fenia k

Πολύ καλό

Κριτική για: Democritus
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 31 Οκτ 2019μέσω κινητής συσκευής
Πολύ καλό και φιλόξενο ξενοδοχείο!το πρωινό πλούσιο!καθαρά δωμάτια με ησυχία!το προσωπικό λίγο πιο χαμογελαστό στην ρεσεψιόν αλλά πολύ ευγενικό! ωραία τοποθεσία στο Κέντρο της πόλης με μεγάλη βεράντα και θέα στο πάρκο της Κομοτηνής!
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
1.4 χλμ. από Democritus
28.2 χλμ. από Democritus
27.3 χλμ. από Democritus
Κομοτηνή: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Καλό ξενοδοχείο και καθαρό. Δεν διακρίνεται για τις ιδιαίτερες παροχές του, ωστόσο βρίσκεται στην καρδιά της πόλης και μπορείς εύκολα να μετακινηθείς παντού. Το προσωπικό ευγενέστατο και πρόθυμο να εξυπηρετήσει. Θα το επιλέγαμε ξανά.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, vera19705
Η κριτική έγινε: 3 Ιουλίου 2019

Το ξενοδοχείο Δημόκριτος είναι ένα πολύ καλό κατάλυμα που βρίσκεται στο κέντρο της πόλης, πράγμα που διευκολύνει πάρα πολύ τις μετακινήσεις σε όλες τις κατευθύνσεις. Το προσωπικό είναι εξαιρετικά ευγενικό και μας έλυνε τα προβλήματα (που ήταν ελάχιστα) πολύ γρήγορα. Το πρωινό αρκετά πλούσιο και νόστιμο, ενώ ο χώρος του πρωινού πλήρως ανακαινισμένος και πολύ ευχάριστος. Τα δωμάτια είναι καθαρά, κάθε μέρα τα καθάριζαν, ενώ συχνά άλλαζαν και τις πετσέτες. Τα κρεβάτια και τα μαξιλάρια - πολύ άνετα. Το wi-fi ικανοποιητικό σε όλο το ξενοδοχείο. Η διαμονή μας στο ξενοδοχείο ήταν γενικά πολύ ευχάριστη και θα το διαλέγαμε σίγουρα για επόμενες επισκέψεις της όμορφης Κομοτηνής!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια που βλέπουν στον κεντρικό δρόμο έχουν περισσότερη φασαρία, αλλά καλύτερη θέα. Αυτά που βλέπουν στην μέση αυλή είναι ήσυχα.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
    • Ποιότητα
Ευχαριστούμε, dessita_y
Ο/η PapanastasiouNikos, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Democritus, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Ιουλίου 2019

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.Το ξενοδοχείο μας θα χαρεί να σας υποδεχθεί ξανά όποτε εσείς το επιλέξετε.

Η κριτική έγινε: 30 Ιουνίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ένα ωραίο ξενοδοχείο στην καρδιά της πόλης.Το μόνο που θα θελα να σχολιάσω είναι το υπέρ ευγενεστατο προσωπικό και ότι είναι από τα λίγα ξενοδοχεία που μπορείς να μείνεις μαζι με τον τετράποδο φίλο σου. Είχαμε μαζί μας κ το σκυλί μας χωρίς κανένα προβλημα. Εννοείται ότι δεν τον παίρναμε μαζί μας στην αίθουσα πρωινού .

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, theodorek475

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια!Θα χαρούμε πολύ να δούμε εσάς και τον τετράποδο φίλο μας μαζί σας!

Ευχές για όμορφο καλοκαίρι από όλους μας!

