Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 2:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Τα καλύτερα κρασιά

Πήγα φέτος το καλοκαίρι στο Κτήμα Κίκονες και πέρασα καταπληκτικά! Η ιστορία της επιχείρησης είναι... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2021
alexiskiosses14
Κομοτηνή, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Χρώματα και αρώματα.

Μοναδική εμπειρία.Η Μελίνα εξαιρετική στην ξενάγηση της.Ταξιδι στις γεύσεις.Πεντακαθαρος χώρος.Σε... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2021
Resort470029
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικά κρασιά φτιαγμενα με μεράκι .
Άνθρωποι που αγαπούν αυτό που κάνουν γι'αυτό και το κάνουν πολύ καλά. Εξαιρετική η Μελίνα στην ξενάγηση στην γευστική δοκιμή στις συμβουλές της. Αγαπάει και γνωρίζει άψογα αυτό που κάνει.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, Patsiouramaria
Ο/η DomaineKikones, Γενικός Διευθυντής του Κτήμα Κίκονες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Αυγούστου 2021

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Μαρία μου, πάντα ευπρόσδεκτοι και πάλι!
Μελίνα

Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2020

Όταν αποφασίσαμε να επισκεφθούμε το οινοποιείο δεν περιμέναμε ότι η εμπειρία θα ήταν εξαιρετική! Έχω επισκεφθεί και άλλα οινοποιεία αλλά η Μελίνα κάνει μοναδική την επίσκεψη! Πιστεύω ότι τα παιδιά μας θα την θυμούνται πάντα ως τον άνθρωπο που τους μύησε στη γευσιγνωσία κρασιού. Ευχαριστούμε πολύ για τις απολαυστικές εικόνες και τα αρώματα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, OnAir688743
Ο/η DomaineKikones, Γενικός Διευθυντής του Κτήμα Κίκονες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια ! Είναι πολύ σημαντικό για εμάς και τα παιδιά να περνάνε αξέχαστα κατά τη διάρκεια της επίσκεψης τους στους Κίκονες!
Σας ευχαριστούμε και να μας ξανάρθετε...

Η κριτική έγινε: 18 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ διαφορετική ξενάγηση από αλλά οινοποιεία και αυτό που την κάνει μοναδική είναι η θερμή της Μελίνας. Με βαθειά γνώση του κρασιού, ο επισκέπτης φεύγει με τις καλύτερες εντυπώσεις πλούσιος σε πληροφορίες, γεύσεις και αρωματα. Ακόμα και η οινογνωσία είναι σε άλλο επίπεδο

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, kiki_mcf
Ο/η DomaineKikones, Γενικός Διευθυντής του Κτήμα Κίκονες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Ιουλίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια Κική! Εις το επανιδείν!!!

Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Εξαιρετική και φιλόξενη η Μελίνα που μας ξενάγησε στους χώρους παρασκευής κρασιού. Με τον μοναδικό και γεμάτο μεράκι αφηγηματικό της τρόπο μας ταξίδεψε στην ιστορία του οίνου Μαρωνείας. Εύγε!

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2020
1  Ευχαριστούμε, Eleni_93leo

Ευχαριστούμε πολύ Ελένη μου να μας ξανά έρθετε!!!

Η κριτική έγινε: 12 Ιουνίου 2019

Υπέροχη εμπειρία. Εξαιρετικά κρασιά. Ζεστοί και φιλόξενοι όλοι η ομάδα του οινοποιείου με βαθιά γνώση στην οινοποίηση. Η κα Τάσσου στο τέλος της ξενάγησης μας μύησε στις τεχνικές της γευσιγνωσίας του κρασιού. Αξίζει την επίσκεψη από όλους.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, 721gcl
Ο/η DomaineKikones, Γενικός Διευθυντής του Κτήμα Κίκονες, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Ιουνίου 2019

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια θα σας περιμένουμε και στον τρύγο (Σεπτέμβρη) για να δείτε και σε πραγματικό χρόνο όσα συζητήσαμε και φυσικά να δοκιμάσουμε κι άλλα κρασιά!!!