τρίκλινο για 2 βράδια. Τα θετικά αρχικά ήταν ότι το ξενοδοχείο είχε χώρο πάρκινγκ και ότι η απόσταση από το κέντρο ήταν 15 λεπτά με τα πόδια. Βασιλοπουλος κ Lidl πολύ κοντά στο ξενοδοχείο. Γενικά είναι ένα μεγάλο ξενοδοχείο με ευρύχωρα δωμάτια αλλά παλιό. Το δωμάτιο μας είχε μια παλιά ξεθωριασμένη μοκέτα και το τρίτο κρεβάτι ήταν ένα ράντσο του οποίου βέβαια το στρώμα ήταν πιο μαλακό από αυτό του κρεβατιού. Για δυο μέρες τα αντέχεις βέβαια όλα αυτά αλλά αυτό που μας δυσαρέστησε ήταν η απουσία θέρμανσης στο δωμάτιο. Το δωμάτιο διεθετε στην πραγματικότητα μόνο κλιματιστικό. Η ρεσεψιόν μας έλεγε ότι η κεντρική θέρμανση θα ανοίξει κάποια στιγμή το μεσημέρι αλλά όταν εμείς πατούσαμε το κουμπί για τη θέρμανση όχι μόνο ζέστη δεν έβγαζε αλλά κρυο, σκόνη κ έκανε θόρυβο. Επίσης όταν φτάσαμε το μπάνιο δεν ήταν καθαρό. Συμπερασμα: τα λεφτά που πληρώσαμε (120€ τη βραδιά) ήταν παρά πολλά αλλά φυσικά πήγαμε στο Peak της σεζόν. Το καρνάβαλι παρ' ολα αυτά μας άρεσε κ την επόμενη φορά θα προσπαθήςουμε να κλείςουμε ένα άλλο ξενοδοχείο.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Dal_kons
Η κριτική έγινε: 28 Δεκεμβρίου 2016

Επισκέφθηκα το ξενοδοχείο Νέστος για λίγες μέρες μέχρι να βρω σπίτι ώς νεος φοιτητης στη Ξάνθη. Το ξενοδοχείο είναι αρκετά παλίο αν και με κάποιες προσπαθειες ανακαίνησης. Το πρωινο φτώχο , το κρεβάτι κακό και το μπανιο πολύ μικρο και παλιό. Επίσης έχει παντου μοκέτα (κάτι που δεν μου αρέσει ιδιαίτερα). Λίγο έξω από την πόλη (5' με αυτοκίνητο για να μπεις κέντρο) , μεγάλο και άνετο πάρκινγκ, ευγενέστατο προσωπικό.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, BDimitris
Η κριτική έγινε: 25 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Αν κ πηγα απο σποντα γιατι κουραστηκα να φτασω ως Ορεστειαδα...εμεινα ευχαριστα ρκπληκτος.Ανακαινισμενα δωματια πολυ καλο πρωινο κ παρκιγκ πριβε....για τα λεφτα του πολυ πολυ κσλη επιλογη...στην εισοδο της πολης μια ευθεια..περιπου 5 λεπτα με αμαξι απο το κεντρο

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, TerryGreece
Η κριτική έγινε: 27 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

2 βράδια στο ξενοδοχείο. Ο τίτλος τα λέει ολα. 40€X2! Καθαρό δωμάτιο. Θέρμανση με κλιματιστικό αλλα εκανε δουλεια. Μέτριο προς κακό κρεβάτι. Πρωινό λιτό κ απλό. Ευγενέστατο προσωπικό. Άνετο πάρκινγκ.
Για 40€ τη βράδια ολα ηταν καλά!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, basilish2o
Η κριτική έγινε: 23 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο για 2 βράδια για επαγγελματικό ταξίδι. Η ομάδα είχε 4 δίκλινα -θεωρητικά ίδια- .

Όλα τα δωματια μεταξύ τους δεν ήταν όμοια φτιαγμένα και εξοπλισμένα. Το ένα δωματιο ειχε παντοφλες το άλλο όχι. Στο άλλο δίκλινο είχε ένα ποτηρι αντί για δυο! Πολύ κακή εικόνα.

Στην αρχή στο ένα δωμάτιο δεν έπαιζε το αιρκοντισον. Ζητήσαμε να μας αλλάξουν δωμάτιο αν υπάρχει διαθεσιμότητα και το προσωπικό ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟ!!!!!

Μετά απο 3 ωρες που δεν δούλευε το Α/C μας αλλαξαν και το ξενοδοχείο αδειο!

Το πρωινό ΚΑΚΙΣΤΟ. Δεν ανανέωναν τα πιάτα με αποτέλσμα να μην υπάρχει πρωινό για όλους. Μεχρι και εμείς που ήμασταν 8 άτομα είχαμε πρόβλημα.

ΜΑΚΡΙΑ!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016