Η κριτική έγινε: 14 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μειναμε σε αυτο το ομορφο και πεντακαθαρο ξενοδοχειο για 4 βραδια.Οι υπαλληλοι της υποδοχης,του μπαρ και του εστιατοριου αψογοι σε ολα τα επιπεδα και με το χαμογελο στα χειλη.Το ξενοδοχειο βρισκεται σε ενα σημειο που μπορεις να γυρισεις το κεντρο της πολης ευκολα με τα ποδια.Σας ευχαριστουμε για την ομορφη και ζεστη φιλοξενια.Οταν επισκεφθουμε ξανα την πολη σας η επιλογη μας θα ειναι το ξενοδοχειο σας.
Με εκτιμηση
Μαρινος Μπανος

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Ευχαριστούμε, marinosban
Ο/η PapanastasiouNikos, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Democritus, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Φεβρουαρίου 2019

Αγαπητέ κύριε Μπάνο θα είναι χαρά μας να μείνετε ξανά μαζί μας!Η φιλοξενία σας είναι χαρά μας!

με εκτίμηση
Παπαναστασίου Νίκος

Η κριτική έγινε: 10 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Δεν προλάβαμε να το επισκευτουμε, μας "απαγόρεψαν" την άφιξη μας.. Δηλαδή θα ερχομασταν 3 ενήλικες και 2 μικρά παιδιά και πέσαμε στην ανάγκη τους και στην αγαθή τους προαίρεση. Δυστυχώς φάγαμε πόρτα με τρόπο αίσχιστο. Δεν είχαν ένα έξτρα κρεβάτι, δεν είχαν καμία συμπεριφορά, εντούτοις της κυρίας Αναστασίας Καρύδη με την οποία συνομίλησα της περισσεύει η ειρωνεία και η αγένεια. Προσπάθησα να της εξηγήσω ότι δε βρίσκουμε κάπου αλλού κατάλυμα και θα βολευτούμε με τα παιδιά.. Ανενδοτη.. Αντιβαίνει στις αρχές του ξενοδοχείου.. Ισχυριζόταν.. Λύση δε μου έδινε, αντίθετα γελούσε στο τηλέφωνο όταν εγώ σήκωσα τα χέρια ψηλά. Να σημειώσω ότι η γυναίκα μου εργάζεται σε ξενοδοχείο και κάνουν οι συνάδελφοι της ο, τι μπορούν για να τους εξυπηρετησουν τους πελάτες .. εκτός από ζογκλερικα βέβαια που αυτά όντως αντιβαινουν στις αρχές του καταλύματος, τα υπόλοιπα όπως έξτρα κρεβάτι ή μια ανοιχτή αγκαλιά φιλοξενίας τα παρέχουν εκεί στην Κέρκυρα, στο ξενοδοχείο όμως Δημόκριτος στην Κομοτηνή δεν έχουν φτάσει οι αρχές της φιλοξενίας.
Με εκτίμηση Σπυρίδων Μπουζης.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Ευχαριστούμε, Barbie14b
Ο/η PapanastasiouNikos, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Democritus, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Φεβρουαρίου 2019

Αξιότιμε κύριε Μπουζή,

Δυστυχώς αυτά που γράφετε είναι πέρα για πέρα αναληθή. Η αλήθεια είναι ότι υπήρχε διαθεσιμότητα για τρίκλινο δωμάτιο για τους ενήλικες,αλλά όπως θα γνωρίζετε εσείς και όλος ο κόσμος δεν μπορεί το τρίκλινο να γίνει πεντάκλινο έτσι ώστε να εξυπηρετηθούνε και τα παιδιά,ωστόσο αυτό το αποσιωπείτε επιμελώς.Όσο για την έλλειψη φιλοξενίας και καλών τρόπων για τους οποίους κατηγορείτε το ξενοδοχείο μας και τους υπαλλήλους του χωρίς να μας έχετε επισκεφθεί η απάντηση έρχεται πληρωμένη από τους χιλιάδες χιλάδων επισκεπτών που έχουν μείνει μαζί μας από το 1967.
Ο Σύλλογος Κερκυραίων και Φίλων Κέρκυρας της Βορείου Ελλάδος με ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ έχει συγχαρεί τον ιδιοκτήτη,τα παιδιά του και γενικότερα το ξενοδοχείο μας για την περιποίηση και την φιλοξενία μας κατά την εκδρομή που πραγματοποίησαν στην Θράκη.

με εκτίμηση για το ξενοδοχείο Δημόκριτος,

Παπαναστασίου Νίκος
ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