Lefteris
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Πολύ βολικό.

Κριτική για: Oceanis Hotel
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδεςμέσω κινητής συσκευής
Το επισκέφθηκα για ένα βράδυ και με βόλεψε πολύ η τοποθεσία του στην καρδιά της πόλης. Το δωμάτιο ήταν πεντακάθαρο και η εξυπηρέτηση ευγενικότατη. Το κρεβάτι ήταν κάπως σκληρό και δυστυχώς το πρωινό ενώ φαινόταν όμορφο, ήταν γευστικά πολύ μέτριο.
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2024
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε για δουλειά
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: πριν από 1 εβδομάδα
Καλησπέρα σας,
Καταρχάς σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας! Οσον αναφορά για το κρεβάτι μάλλον είχατε δωμάτιο με ορθοπεδικό στρώμα και όχι ανατομικό και αν μας ξαναπροτιμήσετε, θα θέλαμε να μας αναφέρετε ότι θέλετε ανατομικό. Αυτό που μας προβλημάτισε είναι για το πρωινό που αναφέρατε και αν δεν σας κάνει κόπο να μας γράψετε με email(okeanis1@otenet.gr) ή να μας τηλεφωνήσετε και να διευκρινήσετε τις αστοχίες που βρήκατε, ώστε να μπορέσουμε να τις διορθώσουμε και να μην επαναληφθούν! Σας ευχαριστούμε πολύ!
0.6 χλμ. από Oceanis Hotel
    0.1 χλμ. από Oceanis Hotel
    Εστιατόριο
    5.3 χλμ. από Oceanis Hotel
    Δωρεάν πάρκινγκ
    Hotel Nefeli at night from drone
    5.8 χλμ. από Oceanis Hotel
    Αλεξανδρούπολη: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
    Η κριτική έγινε: 18 Φεβρουαρίου 2024

Λοιπόν ο τύπος στη ρεσεψιόν είναι τέρμα ρατσιστής πηγαίνω πρώτη φορά εκεί και του λέω για δωμάτια και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμο το παίρνω τηλέφωνο μετά από 10 λεπτά και μου λέει υπάρχει διαθέσιμο πηγαίνω και μου λέει μόλις το πήρε κάποιος άλλος, δεν θα το προτυνα σε κανέναν, μόνο και από τη ρατσιστική συμπεριφορά αυτού νου καταλαβαίνουμε ποια θα είναι συμπεριφορά των υπολοίπων στελέχων και εργαζομένων

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2024
    • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι χωρίς παρέα
      • Ποιότητα
    Ευχαριστούμε, Vosi L
    Ο/η ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ, Γενικός Διευθυντής του Oceanis Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Φεβρουαρίου 2024

Προς αποκατάσταση των αληθών περιστατικών που έλαβαν χώρα αναφέρουμε τα ακόλουθα:
    Για το περιστατικό που αναφέρεστε την ημερομηνία 17/02/24 ήμασταν κλεισμένοι απο κρατήσεις και περιμέναμε μόνο για άφιξη μια κράτηση που ήταν να έρθει αργά βραδύ. Όταν ήρθατε για να ρωτήσετε για διαθεσιμότητα δεν είχαμε ελευθέρο. Αργότερα πήραμε τηλέφωνο την κράτηση για την άφιξη και μας ενημέρωσαν ότι δεν θα μπορέσουν να έρθουν στο ξενοδοχείο και ακύρωσαν το δωμάτιο. Αργότερα μας καλέσατε γιαυτό και υπήρχε το δωμάτιο ελεύθερο, επειδή όμως κάνατε ερώτηση μόνο για διαθεσιμότητα δεν μπορούσαμε να το κρατήσουμε, οπότε όταν ήρθε ένας κυρίος (χωρίς κράτηση) και μας ζήτησε δωμάτιο του το παραχωρήσαμε. Όσο αναφορά τους ρατσιστικούς χαρακτηρισμούς συνεργαζόμαστε με πελάτες από όλες τις χώρες και ποτέ δεν αντιμετωπίσαμε κανέναν ρατσιστικά και όσοι μας ξέρουν το γνωρίζουν. Ο ανωτέρω χαρακτηρισμός σας περι ρατσιστικής συμπεριφοράς είναι αναληθείς, δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και συνιστά ποινικός κολάσιμη πράξη και σας καλούμε να ανακαλέσετε.

Η κριτική έγινε: 19 Ιουνίου 2023

Αγενέστατη συμπεριφορά από τον υπεύθυνο της υποδοχής. Κρατήσαμε δωμάτια με την παρέα μου, ακυρώσαμε τα 2 από τα 4 δωμάτια σε εύλογο χρονικό διάστημα και ενώ θέλαμε να πληρώσουμε τα δικά μας την μέρα που φτάσαμε μας ακύρωσαν και τα δικά μας δωμάτια.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2023
    Ευχαριστούμε, Βιβη Ρ
    Ο/η ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ, Γενικός Διευθυντής του Oceanis Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Ιουνίου 2023

Σας ενημερώνουμε ότι στο ξενοδοχείο μας δεν υπάρχει κράτηση με τα δικά σας στοιχεία. Εάν, ωστόσο, είστε απο τους πελάτες για τους οποίους έκανε κράτηση ο κ.Βαλκάνης Νικόλαος, σας ενημερώνουμε ότι έχουμε ήδη απαντήσει ως προς τα πραγματικά περιστατικά που έλαβαν χώρα στο σχόλιο που ανάρτησε ο κ. Βαλκάνης

