Αποθήκευση
Πολύ εξυπηρετικό !

Οι υπάλληλοι ευγενέστατοι , πριν ακόμη φθάσουμε μας ενημέρωσαν για τις δυνατότητες που υπήρχαν για... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 30 Ιανουαρίου 2018
LUXURYNOMAD_1966-
Αθήνα, Ελλάδα
Πλήρης ενημέρωση

Μάθετε τα πάντα σχετικα με το Δέλτα στο Κέντρο Πληροφόρησης. Επιβάλλεται οπωσδήποτε μια επισκεψη... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 29 Σεπτεμβρίου 2017
MariaTravelDetails
Σουρωτή, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 13 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Προσοχή στο δρόμο μέχρι να φθάσετε εκεί. Κυριακή πρωί ξεκινήσαμε από Αλεξανδρούπολη να πάμε στο Δέλτα με ενοικιασμένο αυτοκίνητο . Στο δρόμο σχεδόν μόνοι μας, πολύ αραιοκατοικημένη όλη η διαδρομή και σε μια στροφή μας σταματάνε 3 αστυνομικοί και μας έγραψαν γιατί πηγαίναμε με 80 χιλ ενώ είχε κρυμμένη μια ΠΙΝΑΚΙΔΑ με όριο 50 χιλ μόνο για τη στροφή . Μας χάλασαν την Κυριακή και μας θύμισαν άλλες εποχές που ήταν κρυμμένη η τροχαία πίσω από θάμνους για να γράψει τον κόσμο !

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2020
2  Ευχαριστούμε, Kostastout
Η κριτική έγινε: 10 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στο κέντρο πληροφόρησης στις Φέρες είναι μία κυρία η οποία είχε όλη την καλή κι ευγενική διάθεση να ενημερώσει για οτιδήποτε αφορά το δέλτα του Έβρου. Πολύ καλή εξυπηρέτηση με αληθινό ενδιαφέρον και πολύ καλά πληροφορημενη σε ό,τι αφορά το δέλτα, κι όχι μόνο... Συνιστώ ανεπιφύλακτα πριν ξεκινήσετε για επίσκεψη, να περάσετε από εκεί και να κάνετε όποια ερώτηση θέλετε για όλη την περιοχή.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, LOVEGREECE2019
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2020

Ξεκινήσαμε από το Κέντρο πληροφόρησης και ξεναγηθήκαμε με αυτοκίνητο από υπάλληλο του κέντρου. Δυστυχώς δεν ήταν κατάλληλες οι συνθήκες για βάρκα.
Πολύ ενδιαφέρουσα ξενάγηση, ο οδηγός είχε πολλά να διηγηθεί... Το Δέλτα είναι πανέμορφο, ακόμα και με τα λίγα πτηνά που είδαμε λόγω εποχής. Στο κέντρο παρακολουθήσαμε και ένα σχετικό βίντεο, το οποίο ήταν καθαρά "εκπαιδευτικό". Η τιμή ίσως λίγο ανεβασμένη σε σχέση με αυτό που προσέφερε, τουλάχιστον όταν το επισκεφτήκαμε.

Ημερομηνία εμπειρίας: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, ChaniaF
Η κριτική έγινε: 13 Ιουνίου 2019

θα επρεπε να ηταν ποιο οργανωμενοι και να εχουν παραπανω ορεξη για πληροφορηση,και πιο οργανωμενες εκδρομες,

Ημερομηνία εμπειρίας: Μάρτιος 2019
2  Ευχαριστούμε, george-gko
Η κριτική έγινε: 4 Ιανουαρίου 2019

Επισκέφθηκαμε το Δέλτα του Έβρου με γκρουπ την παραμονή των Χριστουγέννων, με ωραίο ηλιόλουστο καιρό. Στο πρόγραμμα του ταξιδιού ήταν ξενάγηση στον ποταμό βλέποντας από κοντά την χλωρίδα και την πανίδα της περιοχής. Για μένα όνειρο ζωής η επίσκεψη αυτή θέλοντας επίσης να φωτογραφήσω την φύση και τα πουλιά.
Με μεγάλη έκπληξη ακούσαμε το πρωί την ξεναγό μας να μας ενημερώνει ότι θα πάμε στο Δέλτα αλλά δεν θα ξεναγηθούμε επειδή είχε βρέξει πριν μερικές ημέρες και ήταν επικίνδυνο. Θα επισκεφθούμε μόνο το κέντρο επισκεπτών για να δούμε κάποιες φωτογραφίες της περιοχής και ένα βίντεο με τα είδη πουλιών! Δηλαδή ότι έβλεπα τόσα χρόνια από διάφορα ντοκιμαντέρ που μου κίνησε το ενδιαφέρον να τα δω και στην πραγματικότητα!
Ήλπιζα τουλάχιστον να δώ μέρος του ποταμού και της φύσης έστω από μακριά αλλά δεύτερη απογοήτευση όταν φτάσαμε σε ένα σπιτάκι στην μέση του πουθενά χωρίς την θέα του ποταμού ή της φύσης.
Μας υποδέχτηκε μια κυρία η οποία μας επιβεβαίωσε αβασάνιστα ότι πράγματι δεν μπορούσαμε να δούμε το ποτάμι από κοντά γιατί έπρεπε να είχαν γίνει επιχωματώσεις που δεν έγιναν πσρ'ότι ήταν Χριστούγεννα και περίμεναν κόσμο! Παραπονέθηκα γιατί δεν ενημερωθήκαμε από πριν και μου απάντησε ότι είχε βαρεθεί να απολογείται από το πρωί.
Με λίγα λόγια διανύσαμε 800 χιλιόμετρα για να δούμε ένα συνηθισμένο ντοκιμαντέρ για την φύση της περιοχής!
Δεν ξέρω αν φταίει το πρακτορείο που δεν μας ενημέρωσε ή το κέντρο πληροφόρησης αλλά πληροφορώ τους ταξιδιώτες που πρόκειται να το επισκεφθούν να τηλεφωνήσουν πριν ξεκινήσουν και να ρωτήσουν για την επισκεψιμότητα του ποταμού ζητώντας εγγυήσεις και ονόματα υπαλλήλων για να μην απογοητευθούν όπως εμείς! Νομίζω ότι η μη επισκεψιμότητα του ποταμού είναι ο κανόνας!

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, GrandTour435133