MDP

ΣΤΟ ΝΕΦΕΛΩΜΑ ΤΩΝ 5 ΑΣΤΕΡΩΝ

Κριτική για: Grecotel Astir Alexandroupolis
2,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 11 Ιουλ 2020
Τεράστια απογοήτευση από την τελευταία επίσκεψη. Η καραμέλα του Covid δεν περνα.
Η μονάδα ΑΣΤΗΡ λειτουργούσε χωρίς κλιματισμο, έδωσαν σε συνάδελφο ανεμιστήρα. Η χρέωση χρέωση όμως. Μείναμε τρία βραδια!
Θερμοκρασία περιβάλλοντος το μεσημέρι 32.
Η σερβιτόρα φορούσε τυπικά την μάσκα της χωρίς να καλύπτεται το στομα της. "έτσι φοριέται" απάντησε σε δυο τραπέζια που της εκαναν την παρατήρηση.
Εφερε μπυρα ποτήρι, μετα απο 12',χωρίς αφρο ένα δάκτυλο κάτω από το χειλος. με προθυμία την αλλαξε.
Η επιφάνεια του νιπτήρα στο δωμάτιο δεν καθαρίστηκε. Υπήρχε στο ιδιο σημείο, διπλα από τα σαπουνακια νεκρο κουνούπι που σκότωσα την προηγουμένη.
Η ποιότητα του πρωινου απαράδεκτη. Ζήτησα ένα αυγο ματι, εκείνο ήρθε μαζί με μπευκον , πάνω σε φέτα ψωμιού του τοστ.
Όλα τα ψωμοειδη στο καλαθάκι κακίστης ποιότητας και κατεψυγμένα. Για 5* μιλάμε.
Ζήτησα αν ήταν εύκολο μια φέτα καπνιστή γαλοπούλα μαζί με κάποιο τυρι εμενταλ. "δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα" μου απάντησαν.
Η τηλεόραση με κοπο έβγαζε ηχο. Αραγε εχει κλεισει τα 15 ετη η ψηφίζει?
Το δωμάτιο επειγόντως βάψιμο. Η εξαγωγή του AC κατάμαυρη.
Μήπως έπεσε κάποιο αστέρι η αστερια και δεν το είδα?
Με ολες αυτές τις ελλείψεις. αστοχίες, τον πηχυ στο ισόγειο , οι τιμές τιμές όμως. Λυπηρο
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Συμβουλή: Ρωτήστε τι παροχές παρέχονται τι δωματο θα σας δωσουν!
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε για δουλειά
2,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα
3,0 από 5 κύκλουςΔωμάτια
4,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 27 Ιουλ 2020
Αγαπητέ/ή GAITOLIO,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τα σχόλιά σας στο Tripadvisor.

Ευελπιστώντας να έχουμε την χαρά να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο Grecotel Astir*Egnatia Alexandroupolis, σας ευχαριστούμε ακόμη μια φορά και ευχόμαστε καλή αντάμωση!

121 €
    169 €
    168 €
Παραλιακό
Δωρεάν πάρκινγκ
Perfect hotel with very kind stuff
1.2 χλμ. από Grecotel Astir Alexandroupolis
61 €
3.2 χλμ. από Grecotel Astir Alexandroupolis
Δωρεάν πάρκινγκ
Sabah kahvaltısı ve öğlen burada yemek yiyebilirsiniz.
1.9 χλμ. από Grecotel Astir Alexandroupolis
Δωρεάν πάρκινγκ
Hotel Nefeli at night from drone
  • Trip.com
0.7 χλμ. από Grecotel Astir Alexandroupolis
Υπηρεσία δωματίου
Αλεξανδρούπολη: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 6 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είναι το καλύτερο ξενοδοχείο όχι μόνον στην Αλεξανδρούπολη αλλά σε όλη την Θράκη, το προσωπικό προσφέρει πάντα άριστη
εξυπηρέτηση και φιλοξενία, καθαρά λουξ δωμάτια, πλήρες πρωινό, καταπληκτική τοποθεσία και 5 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, dimitriosa680
Ο/η Panagiotis Tsoukalas, Γενικός Διευθυντής του Grecotel Astir Alexandroupolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Ιουλίου 2020

Αγαπητή dimitriosa680,

σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια στο Tripadvisor και την αξιολόγησή σας!

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που είχατε μια ευχάριστη διαμονή κοντά μας και απολαύσατε τις παροχές μας και την εξυπηρέτηση από το προσωπικό μας.

Ευελπιστούμε να έχουμε την χαρά να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο Grecotel Astir*Egnatia Alexandroupolis.