Η κριτική έγινε: 19 Ιουνίου 2023

Απαράδεκτη συμπεριφορά από τον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου,
    καθώς μια μέρα πριν την άφιξη των καλεσμένων μας στο ξενοδοχείο ο υπάλληλος της reception μας ενημέρωσε πως μετά από ακύρωση των 2 από τα 4 δωμάτια που είχαμε κάνει κράτηση, ο ιδιοκτήτης ''θύμωσε'' και είπε να μην μας τα δώσει ούτε τα άλλα 2. Ο υπάλληλος επίσης αγενέστατος και ειρωνικός.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2023
    Ευχαριστούμε, Nikos V

Προς άρση των ψευδών περιστατικών που αναφέρονται στο σχόλιο μας, παραθέτουμε τα πραγματικά περιστατικά, όπως αυτά έλαβαν χώρα. Επικοινωνήσατε με το ξενοδοχείο μας και κάνατε κράτηση τεσσάρων δωματίων για τις ημερομηνίες από 3/06/23 έως 5/06/23. Στις 31/05/23, ήτοι 3 ημέρες προ της προγραμματισμένης άφιξης των πελατών, μας ειδοποιήσατε για την ακύρωση του ενός εκ των τεσσάρων δωματίων της κράτησης σας και την επόμενη, ήτοι στις 01/06/23, μας ειδοποιήσατε για την ακύρωση και ενός ακόμα δωματίου. Όταν προσήλθε στην επιχείρησή μας στις 02/06/23, ο υπεύθυνος του ξενοδοχείου μας σας ενημέρωσε, ότι σύμφωνα με την πολιτική κρατήσεων και ακυρώσεων του ξενοδοχείου, η ακύρωση των δωματίων την δεδομένη χρονική στιγμή που πραγματοποιήθηκε θα επέφερε χρέωση (όπως ρητά αναφέρεται στο site του ξενοδοχείου στον τομέα <<πολιτική κρατήσεων και ακυρώσεων>>), την οποία όμως δεν σκοπεύαμε εν προκειμένω να διεκδικήσουμε (όπως και σας ενημερώσαμε άμεσα), εφιστώντας σας απλά την προσοχή, ότι σε πιθανή μελλόντική μας συνεργασία θα πρέπει το ξενοδοχείο μας να ενημερώνεται το συντομότερο δυνατό σε περίπτωση ακύρωσης των δωματίων, προκιμένου να διασφαλιστεί η εύρυθμη λειτουργία του και η συνέχιση παροχής των υπηρεσιών με επαγγελματισμό, όπως συνηθίζουμε επί 36 συναπτά έτη. Εσείς παρά όλα αυτά μας δηλώσατε 'οτι δεν επιθυμείτε να διατηρήσετε την κράτηση ούτε για τα άλλα δύο δωμάτια της κράτησης, με αποτέλεσμα κατόπιν της δικής σας αντισυμβατικής συμπεριφοράς, η επιχείρησή μας να ζημιωθεί με την ακύρωση όλων των δωματίων της κράτησης και μάλιστα την τελευταία στιγμή!!! Λυπούμαστε ειλικρινά με την συμπεριφορά σας αυτή καθότι μέχρι και σήμερα προσπαθείτε με ψευδή και συκοφαντικά σχόλια να ζημιώσετε την φήμη και την εικόνα της επιχείρησης μας, παρά το γεγονός ότι απο την πρώτη στιγμή σταθήκαμε με επαγγελματισμό και υπευθυνότητα απέναντί σας, όπως και σε όλους μας τους πελάτες. Ευτυχώς όμως με την παρουσία μας στον χώρο έχουμε χιλιάδες ευχαριστημένους πελάτες ώστε να είναι σε θέση να διακρίνουν κακεντρεχή σχόλια. Καλή συνέχεια.

Η κριτική έγινε: 15 Οκτωβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ καθαρό ξενοδοχείο με καλό πρωινό Και σε ένα φανταστικό μέρος στο κέντρο της πόλης που βοηθάει για τα πάντα Έχει δίπλα και σε μικρή απόσταση ότι μπορεί να χρειαστεί κάποιος .Η τιμή του είναι καλή για αυτά που σου προσφέρει. Ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
    Ευχαριστούμε, Basilhs K
    Η κριτική έγινε: 28 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ξενοδοχείο στο κέντρο της Αλεξανδρούπολης. Πολυ καθαρό και προσωπικό που σε εξυπηρετεί σε ό,τι ζητήσεις. Πρωινό που δεν το θεωρείς τεράστιο αλλά δεν θα σου λείψει και κάτι ιδιαίτερο. Μειονέκτημα η έλλειψη πάρκινγκ (υπάρχει ακριβώς απέναντι Αλλά με πληρωμη) και η καλή ηχομόνωση. Αλλά αν θέλετε κάτι άνετο και βολικό στην Αλεξανδρούπολη, προτιμήστε το με κλειστά μάτια.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2019
    Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
    Ευχαριστούμε, 7344dimitriskastoris