ASTIR * EGNATIA

Η κριτική έγινε: 21 Μαΐου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ καλο ξενοδοχειο απο τα καλυτερα θα ελεγα πολυ καθαρο ανετο με ευγενικο προσωπικο θεα στην θαλασσα,εχει πολυ κοντα παραλια μπορεις να πας στο κεντρο της πολης σε 10 λεπτα η να βγεις για περιπατο προς τον φαρο της πολης.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, athanasiosp825

Αγαπητή athanasiosp825,

ASTIR * EGNATIA

Η κριτική έγινε: 12 Φεβρουαρίου 2020

Στην άκρη της πόλης, το Astir αποτελεί ένα στολίδι και κόσμημα της πόλης. Μέρος του ομίλου Grecotel, επαληθεύεται η άριστη εξυπηρέτηση από την πρώτη στιγμή και σε κάθε ανάγκη και επιθυμία. Η διακόσμηση διατηρεί το χαρακτήρα της πόλης και ιστορικά στοιχεία (πχ το stand για τις εφημερίδες) ενώ τα δωμάτιά του είναι αρκετά μεγάλα και με υπέροχη θέα προς τη θάλασσα. Η κουζίνα του ξενοδοχείου εξαιρετική ενώ το πρωινό είναι πλούσιο με έμφαση στη μεσογειακή κουζίνα.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, its123
Ο/η Astir_Egnatia, Front Office Manager του Grecotel Astir Alexandroupolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Φεβρουαρίου 2020

Αγαπητέ its123,

Παναγιώτης T.

Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο βρεθήκαμε για δεύτερη φορα πριν από ένα χρονο και επειδή μας άφησε καλες εντυπώσεις θελήσαμε να ξαναπάμε μαζι με τον γιο μας. Το ξενοδοχειο βρίσκεται σε πολυ ωραια τοποθεσία έχει όμορφους χώρους και ωραιο χριστουγεννιάτικο στολισμό. Το δωματιο που μείναμε ήταν άνετο αλλά τα έπιπλα ήταν παλιά. Το προσωπικό ευγενέστατο και πρόθυμο να εξυπηρετήσει σε κάθε επιθυμία μας επισης προλάβαμε τη μια μερα κάποια εορταστικά happenings για τα παιδια που ήταν πολυ ωραια. Το πρωινο ήταν εξαιρετικό με μεγάλη ποικιλία. Το πρώτο βραδυ αποφασίσαμε να πάρουμε το δείπνο μας στο ξενοδοχειο στο μπουφέ. Ήταν επιεικώς απαράδεκτο και το λεω όσο πιο ευγενικά μπορω τα κρέατα πολυ χαμηλής ποιότητας αφυδατωμένα και πολυ άσχημα στην όψη τους που σου άφηναν στο τέλος μια πολυ άσχημη επίγευση ένα ξενοδοχειο εάν θέλει να χαρακτηρίζεται ως πεντάστερο πρέπει να μην κανει εκπτώσεις σε τίποτε εάν θεωρεί ότι δεν θα βγάλει λογικο κέρδος ας αυξήσει την τιμή αρκεί να μην μειώσει την ποιότητα ή ακομα καλυτερα να μην έχει μπουφέ προτιμώ να παραγγείλω κατι από τον κατάλογο αρκεί να ειναι ποιοτικό.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, _W7035BS
Ο/η Astir_Egnatia, Front Office Manager του Grecotel Astir Alexandroupolis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2020

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τα σχόλιά σας. Λαμβάνουμε πολύ σοβαρά υπόψη μας τις κριτικές των επισκεπτών μας, καθώς μέσα από αυτές καταλαβαίνουμε ποιες υπηρεσίες μας χρήζουν άμεσης βελτίωσης.

Η κριτική έγινε: 18 Νοεμβρίου 2019

Παρόλο που το ξενοδοχείο χρειάζεται μια ανακαίνιση κυρίως αναφορικά με το μπάνιο, αναφέρομαι στο δικό μας δωμάτιο, εντούτοις η συμπεριφορά όλου του προσωπικού ανεξαρτήτως θέσης εργασίας αντισταθμίζει τις όποιες ατέλειες.
Επειδή έχουμε ένα άτομο με ιδιαιτερότητες και είμαστε αρκετά ευαίσθητοι, μείναμε πολύ ευχαριστημένοι αό την συμπεριφορά όλου του προσωπικού. Μάλιστα παρόλο που αναχωρήσαμε νωρίτερα εξαιτίας των δυσκολιών του παραπάνω ατόμου δεν μας χρεώθηκε η 2η ημέρα αν και σύμφωνα με τους κανονισμούς θα έπρεπε.
Ευχαριστούμε όλους για την συμπεριφορά τους και την ευγένεια τους.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, JPFIL

Αγαπητέ-ή JPFIL,

σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και την αξιολόγησή σας στο Tripadvisor.

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που είχατε μια ευχάριστη διαμονή κοντά μας απολαμβάνοντας την εξυπηρέτηση από το προσωπικό μας.